Процедура призначення

 

Кому надається допомога

Допомога на дітей, над якими встановлено опіку чи піклування, призначається особам, визначеним в установленому порядку опікунами чи піклувальниками дітей, які внаслідок смерті батьків, позбавлення їх батьківських прав, хвороби батьків чи з інших причин залишилися без батьківського піклування та відповідно до законодавства набули статусу дитини-сироти, дитини, позбавленої батьківського піклування.

Куди звертатися за допомогою

Ця допомога призначається та виплачується органами праці та соціального захисту населення за місцем проживання опікуна чи піклувальника або дитини.

Перелік документів необхідних для отримання допомоги

Для одержання допомоги на дітей, над якими встановлено опіку чи піклування, органу праці та соціального захисту населення подаються такі документи:

1) заява опікуна чи піклувальника про призначення допомоги, що складається за формою, затвердженою Мінпраці;

2) копія рішення органу опіки та піклування або суду про встановлення опіки чи піклування над дитиною-сиротою або дитиною, позбавленою батьківського піклування;

3) копія свідоцтва про народження дитини;

4) довідка з місця проживання заявника про склад сім’ї (для дітей, над якими встановлено опіку чи піклування і є вихованцями дитячих навчальних закладів, що фінансуються не за рахунок бюджетних коштів, — видана органом реєстрації довідка, у якій зазначаються статус дитячого навчального закладу і за які кошти він фінансується, а також підтверджується факт перебування у ньому дітей);

5) довідки про місячні розміри пенсії, аліментів, стипендії, державної допомоги, що одержує на дитину опікун чи піклувальник (у разі одержання пенсії на дитину органи праці та соціального захисту населення використовують відомості про розмір пенсії, що надійшли від органів Пенсійного фонду України на електронних носіях інформації).

Якщо опікун чи піклувальник проживає за місцем проживання дитини, над якою встановлено опіку чи піклування, подається довідка, видана органом праці та соціального захисту населення за місцем реєстрації опікуна чи піклувальника про те, що він не перебуває на обліку як одержувач допомоги на дітей, над якими встановлено опіку чи піклування, і не одержує зазначеної допомоги.

Строк протягом якого виплачується допомога

Допомога на дітей, над якими встановлено опіку чи піклування, призначається на шість місяців. Питання про продовження виплати допомоги вирішується на підставі заяви та довідок про місячні розміри пенсії, аліментів, стипендії, державної допомоги, що одержує опікун чи піклувальник на дитину.

Допомога на дітей, над якими встановлено опіку чи піклування, призначається з місяця, в якому була подана заява з усіма необхідними документами, та виплачується щомісяця до моменту досягнення дитиною 18-річного віку включно.

Підстави припинення виплати допомоги

Підставою для припинення виплати допомоги на дітей, над якими встановлено опіку чи піклування, є:

— звільнення від виконання обов’язків опікуна чи піклувальника;

— працевлаштування або взяття шлюбу дитиною до досягнення нею 18-річного віку;

— усиновлення дитини, передача дитини батькам;

— досягнення дитиною 18-річного віку;

— надання неповнолітній особі повної цивільної дієздатності, якщо вона записана матір’ю або батьком дитини.

У разі виникнення обставин, внаслідок яких може бути припинена виплата зазначеної допомоги, її одержувачі, служба у справах дітей, виконавчий комітет сільської (селищної) ради зобов’язані у десятиденний термін повідомити про це органи праці та соціального захисту населення, які виплачують допомогу.

Розмір допомоги

Допомога на дітей, над якими встановлено опіку чи піклування, призначається в розмірі, що становить два прожиткових мінімуми для дитини відповідного віку.

У 2013 році розмір цієї допомоги буде складати:

Для дітей віком до 6 років: з 1 січня — 1944, 1 грудня — 2064 грн.

Для дітей віком від 6 до 18 років: з 1 січня — 2420,  1 грудня — 2572 грн.

Водночас у разі коли на дитину виплачуються призначені в установленому порядку пенсія, аліменти, стипендія, державна допомога, розмір допомоги на дитину, над якою встановлено опіку чи піклування, визначається як різниця між двома прожитковими мінімумами для дитини відповідного віку та розміром призначених пенсії, аліментів, стипендії, державної допомоги. Розмір призначених пенсії, аліментів, стипендії, державної допомоги враховується як середньомісячний розмір зазначених виплат, одержаних на дитину за попередні шість календарних місяців.

У разі коли для дітей, над якими встановлено опіку чи піклування, аліменти (за відсутності осіб, що за законом зобов’язані їх утримувати), пенсія, стипендія, державна допомога за попередні шість календарних місяців не нараховувалися, зазначена допомога призначається у розмірі двох прожиткових мінімумів для дитини відповідного віку.

Чи включається до розрахунку розміру допомоги призначена державна соціальна допомога на дітей-сиріт та дітей, позбавлених батьківського піклування ?

Потрібно зазначити, що у разі передачі дітей-сиріт та дітей, позбавлених батьківського піклування, під опіку чи піклування або влаштування в дитячий будинок сімейного типу, прийомну сім’ю до розрахунку розміру допомоги на таку дитину не включається розмір призначеної державної соціальної допомоги на дітей-сиріт та дітей, позбавлених батьківського піклування.

Чи призначається допомога у разі перебування дитини на повному державному утриманні ?

Допомога на дітей, над якими встановлено опіку чи піклування, не призначається у разі перебування дитини на повному державному утриманні.

Водночас якщо дитина, яка перебуває на повному державному утриманні, під час літніх канікул перебуває вдома з опікуном чи піклувальником, зазначена допомога призначається за повні місяці перебування дитини вдома на підставі довідки навчального закладу про те, що дитина в цей час не перебувала на повному державному утриманні.

Нормативно-правові документи, які можуть бути корисними щодо призначення і виплати допомоги

Закон України «Про державну допомогу сім’ям з дітьми»

http://zakon1.rada.gov.ua/cgi-bin/laws/main.cgi?nreg=2811-12&p=1270204897733506

Постанова Кабінету міністрів України від 27 грудня 2001 р. N 1751 «Про затвердження Порядку призначення і виплати державної допомоги сім’ям з дітьми»

http://zakon1.rada.gov.ua/cgi-bin/laws/main.cgi?nreg=1751-2001-%EF&p=1270204897733506

 

 

 

Tags: , ,

85 комментариев on Допомога на дітей, над якими встановлено опіку чи піклування

  1. Ольга:

    Мій учень має статус дитини позбавленої батьківського піклування, його бабуся яка була опікуном до 18 років померла через 2 місяця як хлопчику виповнилось 18 років. Зараз він навчається в ПТУ, чи має він право на отримання пенсії крім стипендії. (батько який був позбавлений піклування помер, мати також позбавлена піклування жива але з хлопчиком не спілкується). Дякую

    Відповідь: зверніться в УСЗ

  2. Марія:

    Добрий день.
    В квітні 2015 року дитина втратила матір, батька не має. На даний момент проживає з тіткою. В березні 2016 року судом було призначено статус сироти. Підскажіть будь-ласка, чи отримає вона допомогу за минулий рік.

    Відповідь: з дати набуття статусу

  3. Наталі:

    Доброго дня. 10 років ми є опікунами дитини і отримуємо допомогу від держави. У грудні 2015р. подали документи на усиновлення. В райдержадміністраціі сказали, що на допомогу ми вже права не маємо. Вже березень 2016р., суди переносяться (то присяжні хворі, то суддя захворів), допомоги на дитину немає і дитина не усиновлена. Може допомога повинна припинятися при винесенні рішення суду, а не при подачі документів на усиновлення?

    Відповідь: звісно, при винесенні рішення суду

  4. Аня:

    Добрий день,я з чоловіком плануємо взяти двох діток на виховання(опікунство).В нас є власна дитина до року тому вирішили не всиновлювати на даний момент а взяти опікунство.Скажіть які виплати повинні отримувати діти і в яких розмірах? Згідно законодавства малеча буде не старша 6 років)На перед дякуємо..)

    Відповідь: на сайті є стаття по виплатам в таких випадках, ознайомтесь

  5. Катч:

    Скажіть будь ласка яку суму має получати опікун ,якщо в призначена ще пенсія в сумі 1194

    Відповідь: зверніться в УСЗ

  6. Тетяна:

    доброго дня, підскажіть,будь-ласка, скільки отримує опікун по догляду за дитиною-інвалідом? У мене донечка мае підгрупу А, я звільнилась з роботи і офіційно оформила опікунство.

    Відповідь: єдиної суми для всіх немає, від різних обставин залежить сума. На сайті є стаття, яка розяснює механізм призначення розміру

  7. Наталія:

    ДБСТ Никоненко
    вул. Крупської, б. №5
    м. Вільнянськ
    Запорізька обл.
    Доброго дня.
    Дитина сирота знаходиться під опікою в нашій сім»і три роки. Через те, що дитина має розумові вади, вона не може навчатися в звичайній загальноосвітній школі. Тому ми влаштували її в спеціальну загальноосвітню школу-інтернат зля дітей з розумовими вадами. Фактично дитина повною мірою живе та утримується в сім»ї, а школу-інтернат відвідує тільки на час занять. Згідно законодавства, ми як опікуни, два ризи на рік поновлюємо пакет документів в УСЗН на дитину. Школа-інтернат, в грудні 2015 року, видала на дитину довідку такого змісту:
    «…дитина не знаходитья на повному державному забезпеченні та утримується за рахунок держави». Керівник відділення УСЗН відмовляє в нарахуванні державної виплати на дитину, посилаючись на формулювання «утримується за рахунок держави», але ж всі діти які мають статус сироти, (згідно Р.ІІ, ст.52 Конституції України) утримуються за рахунок держави. А ключовим Формулюванням для призначення виплати є: «не знаходиться на повному державному забезпеченні». Доречі, до грудня 2015 року інтернат видавав довідки з формулюванням що не знаходиться на повному державному забезпеченні.
    Яким чином ми можемо вирішити це питання? Дякуємо.

    Відповідь: оскаржувати рішення УСЗ, але правових підстав для оскарження не бачимо

  8. Людмила:

    доброго дня я сама виховую дочку вже 6й рік, з її батьком розлучена, на аліменти не подавала так як з ним не спілкуюся взагалі і не хотілось щоб потім моя дитина була перед ним в обовязку….з другим чоловіком я розписана,але також з ним не проживаємо і не спілкуємося….допоможіть будьласка вирішити це питання….чи можу я отримати якусь хоч допомогу на дитину, так як ніколи нічого не отримувала на дитину…..? дякую

    Відповідь: жодну з державних допомог вам не призначать. Оскільки якщо в дитині є батько, він має її утримуватии. Держава надає допомогу тоді, коли батьки ухиляються чи не можуть. Тому спочатку звертайтесь до суду за рішенням суду по аліментах.

  9. Доброго дня! Підскажіть будь-ласка, який розмір соц.виплат повинен бути, дитина сирота і знаходиться під опікою, отримує пенсію в розмірі 1174грн.

    Відповідь: зверніться в органи УПСЗ та прочитайте статті на сайті по вашій тематиці

  10. Іванна:

    Щиро дякую за консультацію.

Добавить комментарий