Чим регламентується

Законодавством України передбачено систему пільг для учасників бойових дій та осіб, прирівняних до них, зокрема, це стосується і надання земельних ділянок.

Відповідно до статті 12 (пункт 14) Закону України «Про статус ветеранів війни, гарантії їх соціального захисту»  учасникам бойових дій надаються, серед інших,  такі пільги: першочергове відведення земельних ділянок для індивідуального житлового будівництва, садівництва і городництва.

Надання у власність земельних ділянок здійснюється у порядку, визначеному статтею 118 Земельного кодексу України, за умови, що учасник бойових дій не скористався своїм правом на безоплатне отримання у власність земельної ділянки та надав відповідний документ, що посвідчує його участь в антитерористичній операції (посвідчення, довідка, наказ тощо).

Цільове призначення та норми безоплатної приватизації  

Земельні ділянки можуть бути надані військовослужбовцям у власність у межах норм безоплатної приватизації, визначених статтею 121 Земельного кодексу України, а саме у таких розмірах:

для ведення садівництва — не більше 0,12 га;

для ведення особистого селянського господарства — не більше 2,0 га;

для будівництва і обслуговування жилого будинку, господарських будівель і споруд (присадибна ділянка) у селах — не більше 0,25 га, в селищах — не більше 0,15 га, в містах — не більше 0,10 га;

для індивідуального дачного будівництва — не більше 0,10 гектара.

Процедура виділення земельних ділянок

Відповідно до Земельного кодексу України , зацікавлені в одержанні безоплатно у власність земельної ділянки із земель державної або комунальної власності для ведення особистого селянського господарства, ведення садівництва, будівництва та обслуговування жилого будинку, господарських будівель і споруд (присадибної ділянки), індивідуального дачного будівництва у межах норм безоплатної приватизації, подають клопотання до відповідного органу виконавчої влади або органу місцевого самоврядування, який передає земельні ділянки державної чи комунальної власності у власність відповідно до повноважень, визначених статтею 122 Кодексу. У клопотанні зазначаються цільове призначення земельної ділянки та її орієнтовні розміри. До клопотання додаються графічні матеріали, на яких зазначено бажане місце розташування земельної ділянки.

Відповідний орган виконавчої влади або орган місцевого самоврядування, який передає земельні ділянки державної чи комунальної власності у власність відповідно до повноважень, визначених статтею 122 Кодексу, розглядає клопотання у місячний строк і дає дозвіл на розроблення проекту землеустрою щодо відведення земельної ділянки або надає мотивовану відмову у його наданні.

Проект землеустрою щодо відведення земельної ділянки розробляється за замовленням громадян суб’єктами господарювання, що є виконавцями робіт із землеустрою згідно із законом, у строки, що обумовлюються угодою сторін.

Розроблений проект землеустрою підлягає обов’язковому погодженню з територіальним органом Держземагентства України, а у разі розташування земельної ділянки у межах населеного пункту або земельної ділянки за межами населеного пункту, на якій планується розташування об’єкта будівництва, — із структурними підрозділами районних державних адміністрацій у сфері містобудування та архітектури.

Після погодження проекту землеустрою громадянину необхідно звернутися до державного кадастрового реєстратора за місцем розташування земельної ділянки із заявою про проведення державної реєстрації земельної ділянки та надання витягу про земельну ділянку з Державного земельного кадастру. Процедуру державної реєстрації земельної ділянки встановлено пунктами 107-115 Порядку ведення Державного земельного кадастру, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 17 жовтня 2012 року № 1051.

Відповідний орган виконавчої влади або орган місцевого самоврядування, який передає земельні ділянки державної чи комунальної власності у власність відповідно до повноважень, визначених статтею 122 Кодексу, у двотижневий строк з дня отримання погодженого проекту землеустрою щодо відведення земельної ділянки (а в разі необхідності здійснення обов’язкової державної експертизи землевпорядної документації згідно із законом — після отримання позитивного висновку такої експертизи) приймає рішення про затвердження проекту землеустрою щодо відведення земельної ділянки та надання її у власність.

Згідно з статтями 125, 126 Кодексу право власності на земельну ділянку виникає з моменту державної реєстрації цього права та оформлюється відповідно до Закону України “Про державну реєстрацію речових прав на нерухоме майно та їх обтяжень”.

Хто передає земельні ділянки у власність

Разом з тим зазначаємо, що згідно із частиною першою статті 122 Кодексу сільські, селищні, міські ради передають земельні ділянки у власність або у користування із земель комунальної власності відповідних територіальних громад для всіх потреб.

Відповідно до частини четвертої цієї статті центральний орган виконавчої влади з питань земельних ресурсів у галузі земельних відносин та його територіальні органи передають земельні ділянки сільськогосподарського призначення державної власності, крім випадків, визначених частиною восьмою цієї статті, у власність або у користування для всіх потреб.

Згідно з Положенням про Державне агентство земельних ресурсів України  Головне управління відповідно до покладених на нього завдань передає відповідно до закону земельні ділянки сільськогосподарського призначення державної власності у власність або в користування для всіх потреб в межах області.

 

Термін та вартість здійснення заходів щодо виділення земельних ділянок

Назва організаційного заходу Термін виконання Вартість робіт
1 2 3
Подання клопотання військовослужбовця про надання дозволу на розробку землевпорядної документаціїдо відповідного органу виконавчої влади у момент подання безкоштовно
Прийняття рішення про надання дозволу на розробку документації із землеустрою до 30 днів безкоштовно
Розробка землевпорядної документації не більше 6 місяців Визначається договором
Погодження землевпорядної документації до 10 робочих безкоштовно
Реєстрація земельної ділянки в Державному земельному кадастрі до 14 робочих днів безкоштовно
Рішення про затвердження землевпорядної документації та передачі земельної ділянки у власність максимально стислі строки безкоштовно
Реєстрація права власності на земельну ділянку в Укрдержреєстрі 14 робочих днів 119 грн. держмито та 120 грн. (витяг із Держреєстру прав)

 

 

Відповідь Державного агентства земельних ресурсів України  

Tags: ,

711 комментариев on Виділення земельних ділянок учасникам АТО

  1. Саша:

    Якщо мені перейшла земля у спадщину чи можу я отримати 2 га

    Відповідь: іншого виду призначення, не того що упадкували

  2. Андрій:

    Якщо не учасник АТО та хочу отримати земельну ділянку, то можна тільки за місцем реєстрації отримати чи по всій Україні/області?

    Відповідь: за місцем реєстрації

    Заппитання: яким нормативно — правовим документом це передбачено?

    Відповідь: земельним кодексом та підзаконними нормативними актами до нього

  3. Marina:

    Я не участник АТО, но согласно Земельного Кодекса Украины имею такие же права на «відведення земельної ділянки», но на практике горсоветы всегда пишут отказы, то у них градостроительной документации нет, то мест для выделения, то еще чего-нибудь, при этом в это же время приближенным к мэру города людям эти участки выдаются просто по решению горисполкома и получается что все земельные участки поделены между влиятельными кланами (например по 4-5 участков в одной зоне для одной и той же семьи: мамы, папы, бабушки и их детей). Где искать справедливость? Почему кому-то в нашей стране позволено все, а всем остальным ничего? И зачем вообще такие законы, которые существуют только на бумаге? Я лично неоднократно обращалась в местный горсовет с таким «клопотанням» и естественно получила отказ. Хотя коттеджи на этих участках растут как грибы. Даже ходила на консультацию к главному архитектору города, тот с недоуменным видом на меня посмотрел, типа кто я такая и откуда взялась и говорит: «ну зачем тебе там эта земля — у тебя же всеравно нет денег строиться на ней…» Вот вам и нормы безоплатной передачи земли гражданам. Эти нормы действуют только для избранных.

    Відповідь: така проблема дійсно є, знаємо що через скарги та звернення до суду питання вирішувались позитивно для заявників

  4. Саша:

    Чи мають право діти убд на земельну ділянку

    Відповідь: ні, лише самі УБД

  5. Руслан:

    Доброго вечора таке питання.Я учасник ато,учасник бойових дій отримав наказ на руки и номер жереюкуваня на ділянку в 2014 році,часу на приватизацію і кадастровий і коштів не було,прийшов сьогодні в земельн й з наказом і грошима,так мені там сказали щьо термін дійі наказу закінчився і ділянку мою віддали.Термину дійі в самому наказі не вказано щьо там рік і ділянка віддаеться,навіть ніхто не попередив !

    Відповідь: якщо терміну дії не має, то як же могли її віддати? Запросіть письмово пояснення та оскаржуйте такі дії

  6. андрій:

    Добрий вечір!!! Я УБД але вже брав земельну ділянку бешкоштовно до цього, чи можу я зараз взяти земельну ділянку?

    Відповідь: якщо ви вже отримали на безкоштовних основах- то повторно за одним і тим же призначенням вже не можна отримати безкоштовно

  7. Серафим:

    Якщо не учасник АТО та хочу отримати земельну ділянку, то можна тільки за місцем реєстрації отримати чи по всій Україні/області?

    Відповідь: за місцем реєстрації

  8. Серафим:

    Доброго дня. Можливо, трохи не туди пишу, але, якщо я НЕ учасник АТО, але хочу отримати земельну ділянку згідно ст 18, 118 ЗКУ, написав заяву у сільську раду, прислали відповідь письмово, що «відмовити згідно результатів голосування», при чому заказним листом відсилав, то отримали 12.10.2015, а розглядали 01.12.2015, тобто вже не вклались в срок. Що робити далі? Більше інформації ніякої — тобто не має мотивації відмови (не відомо взагалі чи є вільні ділянки, як можна письмово взнати, чи є чи немає? у кого можна взнати). Тобто що далі робити? Я так розумію взнавати мотивація відмови запитом і звертатись до облради?

    Відповідь: так, або до суду

  9. Оксана:

    Спасибо! А «у межах безкоштовного розміру» это сколько? Уточните пожалуйста.

    Відповідь: ці межі є в статті на сайті

  10. Олександр:

    Доброго дня я учасник ато але ще нема убд через місяць. Скільки мені можуть видати землі?
    Прописаний в Чернівцях з міста

    Відповідь: в межах безкоштовного розміру- ознайомтесь з статтею

Добавить комментарий