Кому надається допомога
Державна соціальна допомога надається інвалідам з дитинства і дітям-інвалідам віком до 18 років. За допомогою має звернутися один із батьків, усиновитель, опікун або піклувальник.
Надбавка на догляд за дитиною-інвалідом віком до 18 років призначається одному з батьків, усиновителів, опікуну, піклувальнику, які не працюють, не навчаються (крім заочної форми навчання), не проходять службу, не займають виборну посаду і фактично здійснюють догляд за дитиною-інвалідом.
Надбавка на догляд за дитиною-інвалідом віком до 18 років також призначається одному з батьків, усиновителів, опікуну, піклувальнику, які перебувають у відпустці по догляду за дитиною до досягнення нею трирічного віку, у відпустці у зв’язку з вагітністю та пологами, у відпустці без збереження заробітної плати, у разі якщо дитина-інвалід потребує домашнього догляду, і вони фактично здійснюють догляд за дитиною-інвалідом. Одинокій матері (одинокому батьку) надбавка на догляд за дитиною-інвалідом призначається незалежно від факту роботи, навчання, служби.
Куди і коли звертатися за допомогою
Для отримання допомоги необхідно звернутись до відділу соціального захисту населення по місцю проживання (реєстрації).
Причина, група інвалідності, строк, на який встановлюється інвалідність, визначаються органом медико-соціальної експертизи.
Важливо: Інвалідам з дитинства та дітям-інвалідам, які мають одночасно право на державну соціальну допомогу, на пенсію та на державну соціальну допомогу згідно із Законом України «Про державну соціальну допомогу особам, які не мають права на пенсію, та інвалідам», призначається за вибором інвалідів з дитинства (законних представників інвалідів з дитинства, визнаних недієздатними, та дітей-інвалідів) державна соціальна допомога або пенсія чи державна соціальна допомога згідно із Законом України «Про державну соціальну допомогу особам, які не мають права на пенсію, та інвалідам».
При цьому якщо інвалід з дитинства або дитина-інвалід має право на пенсію у зв’язку з втратою годувальника і державну соціальну допомогу, ці виплати призначаються одночасно.
Перелік документів необхідних для отримання допомоги
Для отримання допомоги необхідно передусім пред’явити паспорт або інших документ, який підтверджує особу. Крім того необхідно надати:
— Заяву, яка складається по формі, затвердженою Міністерства соціальної політики України;
— документи про вік і місце проживання інваліда з дитинства або дитини-інваліда;
— документи про місце проживання батьків, усиновителів, опікуна або піклувальника, який подав заяву;
— довідка медико-соціальної експертизи або медичний висновок, видані у встановленому порядку.
Якщо з заявою звертається опікун або піклувальник, то подається також копія рішення органу опіки і піклування про встановлення опіки чи піклування.
Один із непрацюючих батьків, усиновителів, опікун або піклувальник, які фактично здійснюють догляд за дитиною-інвалідом віком до 18 років, додатково подають довідку про те, що вони не працюють, видану за місцем проживання.
Розмір державної допомоги
Державна соціальна допомога призначається у таких розмірах:
— інвалідам з дитинства I групи — 100 відсотків прожиткового мінімуму для осіб, які втратили працездатність;
— інвалідам з дитинства II групи — 80 відсотків прожиткового мінімуму для осіб, які втратили працездатність;
— інвалідам з дитинства III групи — 60 відсотків прожиткового мінімуму для осіб, які втратили працездатність;
— на дітей-інвалідів віком до 18 років — 70 відсотків прожиткового мінімуму для осіб, які втратили працездатність.
Розмір прожиткового мінімуму для осіб, які втратили працездатність на 01 січня 2014 р. становить – 949 грн, 1 липня — 974 грн, на 1 жовтня 2014 р. – 1014 грн.
Надбавка на догляд за дитиною─інвалідом підгрупи А встановлюється в розмірі:
на дитину─інваліда підгрупи А віком до 6 років — прожиткового мінімуму для дітей віком до 6 років;
на дитину─інваліда підгрупи А віком від 6 до 18 років — прожиткового мінімуму для дітей віком від 6 до 18 років
Надбавка на догляд за іншою дитиною-інвалідом встановлюється в розмірі:
на дитину-інваліда віком до 6 років — 50 відсотків прожиткового мінімуму для дітей віком до 6 років;
на дитину-інваліда віком від 6 до 18 років — 50 відсотків прожиткового мінімуму для дітей віком від 6 до 18 років
Нагадаємо, що розмір прожиткового мінімуму для дитини:
— до 6 років на 01 січня 2014 р. складає – 1032 грн.,з 01 липня — 1059 грн, з 01 жовтня 2014 р. – 1102 грн.;
— від 6 о 18 років на 01 січня 2014 р. складає – 1286 грн.,9 01 липня — 1320 грн, з 01 жовтня 2014 р. – 1373 грн.
Державна соціальна допомога інвалідам з дитинства призначається на весь час інвалідності, встановленої органами медико-соціальної експертизи.
На дітей-інвалідів державна соціальна допомога призначається на строк, зазначений у медичному висновку, але не більш як по місяць досягнення дитиною-інвалідом 18-річного віку.
Умови припинення та поновлення виплати допомоги
Виплата державної соціальної допомоги зупиняється у випадку пропуску строку переогляду інвалідом з дитинства або дитиною-інвалідом, а в разі визнання знову інвалідом або дитиною-інвалідом виплата державної соціальної допомоги поновлюється з дня зупинення, але не більш як за один місяць.
Якщо строк переогляду пропущено з поважної причини, виплата державної соціальної допомоги поновлюється з дня зупинення виплати, але не більш як за 3 роки, за умови, що за цей період його визнано інвалідом або дитиною-інвалідом. При цьому, якщо при переогляді інваліда з дитинства переведено до іншої групи інвалідності (вищої або нижчої), то державна соціальна допомога за зазначений період виплачується за попередньою групою.
У разі припинення виплати державної соціальної допомоги внаслідок нез’явлення на переогляд без поважних причин, при наступному визнанні інвалідом з дитинства або дитиною-інвалідом, виплата цієї допомоги поновлюється з дня встановлення інвалідності або визнання дитиною-інвалідом.
Виплата у повному розмірі державної соціальної допомоги інвалідам з дитинства в разі влаштування їх до відповідної установи (закладу) на повне державне утримання або зняття з повного державного утримання відповідно припиняється або відновлюється з першого числа місяця, наступного за місяцем, у якому виникли ці обставини.
У разі влаштування дитини-інваліда віком до 18 років до відповідної установи (закладу) на повне державне утримання або зняття з повного державного утримання виплата державної соціальної допомоги на дитину-інваліда у повному розмірі відповідно припиняється або відновлюється з першого числа місяця, наступного за місяцем, у якому виникли ці обставини.
Tags: 2013, допомога інвалідам з дитинства, допомога дітям-інвалідів, допомога для інвалідів
Скажіть, будь ласка, я інвалід 2 групи з дитинства, отримую держ.соц. допомогу по інвалідності від УПСЗН і пенсію по втраті годувальника від ПФ. Якщо піду на роботу держслужбовцем, то чи будуть мені знімати якусь із цих виплат і в якому розмірі? Наперід дякую за відповідь!
Відповідь: буде припинено виплачуватись пенсія загалом
Чи можна дистанційно — по пошті, або в електронному вигляді перевести пенсію інваліда 1 А группи ДЦП з померлоі мами на самого інваліда, і при цому призначити йому пенсію по втраті годувальника.?
Справа ускладнюється тим що інвалід 1А гр проживає зараз після смерті мами у Рівному але не пописаний тут , а пенсія була призначена і проживав раніше у Хмельницькій обл. до того ж пенсія була оформлена на маму.
Приіхати особисто не може для переоформлення. Що робити? Ця ситуація триває з серпня 2015р .
Чи поновлять пенсію з дати припинення виплати?
Відповідь: лише при особистому зверненні і з дати подачі заяви
Доброго дня!коли мені було 16 років (це було в 1997 році) мама оформила опікунство наді мною, я отримувала соціальну допомогу як інвалід з дитинства 9 (в мене третя група інвалідності). Недавно вийшла заміж, змінила прізвище, переїхала в інше місто, де постійно проживаю. Зараз хочу оформити в соцзахисті міста щодо отримання соціальної допомоги як інвалід з дитинства, для цього потрібно перевести справу мою з соцзахисту районного центру, та проблема в тому, що справа оформлена на маму як опікуна. Треба було оформити на себе, коли мені виповнилось 18 років, але пройшло багато років, можливо це наша вина, ми не знали. Порадьте, будь-ласка, як юридично грамотно це зробити. Дякую!
Відповідь: за старою адресою, напишіть заяву про зміну місця проживання від імені опікуна. За новою адресою -заяву про призначення, про те де і хто раніше отримував допомогу та про переведення справи
Валентина
А.Я здійснюю догляд за сином інвалідом 2-ої групи з психічними
розладами. чи даний термін догляду враховуеться в трудовий стаж.
В.З якого віку я маю право виходити на пенсію.
Відповідь: якщо догляд оформлений офіційно-тоді враховується. На сайті є стаття по пенсійному законодавству
я пройшла огляд на комісіі мсек, мені видали документ про призначення 3 групи, чи потрібно йти в соцзахист чи пенсійний, зареєструватись чи подавати ще якісь документи?
Відповідь: якшо у вас перше встановлення групи, тоді до УПФУ зверніться
скажіть, будь ласка, в мене дитина інвалід, чи звільняється вона від оплати за харчування у дитсадку за новим законодавством з 1.01.2016
Відповідь: як і в 2015 році- в залежності від сукупних доходів, читайте відповідну статтю на сайті
В менe дитина інвалід 3 групи , яка повина бути виплата по інвалідності.
Відповідь: розміри в статті на сайті
Скажіть, чи вплине офіційне працевлаштування інваліда дитинства 3 групи на розмір пенсії? Якщо заробітна плата буде близько 4000 грн. Дякую.
Відповідь: вплине на що? на розмір пенсії-ні, якщо це не державна служба
Якщо дитина інвалід і одинока мати також вже на пенсії ,чому для такої категорії громадян зняли виплату одинокій матері,чому не зробили виключення (((зараз по двох пенсіях не виходе доплата (((
Як жити ,куда звертатися за допомогою ,ти 436 грн які забрали ,хіба це великі гроші,але для двох хворих це як повітря (((
Відповідь: можливо це виключення побачимо в Порядку від КМУ,наразі його дійсно не має
Мені виплачують соц. допомогу як для інвалідів з дитинства І групи підгрупи Б. Як розписано ось тут: http://www.mlsp.gov.ua/labour/....._id=107177
А по доходам чи ні, не знаю.
Відповідь: запросіть письмово інфомрацію в УПСЗ