Кому надається допомога

Державна соціальна допомога надається інвалідам з дитинства і дітям-інвалідам віком до 18 років. За допомогою має звернутися один із батьків, усиновитель, опікун або піклувальник.

Надбавка на догляд за дитиною-інвалідом віком до 18 років призначається одному  з  батьків,  усиновителів, опікуну, піклувальнику, які не працюють, не навчаються (крім заочної форми навчання),  не проходять службу,  не  займають виборну посаду і фактично здійснюють  догляд за дитиною-інвалідом.

Надбавка  на догляд за дитиною-інвалідом віком до 18 років також  призначається одному   з  батьків, усиновителів, опікуну, піклувальнику, які перебувають у відпустці по догляду за дитиною до досягнення нею трирічного віку, у відпустці у зв’язку з вагітністю та пологами, у відпустці  без  збереження  заробітної  плати,  у разі якщо дитина-інвалід  потребує домашнього  догляду,  і  вони  фактично здійснюють догляд за дитиною-інвалідом. Одинокій матері (одинокому батьку)  надбавка  на  догляд  за  дитиною-інвалідом призначається незалежно від факту роботи, навчання, служби.

Куди і коли звертатися за допомогою

Для отримання допомоги необхідно звернутись до відділу соціального захисту населення по місцю проживання (реєстрації).

Причина, група інвалідності, строк, на який встановлюється інвалідність, визначаються  органом  медико-соціальної експертизи.

Важливо: Інвалідам з дитинства та дітям-інвалідам,  які  мають одночасно право на державну соціальну допомогу,  на  пенсію  та  на  державну соціальну допомогу згідно із Законом України «Про державну соціальну допомогу особам, які не мають права на пенсію, та інвалідам», призначається за вибором інвалідів з дитинства (законних представників інвалідів  з дитинства,  визнаних  недієздатними,  та дітей-інвалідів) державна соціальна допомога або пенсія чи державна   соціальна  допомога  згідно  із  Законом  України  «Про державну соціальну допомогу особам,  які не мають права на пенсію, та інвалідам».

При цьому якщо інвалід з дитинства або дитина-інвалід  має право на пенсію у зв’язку з втратою годувальника і  державну  соціальну  допомогу, ці виплати призначаються одночасно.

 

Перелік документів необхідних для отримання допомоги

Для отримання допомоги необхідно передусім пред’явити паспорт або інших документ, який підтверджує особу. Крім того необхідно надати:

—  Заяву, яка складається по формі, затвердженою Міністерства соціальної політики України;

— документи про вік і місце проживання інваліда з дитинства або дитини-інваліда;

— документи про  місце  проживання батьків, усиновителів, опікуна  або  піклувальника, який  подав заяву;

— довідка медико-соціальної експертизи або медичний висновок, видані у встановленому порядку.

Якщо з заявою звертається опікун або піклувальник, то подається також копія рішення  органу опіки і піклування про встановлення опіки чи піклування.

Один із непрацюючих батьків, усиновителів, опікун або піклувальник, які фактично здійснюють догляд за дитиною-інвалідом  віком  до 18 років,  додатково подають довідку про те, що вони не працюють, видану за місцем проживання.

 

Розмір державної допомоги

Державна соціальна допомога призначається у таких розмірах:

—          інвалідам з дитинства I групи —  100  відсотків  прожиткового мінімуму для осіб, які втратили працездатність;

—          інвалідам з  дитинства  II  групи — 80 відсотків прожиткового мінімуму для осіб, які втратили працездатність;

—          інвалідам  з  дитинства III групи — 60 відсотків прожиткового мінімуму  для осіб, які втратили працездатність;

—          на дітей-інвалідів   віком   до   18  років  —  70  відсотків прожиткового мінімуму для осіб, які втратили працездатність.

Розмір прожиткового мінімуму для осіб, які втратили працездатність на 01 січня 2014 р. становить – 949 грн, 1 липня — 974 грн, на 1 жовтня 2014 р. – 1014 грн.

 

Надбавка на догляд за дитиною─інвалідом підгрупи А встановлюється в розмірі:

на дитину─інваліда підгрупи А віком до 6 років — прожиткового мінімуму для дітей віком до 6 років;

на дитину─інваліда підгрупи А віком від 6 до 18 років — прожиткового мінімуму для дітей віком від 6 до 18 років

Надбавка на догляд за іншою дитиною-інвалідом встановлюється в розмірі:

на дитину-інваліда віком до 6 років — 50 відсотків прожиткового мінімуму для дітей віком до 6 років;

на дитину-інваліда віком від 6 до 18 років — 50 відсотків прожиткового мінімуму для дітей віком від 6 до 18 років

 

Нагадаємо, що розмір прожиткового мінімуму для дитини:

—           до 6 років на 01 січня 2014 р. складає – 1032 грн.,з 01 липня — 1059 грн, з 01 жовтня 2014 р. – 1102 грн.;

—          від 6 о 18 років  на 01 січня 2014 р. складає – 1286 грн.,9 01 липня — 1320 грн, з 01 жовтня 2014 р. – 1373 грн.

Державна соціальна допомога інвалідам з дитинства призначається на весь час  інвалідності, встановленої органами медико-соціальної експертизи.

На дітей-інвалідів державна соціальна допомога призначається на строк, зазначений  у  медичному  висновку, але  не більш як по місяць досягнення дитиною-інвалідом 18-річного віку.

 

Умови припинення та поновлення виплати допомоги

Виплата державної соціальної допомоги зупиняється у випадку пропуску строку    переогляду інвалідом  з  дитинства   або дитиною-інвалідом, а  в  разі   визнання   знову   інвалідом   або дитиною-інвалідом виплата державної соціальної допомоги поновлюється з дня зупинення, але не більш як за один місяць.

Якщо строк переогляду пропущено з поважної причини, виплата державної  соціальної   допомоги  поновлюється  з  дня  зупинення виплати,  але  не більш  як за 3 роки, за умови, що за цей період його визнано інвалідом або дитиною-інвалідом. При цьому, якщо при переогляді   інваліда   з  дитинства  переведено  до  іншої  групи інвалідності (вищої або нижчої), то державна соціальна допомога за зазначений період виплачується за попередньою групою.

У разі  припинення  виплати  державної  соціальної   допомоги внаслідок нез’явлення   на  переогляд  без  поважних  причин,  при наступному визнанні інвалідом з дитинства  або  дитиною-інвалідом, виплата цієї допомоги поновлюється з дня встановлення інвалідності або визнання дитиною-інвалідом.

Виплата у повному  розмірі  державної  соціальної  допомоги інвалідам  з  дитинства в разі  влаштування  їх до відповідної установи  (закладу)  на  повне  державне  утримання  або  зняття з повного  державного  утримання  відповідно  припиняється  або відновлюється  з  першого числа місяця,  наступного за місяцем,  у якому виникли ці обставини.

У разі влаштування  дитини-інваліда  віком  до  18  років  до відповідної  установи  (закладу)  на  повне державне утримання або зняття з повного державного утримання виплата державної соціальної допомоги на дитину-інваліда у повному розмірі відповідно припиняється або відновлюється з першого числа місяця,  наступного за місяцем, у якому виникли ці обставини.

 

Tags: , , ,

293 комментария on Державна допомога інвалідам з дитинства та дітям-інвалідам 2014

  1. Йосип:

    Поясніть будь ласка на якій підставі я маю право на отримання додаткової відпустки. які підстави, і на шо посилатися?

    Відповідь: ознайомтесь з відповідною статтею на сайті, вона широко розкриває відповідь на ваше питання

  2. Йосип:

    Мій син хворіє на портальну гіпертензію. В серпні 2014 року йому була зроблена операція в лікарні «Охмадит» та відповідно до НАКАЗУ МОЗ України № 454/471/516 від 08.11.2001року було надано висновок на визнання його дитиною-інвалідом за місцем проживання. Далі, за місцем проживання нами була пройдена медична комісія, яка визнала його дитиною-інвалідом. Після цього, ми звернулися до органів соціального захисту для призначення соціальної допомоги, де мене як батька було призначено законним представником (опікуном сина), надано посвідчення де мене зазначено та надана соціальна допомога до досягнення сином 18 років
    Так, я як батько дитини-інваліда, то я подав за місце роботи заяву відповідно до ст. 19 ЗУ «Про відпустки» про надання додаткової оплачуваної відпустки тривалістю 10 календарних днів без урахування святкових і неробочих днів, однак мені було відмовлено, оскільки мною не надано рішення суду, чи рішення органу опіки і піклування про визнання мене опікуном сина.
    Прошу повідомити мене, чи маю я право на одержання додаткової оплачуваної відпустки відповідно до ст. 19 ЗУ «Про відпустки», чи іншої відпустки.
    І на шо я ще маю право?

    Відповідь:маєте право на відпустку, работодавець не прав. Ви вправі оскаржити відмову работодавця

  3. Вадим:

    Ще раз доброго дня, я ходив з татом і мені сказали що неможна стати на чергу з 2012 року і з того самого року невидають машини, порадьте будь-ласка що мені робити і що їм сказати ????

    Відповідь: отримати письмову відмову, та правове обгрунтування цієї відмови. А вже на підставі відмови і будете приймати рішення

  4. Вадим:

    Доброго дня у мене мама і тато інваліди з дитинства по зору 1 групи, мама небачить а тато чуть чуть бачить, чи можемо ми стати на чергу що б получити машину ???

    Відповідь: звісно, зверніться в органи УПСЗ

  5. Светлана:

    Скажіть будь-ласка-я -прийомна одинока мати,виховую свою дитину віком 7 років та прийомну дитину-інваліда віком 9-ти років,на якого нараховуються кошти-1307.30грн за інвалідність,мені як прийомній матері-920грн,та за одиноку матір за 7-річного сина-385.80грн.Дитина-інвалід з діагнозом-легка розумова відсталість,розлад експесивної мови-знн2р,наслідки органічного ураження унс,тенітоенцефаліт з рефлекторною пірамідною недостатністю не може без сторонньої допомоги,тому я не можу ходити на роботу бо воджу до гімназії на індивідуальне навчання в 1-й клас,та до логопеда.Дитина постійно знаходиться під наглядом.
    В собезі сказали принести довідку,що дитина не може без сторонньої допомоги,для виплати по догляду за дитиною-інвалідом.Сьогодні я принесла довідку та мені відмовили в нарахуванні допомоги,сказали,що в 1307.30грн.входить допомога по догляду прийомної матері,так,як на дитину положено 940грн із 1307.30гнр.,а остальні кошти прийомної матері.В собезі сказали,що я і так достатньо отримую,що я можу претендувати на кошти по догляду за дитиною коли дитині виповниться 18 років,але я не згодна тому,що ті кошти дитини,включаючи ті,що даються дитині,яка живе в прийомній сім,ї,а мої з них-зарплата прийомної матері 920,та 385,80 які надаються одинокій матері.Хоча я не маю змоги піти на роботу,бо за дитиною-інвалідом потрібен постійний нагляд,щоб дитина не заподіяла собі шкоди.
    Скажіть будь-ласка,я можу претендувати на кошти по догляду за дитиною-інвалідом віком 9-ти років,стосовно медичної довідки і якщо можу то куди мені звернутися про допомогу,бо в собезі мені відмовили,хоча я і принесла довідку і чи входе в гроші по догляду прийомній матері із 1307.30 так,як говорять в собезі що я вже їч отримую із цих 1307,30.Дякую.

    Відповідь: можете, візьміть письмову відмову в УПСЗ, а не усну. Необхідно побачити, чим вони аргументують відмову

  6. Віта:

    Моєму сину 5 років,у лютому 2014 зробили операцію в «Охмадиті» по косоокості лівого ока, уже пройшли декілька курсів апаратного лікування, але зір лівого ока дуже поганий 0,1,правого 1,0, лікування проходили в приватних клініках.Чи можу я оформити дитину, як дитина-інвалід?

    Відповідь:виключно на підставі висноку МСЕК або ЛКК.

  7. Алла:

    Дякую. А можна видати довідку дитині-інваліду (гемолітична анемія), після 7-ми років? Де це можна узнати точно? В нашій поліклініці не дуже впевнені?

    Відповідь:можна. Здійсніть письмовий запит до відділу МОЗ вашої області.

  8. Алла:

    Доброго вечера. Підскажіть буть ласка, у мене дитина інвалід 7 років. Диагноз -гемолітична анемія. Зараз я знаходжусь в д.в. по догляду за 3 -ю дитиною до 3-х років. Чи маю я право на надбавку до пенсії? В поліклінікі мені не надали довідку по ф8,( дитина що потребується в домашньому догляді), без якої надбавка не призначається, сказали що ця довідка надається тільки дітям до 6 років.

    Відповідь: лише на підставі довідки

  9. Светлана:

    Добрый вечер. Подскажите пожалуйста, для чего дается экспертное заключение? Ребенок с 2005года по март 2015 года был ребенок-инвалид инвалидность которая связана с чернобыльской катастрофой, диагноз острый лейкоз, миелобластный вариант. В экспертном заключении написано заключение действительно по апрель 2021 год, но с ребенка сняли статус ребенок-инвалид, сказали ремиссия. Имели ли они право снимать с него статус ребенок-инвалид инвалидность которого связана с чернобыльской катастрофой?

    Відповідь: так, комісія МСЕК має на це право, це в її повноваженнях. Але ви вправі не погоджуватись, та оскаржувати.

  10. ВАРВАРА:

    Скажіть будь ласка, чи маю я, інвалід з дитинства 3 гр., з 0 років, держслужбовець, незаміжня право на виплату пенсії по втраті годувальника з 1.04.2015 р., згідно змін до пенсійного законодавства та право на виплату своєї пенсії- інв 3 гр.безстроково??????, так як я ніяких конкретних заборон в діючому законодавстві не знайшла, що суперечать виплаті моєї пенсії, адже вона не являється спеціальною

    Відповідь: ви вірні у своїх міркуванням, а тому вправі йти до суду

Добавить комментарий