Останнім часом дуже багато питань виникає навколо виплати допомоги на дітей одиноким матерям. Це в більшості пов’язано із значним реформуванням цієї допомоги, яку наразі здійснює уряд.
Допомога на дітей одиноким матерям, яку призначено за умовами, що діяли до 30 червня 2020 р. (включно), виплачується до закінчення строку її призначення.
З 1 липня 2020 р. допомога на дітей одиноким матерям призначається за новими умовами.
Допомога на дітей одиноким матерям не призначається, якщо:
1) у складі сім’ї є працездатні особи, які досягли 18-річного віку станом на початок періоду, за який враховуються доходи, та не працювали, не проходили військової служби, не провадили підприємницької чи професійної незалежної діяльності, не здобували освіти за денною формою здобуття освіти в закладах загальної середньої, професійної (професійно-технічної), фахової передвищої, вищої освіти, не зареєстровані в центрі зайнятості як безробітні або як такі, що шукають роботу, сумарно більше ніж три місяці протягом періоду, за який враховуються доходи (крім випадків, передбачених в абзацах десятому ― чотирнадцятому цього пункту).
Допомога на дітей одиноким матерям у зазначеному випадку призначається, якщо особи протягом періоду, за який враховуються доходи:
сплатили або за них сплачено єдиний внесок на загальнообов’язкове державне соціальне страхування в розмірі, не меншому від мінімального, сумарно протягом трьох місяців; доглядали за дітьми до досягнення ними трирічного віку або за дітьми, які потребують догляду протягом часу, визначеного в медичному висновку лікарсько-консультативної комісії, але не більше ніж до досягнення ними шестирічного віку, за дітьми, хворими на тяжкі перинатальні ураження нервової системи, тяжкі вроджені вади розвитку, рідкісні орфанні захворювання, онкологічні, онкогематологічні захворювання, дитячий церебральний параліч, тяжкі психічні розлади, цукровий діабет I типу (інсулінозалежний), гострі або хронічні захворювання нирок IV ступеня, за дітьми, які отримали тяжку травму, потребують трансплантації органа, потребують паліативної допомоги, яким не встановлено інвалідності, за особою з інвалідністю І групи, за особою з інвалідністю ІІ групи внаслідок психічного розладу, за дитиною з інвалідністю віком до 18 років, а також за особами, які досягли 80-річного віку; надавали соціальні послуги з догляду відповідно до законодавства;
2) особи, які входять до складу сім’ї, протягом 12 місяців перед зверненням за призначенням допомоги на дітей одиноким матерям, здійснили купівлю земельної ділянки, квартири (будинку), транспортного засобу (механізму), будівельних матеріалів, інших товарів довгострокового вжитку або оплатили (одноразово) будь-які послуги (крім медичних, освітніх та житлово-комунальних згідно із соціальною нормою житла та соціальними нормативами житлово-комунального обслуговування) на суму, яка на дату купівлі, оплати перевищує 50 тис. гривень;
3) у власності сім’ї є друга квартира (будинок), крім житла, яке розташоване на тимчасово окупованій території в Донецькій та Луганській областях, Автономній Республіці Крим і м. Севастополі, у населених пунктах, на території яких органи державної влади тимчасово не здійснюють своїх повноважень, та у населених пунктах, що розташовані на лінії зіткнення, або житла, непридатного для проживання, що підтверджено актом обстеження технічного стану житлового приміщення (будинку, квартири), за формою згідно з додатком до Порядку надання щомісячної адресної допомоги внутрішньо переміщеним особам для покриття витрат на проживання, в тому числі на оплату житлово-комунальних послуг, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 1 жовтня 2014 р. № 505;
4) у власності сім’ї є більше ніж один автомобіль, транспортний засіб, що підлягає державній реєстрації, з дати випуску якого минуло менше ніж 15 років (крім мопеда і причепа).
При цьому не враховуються транспортні засоби, отримані безоплатно чи придбані на пільгових умовах через органи соціального захисту населення, у тому числі за рахунок грошової допомоги на придбання автомобіля, а також транспортні засоби, придбані батьками ― вихователями дитячих будинків сімейного типу.
Наявність (відсутність) у власності членів сімʼї транспортних засобів зазначається у декларації.
Якщо у складі сімʼї є непрацюючі працездатні особи, які досягли 18-річного віку станом на початок періоду, за який враховуються доходи, і протягом цього періоду зареєстровані в центрі зайнятості як безробітні менше трьох місяців або які (за яких) не сплатили (не сплачено) мінімального розміру єдиного внеску на загальнообов’язкове державне соціальне страхування сумарно протягом трьох місяців періоду, за який враховуються доходи, допомога на дітей одиноким матерям призначається:
не більше ніж на два шестимісячних періоди, якщо:
— у складі сім’ї є особа з інвалідністю, яка згідно з висновком лікарсько-консультаційної комісії потребує постійного стороннього догляду;
— відсутність будь-яких джерел для існування пов’язана з тривалою хворобою одного та/або кількох членів сім’ї.
Більш детально із процедурою отримання цієї допомоги можна ознайомитися тут: http://www.i-law.kiev.ua/%D0%B4%D0%BE%D0%BF%D0%BE%D0%BC%D0%BE%D0%B3%D0%B0-%D0%BD%D0%B0-%D0%B4%D1%96%D1%82%D0%B5%D0%B9-%D0%BE%D0%B4%D0%B8%D0%BD%D0%BE%D0%BA%D0%B8%D0%BC-%D0%BC%D0%B0%D1%82%D0%B5%D1%80%D1%8F%D0%BC-2016/.
Tags: 2016, допомога на дітей одиноким матерям, допомога одиноким матерям, одинокі матері допомога
Доброго дня. Якщо у мене зарплата 5000,00 грн , прожитковий мінімум на дитину ( 10 років) 2400,0 грн, тоді допомога не виходить ?
Відповідь: стаття на сайті — вам в допомогу
Якщо я одружена, але мій чоловік не являється батьком моєї дитини, то чому він береться в розрахунок»офіційно не працює»,я до квітня перебувала в дикретній відпустці,зараз перебуваю на обліку в центрі зайнятості і отримую виплату ?Утримувати мою дитину ніхто не зобов’язаний крім мене.
Відповідь: ознайомтесь зі статтями на сайті
Якщо я одружена але мій чоловік не являється батьком моєї дитини та не усиновив її, але він офіційно не працює, я стою на обліку в центрі зайнятості після дискретної відпустки,допомога відміняється?,яке відношення мій чоловік має до моєї дитини?
Відповідь: беспосереднє, згідно закону. Пояснення є в статті, як і посилання на сам закон
Доброго дня.У мене двоє дітей з батьком не проживаю.остання виплата була в серпні,тепер сказали іти офеційно працювати і що виплат не буде.куди звернутись за допомогою?
Відповідь: ознайомитися зі статтями та звернутися до місцевого органу влади
Мені в липні було призначено допомогу одинокої мами автоматом,подала документи 14 липня на переоформлення,сьогодні позвонила сказали повернути гроші що я отримала за липень до кінця цього місяця в сумі 4200.Чи право фоні їх дії,і де взяти кошти якщо я залишилася без роботи а центр зайнятості вже місяць ганяє по різним роботам,а толку 0.
Відповідь: радимо адресувати ваше звернення до законодавця
Доброго ранку. А як бути метері одиначці, яка не має з ким залишити дітей. Не має еі бабусь, ні дудусь. Якщо з дитиною, щось станеться, то батьки несуть відповідальність. То як можна залишити дітей самих вдома? То як шукати роботу? Як дітей годувати, якщо виплати відмінили? Що робити в такій ситуації?
Відповідь: ми не є органом законодавчої ініціативи, тому радимо звернутися до місцевого органу влади та до ВРУ
Я мать одиночку я на старшого получала а меншому синові немае 3роки а я получаю на меншого 860гр і в декреті чи буду я получати на старшого мать одіночку підкажіть
Відповідь: вся інформація по вашому питанню висвітлена в статтях
Я здала документи у березні,а виплату за останній місяць припинили.Чи це правомірно?
Відповідь: вся інформація по вашому питанню висвітлена в статтях
Доброго дня скажіть, будь ласка, я мати одиночка маю двох дітей 12 і 9 років, останній раз державні гроші отримала на дітей у червні, у липні всім нарахували автоматично.
А цього місяця мені подзвонили і сказали поновити державні гроші на дітей.Я приїхала 10.08.2020,і мені відмовили прийняти документи.Куди мені звернутися?
Відповідь: до суду
Я 6 липня поновила документи мені потрібно чи не потрібно оновлювати.я не зрозуміла
Відповідь: зверніться до УСЗ за розясненням