Кому надається допомога

Державна соціальна допомога надається інвалідам з дитинства і дітям-інвалідам віком до 18 років. За допомогою має звернутися один із батьків, усиновитель, опікун або піклувальник.

Надбавка на догляд за дитиною-інвалідом віком до 18 років призначається одному  з  батьків,  усиновителів, опікуну, піклувальнику, які не працюють, не навчаються (крім заочної форми навчання),  не проходять службу,  не  займають виборну посаду і фактично здійснюють  догляд за дитиною-інвалідом.

Надбавка  на догляд за дитиною-інвалідом віком до 18 років також  призначається одному   з  батьків, усиновителів, опікуну, піклувальнику, які перебувають у відпустці по догляду за дитиною до досягнення нею трирічного віку, у відпустці у зв’язку з вагітністю та пологами, у відпустці  без  збереження  заробітної  плати,  у разі якщо дитина-інвалід  потребує домашнього  догляду,  і  вони  фактично здійснюють догляд за дитиною-інвалідом. Одинокій матері (одинокому батьку)  надбавка  на  догляд  за  дитиною-інвалідом призначається незалежно від факту роботи, навчання, служби.

Куди і коли звертатися за допомогою

Для отримання допомоги необхідно звернутись до відділу соціального захисту населення по місцю проживання (реєстрації).

Причина, група інвалідності, строк, на який встановлюється інвалідність, визначаються  органом  медико-соціальної експертизи.

Важливо: Інвалідам з дитинства та дітям-інвалідам,  які  мають одночасно право на державну соціальну допомогу,  на  пенсію  та  на  державну соціальну допомогу згідно із Законом України «Про державну соціальну допомогу особам, які не мають права на пенсію, та інвалідам», призначається за вибором інвалідів з дитинства (законних представників інвалідів  з дитинства,  визнаних  недієздатними,  та дітей-інвалідів) державна соціальна допомога або пенсія чи державна   соціальна  допомога  згідно  із  Законом  України  «Про державну соціальну допомогу особам,  які не мають права на пенсію, та інвалідам».

При цьому якщо інвалід з дитинства або дитина-інвалід  має право на пенсію у зв’язку з втратою годувальника і  державну  соціальну  допомогу, ці виплати призначаються одночасно.

 

Перелік документів необхідних для отримання допомоги

Для отримання допомоги необхідно передусім пред’явити паспорт або інших документ, який підтверджує особу. Крім того необхідно надати:

—  Заяву, яка складається по формі, затвердженою Міністерства соціальної політики України;

— документи про вік і місце проживання інваліда з дитинства або дитини-інваліда;

— документи про  місце  проживання батьків, усиновителів, опікуна  або  піклувальника, який  подав заяву;

— довідка медико-соціальної експертизи або медичний висновок, видані у встановленому порядку.

Якщо з заявою звертається опікун або піклувальник, то подається також копія рішення  органу опіки і піклування про встановлення опіки чи піклування.

Один із непрацюючих батьків, усиновителів, опікун або піклувальник, які фактично здійснюють догляд за дитиною-інвалідом  віком  до 18 років,  додатково подають довідку про те, що вони не працюють, видану за місцем проживання.

 

Розмір державної допомоги

Державна соціальна допомога призначається у таких розмірах:

—          інвалідам з дитинства I групи —  100  відсотків  прожиткового мінімуму для осіб, які втратили працездатність;

—          інвалідам з  дитинства  II  групи — 80 відсотків прожиткового мінімуму для осіб, які втратили працездатність;

—          інвалідам  з  дитинства III групи — 60 відсотків прожиткового мінімуму  для осіб, які втратили працездатність;

—          на дітей-інвалідів   віком   до   18  років  —  70  відсотків прожиткового мінімуму для осіб, які втратили працездатність.

Розмір прожиткового мінімуму для осіб, які втратили працездатність на 01 січня 2014 р. становить – 949 грн, 1 липня — 974 грн, на 1 жовтня 2014 р. – 1014 грн.

 

Надбавка на догляд за дитиною─інвалідом підгрупи А встановлюється в розмірі:

на дитину─інваліда підгрупи А віком до 6 років — прожиткового мінімуму для дітей віком до 6 років;

на дитину─інваліда підгрупи А віком від 6 до 18 років — прожиткового мінімуму для дітей віком від 6 до 18 років

Надбавка на догляд за іншою дитиною-інвалідом встановлюється в розмірі:

на дитину-інваліда віком до 6 років — 50 відсотків прожиткового мінімуму для дітей віком до 6 років;

на дитину-інваліда віком від 6 до 18 років — 50 відсотків прожиткового мінімуму для дітей віком від 6 до 18 років

 

Нагадаємо, що розмір прожиткового мінімуму для дитини:

—           до 6 років на 01 січня 2014 р. складає – 1032 грн.,з 01 липня — 1059 грн, з 01 жовтня 2014 р. – 1102 грн.;

—          від 6 о 18 років  на 01 січня 2014 р. складає – 1286 грн.,9 01 липня — 1320 грн, з 01 жовтня 2014 р. – 1373 грн.

Державна соціальна допомога інвалідам з дитинства призначається на весь час  інвалідності, встановленої органами медико-соціальної експертизи.

На дітей-інвалідів державна соціальна допомога призначається на строк, зазначений  у  медичному  висновку, але  не більш як по місяць досягнення дитиною-інвалідом 18-річного віку.

 

Умови припинення та поновлення виплати допомоги

Виплата державної соціальної допомоги зупиняється у випадку пропуску строку    переогляду інвалідом  з  дитинства   або дитиною-інвалідом, а  в  разі   визнання   знову   інвалідом   або дитиною-інвалідом виплата державної соціальної допомоги поновлюється з дня зупинення, але не більш як за один місяць.

Якщо строк переогляду пропущено з поважної причини, виплата державної  соціальної   допомоги  поновлюється  з  дня  зупинення виплати,  але  не більш  як за 3 роки, за умови, що за цей період його визнано інвалідом або дитиною-інвалідом. При цьому, якщо при переогляді   інваліда   з  дитинства  переведено  до  іншої  групи інвалідності (вищої або нижчої), то державна соціальна допомога за зазначений період виплачується за попередньою групою.

У разі  припинення  виплати  державної  соціальної   допомоги внаслідок нез’явлення   на  переогляд  без  поважних  причин,  при наступному визнанні інвалідом з дитинства  або  дитиною-інвалідом, виплата цієї допомоги поновлюється з дня встановлення інвалідності або визнання дитиною-інвалідом.

Виплата у повному  розмірі  державної  соціальної  допомоги інвалідам  з  дитинства в разі  влаштування  їх до відповідної установи  (закладу)  на  повне  державне  утримання  або  зняття з повного  державного  утримання  відповідно  припиняється  або відновлюється  з  першого числа місяця,  наступного за місяцем,  у якому виникли ці обставини.

У разі влаштування  дитини-інваліда  віком  до  18  років  до відповідної  установи  (закладу)  на  повне державне утримання або зняття з повного державного утримання виплата державної соціальної допомоги на дитину-інваліда у повному розмірі відповідно припиняється або відновлюється з першого числа місяця,  наступного за місяцем, у якому виникли ці обставини.

 

Tags: , , ,

293 комментария on Державна допомога інвалідам з дитинства та дітям-інвалідам 2014

  1. сергій:

    Одинокій матері (одинокому батьку) надбавка на догляд за дитиною-інвалідом призначається незалежно від факту роботи, навчання, служби.
    Я одинокий батько доглядаю дитину-інваліда (працюю). Як зрозуміти таке формулювання закону?

    Відповідь: Якщо ви одинокий батько відповідно до законодавства, а саме: мати дитини позбавленна батьківських прав, померла, тоді на надбавку ви маєте право. Якщо ви одинокий в форматі -лише виховання, і мати у дитини є, але не приймає учать у вихованні, тоді на надбавку ви не маєте право.
    Відповідно статус одинокого ви можете підтвердити в УПСЗ, надавши документи, підтверджуючи ваш статус.

  2. сергій:

    Я одинокий батько,працюючий, що доглядаю дитину-інвалідА, одержував соц допомогу в розмірі мінімальної пенсії. Чи мав я право на отримання надбавки по догляду?

    Відповідь: нажаль, ні, оскільки догляд передбачає постійну присутність і не зайнятість по роботі, тобто лише для непрацюючих.

  3. Ірина І:

    Сестра хворіє цукровим діабетом (1 тип). Призначили їй інвалідність 2 групи. Має йти на перекомісію. Чи мають їй право відмовити у призначенні допомоги (пенсії), якщо і так ясно, що дана хвороба на разі не лікується? (всі потрібні документи є). Дякую

    Відповідь: висновки МСЕК -це виключно висновки МСЕК, які грунтуються на документах та заключеннях інших лікарів. Спрогнозувати, який висновок МСЕК буде, не можливо.Але в будь-якому випадку, ви зможете його оскаржити, якщо вважаєте незаконним

  4. Сергій:

    Мені 22 роки, інвід дитинства 3 групи, отримую соціальну допомогу, на данний момент влаштувався на державну роботу, мене цікавить таке питання:»Буду я отрмувати соціальну допомогу і заробітню плату чи тільки заробітню влату, а соціальна допомога не буде виплачуватись?»

    Відповідь: будете отримувати і соц.допомогу, і зар.плату.

  5. Жогалєва Олена:

    добрий день, підскажіть будь ласка, дитині-інваліду призначили повторно державну соціальну допомогу, документи сдали в управління соц. захисту 10 жовтня цього року, а коли будуть нарахування? Дякую.

    Відповідь: протягом 10 кал.днів з дати подачі документів мали призначити.Зверніться до УПСЗ з письмовою вимогою.

  6. Валерія Нікітіна:

    Доброго дня.
    В моєї ддитини вроджена двостороння клишоногість. Інвалідність встановлена в серпні 2010 але чомусь до 22 листопадпа 2014 (день народження). Це лише 4 роки і 3 місяці, а повинно бути 5 років. Чи я помиляюсь?

    Відповідь:ви вірно визначили, але чому встановили лише на 4 роки і 3 місяці, не ясно. Запитаййте письмово в комісії МСЕК.

  7. Наталія:

    Добрий день. У моєї дитини вроджене незрощення м’якого піднебіння. Отримує пенсію як дитина інвалід з дитинства до 6 років.Через рік стали виплачувати пенсію як інваліду з дитинства 2 групи. Підскажіть будь ласка:чому перевели на іншу групу без перекомісії;яка група повинна бути відповідно нашого діагнозу.

    Відповідь: нажаль, відповісти на ваше питання без ознайомлення з вашою справою неможливо. Рішення про групу приймає виключно косімія МСЕК, і оскаржити його ви можете. Якщо вважаєте його незаконним, подавайте до суду

  8. Олеся:

    Добрий день! допоможвть вирішити питання, яке стосується повернення допомоги інваліду з дитинства!Я інвалід, на даний час я є громадянином України, а прописку я здобула нещодавно, оскільки раніше була громадянкою іншої країни! мій син інвалід з дитинства! я отримую допомогу по інвалідності через Пенсійний фонд!у зв’язку із тим, що ми не мали можливості швидко зареєстрвуватися, мій син звернувся до управління соц захисту через 5 місяців Кошти нам виплатили з дня звернення. А я оформлялась у Пенсійному фонді, мені кошти Пенсійний фонд повернув, оскільки є якийсь міжнародний договір серед країн. А соціальний захист не повертає, оскільки кажуть що для соціального захисту та соціальної допомоги такого договора не існує. Допоможіть розібратися? чи має право мій син отримати кошти по інвалідності з дитинства, не з моменту звернення, а за весь не отриманий період?

    Відповідь: нажаль, лише з дати звернення, в цьому випадку УПСЗ правомірно відмовив

  9. орися пукач:

    доброго дня!!в мене дитина має тяжкої форми епілепсію їй 9 місяців чи можем ми розраховувати на допомогу і в якій сумі???

    Відповідь: за умови встановлення інвалідності, розмір допомоги є в статті.

  10. Наталія:

    Добрий день. В мене дитина інвалід дитинства ( вроджений двобічний гідронефроз ІІІ ст.,хронічна ниркова недостатність І-ІІст. була операція зліва.)пенсію по інвалідності отримуємо. Чи можемо ми мати льготи на комунальні послуги?

    Відповідь: як дитина інвалід-ні, але оформити субсидію можете

Добавить комментарий