Кому надається допомога
Державна соціальна допомога надається інвалідам з дитинства і дітям-інвалідам віком до 18 років. За допомогою має звернутися один із батьків, усиновитель, опікун або піклувальник.
Надбавка на догляд за дитиною-інвалідом віком до 18 років призначається одному з батьків, усиновителів, опікуну, піклувальнику, які не працюють, не навчаються (крім заочної форми навчання), не проходять службу, не займають виборну посаду і фактично здійснюють догляд за дитиною-інвалідом.
Надбавка на догляд за дитиною-інвалідом віком до 18 років також призначається одному з батьків, усиновителів, опікуну, піклувальнику, які перебувають у відпустці по догляду за дитиною до досягнення нею трирічного віку, у відпустці у зв’язку з вагітністю та пологами, у відпустці без збереження заробітної плати, у разі якщо дитина-інвалід потребує домашнього догляду, і вони фактично здійснюють догляд за дитиною-інвалідом. Одинокій матері (одинокому батьку) надбавка на догляд за дитиною-інвалідом призначається незалежно від факту роботи, навчання, служби.
Куди і коли звертатися за допомогою
Для отримання допомоги необхідно звернутись до відділу соціального захисту населення по місцю проживання (реєстрації).
Причина, група інвалідності, строк, на який встановлюється інвалідність, визначаються органом медико-соціальної експертизи.
Важливо: Інвалідам з дитинства та дітям-інвалідам, які мають одночасно право на державну соціальну допомогу, на пенсію та на державну соціальну допомогу згідно із Законом України «Про державну соціальну допомогу особам, які не мають права на пенсію, та інвалідам», призначається за вибором інвалідів з дитинства (законних представників інвалідів з дитинства, визнаних недієздатними, та дітей-інвалідів) державна соціальна допомога або пенсія чи державна соціальна допомога згідно із Законом України «Про державну соціальну допомогу особам, які не мають права на пенсію, та інвалідам».
При цьому якщо інвалід з дитинства або дитина-інвалід має право на пенсію у зв’язку з втратою годувальника і державну соціальну допомогу, ці виплати призначаються одночасно.
Перелік документів необхідних для отримання допомоги
Для отримання допомоги необхідно передусім пред’явити паспорт або інших документ, який підтверджує особу. Крім того необхідно надати:
— Заяву, яка складається по формі, затвердженою Міністерства соціальної політики України;
— документи про вік і місце проживання інваліда з дитинства або дитини-інваліда;
— документи про місце проживання батьків, усиновителів, опікуна або піклувальника, який подав заяву;
— довідка медико-соціальної експертизи або медичний висновок, видані у встановленому порядку.
Якщо з заявою звертається опікун або піклувальник, то подається також копія рішення органу опіки і піклування про встановлення опіки чи піклування.
Один із непрацюючих батьків, усиновителів, опікун або піклувальник, які фактично здійснюють догляд за дитиною-інвалідом віком до 18 років, додатково подають довідку про те, що вони не працюють, видану за місцем проживання.
Розмір державної допомоги
Державна соціальна допомога призначається у таких розмірах:
— інвалідам з дитинства I групи — 100 відсотків прожиткового мінімуму для осіб, які втратили працездатність;
— інвалідам з дитинства II групи — 80 відсотків прожиткового мінімуму для осіб, які втратили працездатність;
— інвалідам з дитинства III групи — 60 відсотків прожиткового мінімуму для осіб, які втратили працездатність;
— на дітей-інвалідів віком до 18 років — 70 відсотків прожиткового мінімуму для осіб, які втратили працездатність.
Розмір прожиткового мінімуму для осіб, які втратили працездатність на 01 січня 2014 р. становить – 949 грн, 1 липня — 974 грн, на 1 жовтня 2014 р. – 1014 грн.
Надбавка на догляд за дитиною─інвалідом підгрупи А встановлюється в розмірі:
на дитину─інваліда підгрупи А віком до 6 років — прожиткового мінімуму для дітей віком до 6 років;
на дитину─інваліда підгрупи А віком від 6 до 18 років — прожиткового мінімуму для дітей віком від 6 до 18 років
Надбавка на догляд за іншою дитиною-інвалідом встановлюється в розмірі:
на дитину-інваліда віком до 6 років — 50 відсотків прожиткового мінімуму для дітей віком до 6 років;
на дитину-інваліда віком від 6 до 18 років — 50 відсотків прожиткового мінімуму для дітей віком від 6 до 18 років
Нагадаємо, що розмір прожиткового мінімуму для дитини:
— до 6 років на 01 січня 2014 р. складає – 1032 грн.,з 01 липня — 1059 грн, з 01 жовтня 2014 р. – 1102 грн.;
— від 6 о 18 років на 01 січня 2014 р. складає – 1286 грн.,9 01 липня — 1320 грн, з 01 жовтня 2014 р. – 1373 грн.
Державна соціальна допомога інвалідам з дитинства призначається на весь час інвалідності, встановленої органами медико-соціальної експертизи.
На дітей-інвалідів державна соціальна допомога призначається на строк, зазначений у медичному висновку, але не більш як по місяць досягнення дитиною-інвалідом 18-річного віку.
Умови припинення та поновлення виплати допомоги
Виплата державної соціальної допомоги зупиняється у випадку пропуску строку переогляду інвалідом з дитинства або дитиною-інвалідом, а в разі визнання знову інвалідом або дитиною-інвалідом виплата державної соціальної допомоги поновлюється з дня зупинення, але не більш як за один місяць.
Якщо строк переогляду пропущено з поважної причини, виплата державної соціальної допомоги поновлюється з дня зупинення виплати, але не більш як за 3 роки, за умови, що за цей період його визнано інвалідом або дитиною-інвалідом. При цьому, якщо при переогляді інваліда з дитинства переведено до іншої групи інвалідності (вищої або нижчої), то державна соціальна допомога за зазначений період виплачується за попередньою групою.
У разі припинення виплати державної соціальної допомоги внаслідок нез’явлення на переогляд без поважних причин, при наступному визнанні інвалідом з дитинства або дитиною-інвалідом, виплата цієї допомоги поновлюється з дня встановлення інвалідності або визнання дитиною-інвалідом.
Виплата у повному розмірі державної соціальної допомоги інвалідам з дитинства в разі влаштування їх до відповідної установи (закладу) на повне державне утримання або зняття з повного державного утримання відповідно припиняється або відновлюється з першого числа місяця, наступного за місяцем, у якому виникли ці обставини.
У разі влаштування дитини-інваліда віком до 18 років до відповідної установи (закладу) на повне державне утримання або зняття з повного державного утримання виплата державної соціальної допомоги на дитину-інваліда у повному розмірі відповідно припиняється або відновлюється з першого числа місяця, наступного за місяцем, у якому виникли ці обставини.
Tags: 2013, допомога інвалідам з дитинства, допомога дітям-інвалідів, допомога для інвалідів
Доброго дня! Підкажіть будь ласка, я перебуваю у відпусці по догляду за дитиною інвалідом, дитині 3,5 роки. За мною зберігаеться місце роботи на 0,5 ставки, з ціеї ж посади та ставки пішла у відпустку. Чи впливае цей факт на суму виплати самої допомоги на дитину інваліда та надбавки по догляду за дитиною інвалідом. Зазначу, що виплата допомоги та надбавки разом складала 1180грн. станом на 01.07.2014. Дякую!
Відповідь: не впливає
моїй дитині 29 років. з 02.10.2014 їй встановлено 3-тю групу інвалідності з дитинства, однак для призначення пенсіїпо втраті годувальника потрібно було документи з іншої держави, внаслідок чого термін подачі всіх документів був 10.12.2014 року. З якого часу буде здійснена виплата пенсії по втраті годувальника та допомого по інвалідності.
Відповідь: по втраті годувальника- з дати подачі заяви, інвалідність — з дати рішення МСЕК.
Мої дитині виповнилося три роки (інвилідність з 1,5 року, підгруппа А до досягнення трирічного віку отримувала допомогу і надбавку по догляду),я надала в упр. прац. і соц. зах., довідку з місця роботи про відпустку до 6 річного віку дитини, але від мене вимагають всі документи в т.ч. і нову заяву, якими нормативними документами користуються працівники упр. прац.і соц.зах. Чи правомірні їх вимоги? В звьязку з важким станом дитини збирати ці довідки для мене просто фізично неможливо, принаймі в найближчій час.
Відповідь: чим керуються працівники УПCЗ нам невідомо. Вимоги працівників УПСЗ явно перевищують по збору документам вимоги закону, але у даній сиутації ви можете або: надати документи, або взяти письмову відмову в нарахування надбавки та оскаржувати її до суду. Що для вас є зручніше.
в мене дитина-інвалід 12 років, я отримую на неї допомогу в розмірі 949 коли працювала,а зараз я в декретній відпустці до 3-х років, чи маю я право отримувати надбавку по догляду за дитиною-інвалідом. Чи таку суму я повинна отримувати.
Відповідь: маєте, зверніться до УПСЗ.
Добрий день! Я інвалід 2 гр.з дитинства Мені 39 років,я хотіла запитати,чи можу ,я розраховувати на батьківську пенсію,якщо в мене батько помер 6 років тому?
Відповідь: ви маєте на увазі- допомогу по втраті годувальника? Зверніться в УПФУ з цього питання, на підставі справи вашого батька буде надана відповідь
Доброго дня.Маю дитину інваліда з 4 років,яка група інвалідності встановлюється,якщо дитина досягла 18р.і продовжує навчатися в школі.На який наказ Моз можна ссилатися?
Відповідь: краще звернутися з цього питання до комісії МСЕК.
Доброго дня таке питання.3 роки тому призупинили виплату на дитину інваліда, за заявою дідуся! а поновили 3 роки потому, з дня написання заяви на поновлення мамою! Гроші за ці 3 роки накопичюються на рахункові чи пропадають,???.
Відповідь: призупинення- значить не виплата, але не скасування, накопичення не має.
Чоловіку дали інвалідність з дитинства безстроковою Йому 29 роківю Яка буде пенсія і які пільги він має якщо він працює?
Відповідь: розміри пенсій для різних груп та пільги відображені в статті на сайті, ознайомтесь
Яку надбавку на догляд за дитиною─інвалідом підгрупи А віком від 6 до 18 років має отримувати непрацююча мати ?
Відповідь: розміри вказані в статті
Чи є вдівець, в якого дитина інвалід до 18 років, одиноким батьком?
Відповідь: Є.