В той час як одні батьки прагнуть віддати свою дитину до школи якомога раніше, інші хочуть переконатися в її емоційній та фізичній готовності до навчання та шкільних буднів. В якому ж віці дитина повинна йти до школи?
Це питання батьки вирішують в індивідуальному порядку, але ми хочемо звернути Вашу увагу на ситуацію, що склалася на сьогодні у дитячих садках. В правилах прийому до ДНЗ (дитячий навчальний заклад) можна зустріти положення відповідно до якого діти, яким на 1 вересня поточного року виповнилося 6 років мають йти до школи. Але чи справді це так?
Дитячий садок — це дошкільний заклад для дітей віком від трьох до шести (семи) років, де забезпечуються їх догляд, розвиток, виховання та навчання. Як наслідок, в законі передбачена можливість відвідування такого закладу до 7 років, але ні «Положенням про дошкільний навчальний заклад», ні Законом України «Про дошкільну освіту» не передбачені умови за яких дитина може залишитися в начальному закладі до досягнення цього віку.
Щоб заповнити прогалину дитсадки самі визначали, що можливість залишитися у дитячому садку ще на один рік, надається тільки тим дітям, у яких є захворіння підтверджене довідкою відповідної форми за підписом лікаря.
Ситуацію роз’яснює Міністерства освіти і науки, молоді та спорту України Листом від 21. 07. 2011р. № 1/9-552 «Щодо терміну перебування дітей, які досягли шестирічного віку, у дошкільних навчальних закладах», де зазначається, що діти, яким станом на 1 вересня поточного року виповнилось 6 років, мають право за бажанням батьків перебувати в дошкільних навчальних закладах до 7 років. Отже, як батькам, так і керівникам дошкільних навчальних закладів варто знати, що дитина може залишитися у дитячому садку до досягнення нею 7 років за бажанням батьків. У випадку ж її відрахування у батьків є можливість захищати права у суді.
Ми проживаємо в селі. Написала заяву в садочок коли дитині було три місяці в черзі були 14, прийшла до завідуючої взнати чи ми попадаємо в садочок, так вона мені повідповіла, що ми уже в черзі 20, тому що нас підвинули діти атошніків і багатодітних сімей,хоч як пізніше вияснилось то вона набрала групу дітей своїх родичів і друзів. Зараз дитині два роки і три місяці. Що у даному випадку можна зробити?
Відповідь: написати скаргу до місцевого органу влади
Чи має право відмовити державний садочок дитині батьки якої працюють на державній роботі. Заява подана при народжені дитини… Зараз дитині 2.5 а беруть набагато молодших дітей ..моєї в списку немає куди звертатись
Відповідь: зі скаргою до міністерства освіти, районо
Чи має право відмовити державний садочок дитині батьки якої працюють на державній роботі.
Відповідь: це не взаємозалежні речі
чи можна відвідувати ДНЗ загального розвитку з епілепсієюта частими генералізованими резистентними пропульсивними нападами. Затримка психічного розвитку.
Відповідь: це визначає ВИКЛЮЧНО ЛКК
чи може дитина з діагнозом гемофілія «А» важка форма і гемартроз гомілково-ступеневого суглобу, рецидив відвідувати ДНЗ загального розвитку?
Відповідь: якщо є відповідне рішення ЛКК
Доброго дня.Проживаємо в сільській місцевості,заяву подали в 2 садочки- по місцю прописки,та в сусідній садочок міста. По місцю прописки нам відмовлено,оскільки группу будуть набирати в кількості 15 чол.,а ми 17 та 18. Хоча з тих 15 дітей вже відомо,що кілька не будуть відвідувати садочок, оскільки вже відвідують інший ДНЗ. Мене терміново викликають на роботу,дітям 2 роки і сім місяців. Попросила завідуючу написати офіційні відмову,вона відмовилася. Чи мають право мені відмовляти у прийнятті дітей у ДНЗ та в офіційній письмовій відмові?
Дякую за відповідь.
Відповідь: з описаного вами- не мають
Наскільки правомірна відмова у прийомі до міського ДНЗ дітей із села, бо батьки не працюють у місті? Так мені сьогодні повідомили в Управлінні освіти посилаючись на розпорядження міського голови Коломиї.
Відповідь: правомірність відмови можливо вивчити на підставі самої відмови.
зареєструвала дитину тільки народився, зараз нам 3 роки прийшла в садок питати за чергу, нам сказали, що вона пропала, бо ми не прийшли в 2 роки,
ми залишились без садочка,хоч нам ніхто не повідомляв коли приводити дитину, що нам робити?
Відповідь: за черги в ДНЗ не сплачується нічого, дії ДНЗ неправомірні, звертайтесь зі скаргою до місцевого органу влади
Скажіть будь ласка чи може дитина з кашлем відвідевати садочок?
Відповідь: залежить від правил ДНЗ
Доброго дня!Звертаюся з таким питанням. На 01 вересня 2017 року моїй дитині виповниться 6 років, в ДНЗ залишатися не дозволяють,ссилаються на нестачу міст, яким чином я можу залишити дитину в ДНЗ, куди потрібно звертатися і які документи надавати.
Відповідь: правова інформацію є в статті на сайті, та ви можете звернутись за очною фаховою допомогою