Останнім часом дуже багато питань виникає навколо виплати допомоги на дітей одиноким матерям. Це в більшості пов’язано із значним реформуванням цієї допомоги, яку наразі здійснює уряд.
Допомога на дітей одиноким матерям, яку призначено за умовами, що діяли до 30 червня 2020 р. (включно), виплачується до закінчення строку її призначення.
З 1 липня 2020 р. допомога на дітей одиноким матерям призначається за новими умовами.
Допомога на дітей одиноким матерям не призначається, якщо:
1) у складі сім’ї є працездатні особи, які досягли 18-річного віку станом на початок періоду, за який враховуються доходи, та не працювали, не проходили військової служби, не провадили підприємницької чи професійної незалежної діяльності, не здобували освіти за денною формою здобуття освіти в закладах загальної середньої, професійної (професійно-технічної), фахової передвищої, вищої освіти, не зареєстровані в центрі зайнятості як безробітні або як такі, що шукають роботу, сумарно більше ніж три місяці протягом періоду, за який враховуються доходи (крім випадків, передбачених в абзацах десятому ― чотирнадцятому цього пункту).
Допомога на дітей одиноким матерям у зазначеному випадку призначається, якщо особи протягом періоду, за який враховуються доходи:
сплатили або за них сплачено єдиний внесок на загальнообов’язкове державне соціальне страхування в розмірі, не меншому від мінімального, сумарно протягом трьох місяців; доглядали за дітьми до досягнення ними трирічного віку або за дітьми, які потребують догляду протягом часу, визначеного в медичному висновку лікарсько-консультативної комісії, але не більше ніж до досягнення ними шестирічного віку, за дітьми, хворими на тяжкі перинатальні ураження нервової системи, тяжкі вроджені вади розвитку, рідкісні орфанні захворювання, онкологічні, онкогематологічні захворювання, дитячий церебральний параліч, тяжкі психічні розлади, цукровий діабет I типу (інсулінозалежний), гострі або хронічні захворювання нирок IV ступеня, за дітьми, які отримали тяжку травму, потребують трансплантації органа, потребують паліативної допомоги, яким не встановлено інвалідності, за особою з інвалідністю І групи, за особою з інвалідністю ІІ групи внаслідок психічного розладу, за дитиною з інвалідністю віком до 18 років, а також за особами, які досягли 80-річного віку; надавали соціальні послуги з догляду відповідно до законодавства;
2) особи, які входять до складу сім’ї, протягом 12 місяців перед зверненням за призначенням допомоги на дітей одиноким матерям, здійснили купівлю земельної ділянки, квартири (будинку), транспортного засобу (механізму), будівельних матеріалів, інших товарів довгострокового вжитку або оплатили (одноразово) будь-які послуги (крім медичних, освітніх та житлово-комунальних згідно із соціальною нормою житла та соціальними нормативами житлово-комунального обслуговування) на суму, яка на дату купівлі, оплати перевищує 50 тис. гривень;
3) у власності сім’ї є друга квартира (будинок), крім житла, яке розташоване на тимчасово окупованій території в Донецькій та Луганській областях, Автономній Республіці Крим і м. Севастополі, у населених пунктах, на території яких органи державної влади тимчасово не здійснюють своїх повноважень, та у населених пунктах, що розташовані на лінії зіткнення, або житла, непридатного для проживання, що підтверджено актом обстеження технічного стану житлового приміщення (будинку, квартири), за формою згідно з додатком до Порядку надання щомісячної адресної допомоги внутрішньо переміщеним особам для покриття витрат на проживання, в тому числі на оплату житлово-комунальних послуг, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 1 жовтня 2014 р. № 505;
4) у власності сім’ї є більше ніж один автомобіль, транспортний засіб, що підлягає державній реєстрації, з дати випуску якого минуло менше ніж 15 років (крім мопеда і причепа).
При цьому не враховуються транспортні засоби, отримані безоплатно чи придбані на пільгових умовах через органи соціального захисту населення, у тому числі за рахунок грошової допомоги на придбання автомобіля, а також транспортні засоби, придбані батьками ― вихователями дитячих будинків сімейного типу.
Наявність (відсутність) у власності членів сімʼї транспортних засобів зазначається у декларації.
Якщо у складі сімʼї є непрацюючі працездатні особи, які досягли 18-річного віку станом на початок періоду, за який враховуються доходи, і протягом цього періоду зареєстровані в центрі зайнятості як безробітні менше трьох місяців або які (за яких) не сплатили (не сплачено) мінімального розміру єдиного внеску на загальнообов’язкове державне соціальне страхування сумарно протягом трьох місяців періоду, за який враховуються доходи, допомога на дітей одиноким матерям призначається:
не більше ніж на два шестимісячних періоди, якщо:
— у складі сім’ї є особа з інвалідністю, яка згідно з висновком лікарсько-консультаційної комісії потребує постійного стороннього догляду;
— відсутність будь-яких джерел для існування пов’язана з тривалою хворобою одного та/або кількох членів сім’ї.
Більш детально із процедурою отримання цієї допомоги можна ознайомитися тут: http://www.i-law.kiev.ua/%D0%B4%D0%BE%D0%BF%D0%BE%D0%BC%D0%BE%D0%B3%D0%B0-%D0%BD%D0%B0-%D0%B4%D1%96%D1%82%D0%B5%D0%B9-%D0%BE%D0%B4%D0%B8%D0%BD%D0%BE%D0%BA%D0%B8%D0%BC-%D0%BC%D0%B0%D1%82%D0%B5%D1%80%D1%8F%D0%BC-2016/.
Tags: 2016, допомога на дітей одиноким матерям, допомога одиноким матерям, одинокі матері допомога
Я одинока мати моєму сину 9 років виховую без батька якого і не було. Чи маю я право на соціальну допомогу як одинока мати та як малозабезпечена. Зі мною проживає мати пенсіонерка.Я працюю.
Відповідь: за умов, що вказані в статті
Доброго дня. У мене троє діток 7, 5 та 2роки. З чоловіком розійшлися місяць тому, дохід у мене 2560 грн за третю дитину, живемо в селі, роботи нема. Дітей ні на кого лишити, чоловік заробити не може, в нього погіршилися здоров’я, але інвалідності не дали. Він запропонував залишити за нами будинок без ремонту в рахунок аліментів за трьох дітей до досягнення ними 18 років. Чи маю я право на отримання державної допомоги як малозабезпечена мати -одиначка?
Відповідь: залежить від багатьох чинників, які описані в статті
Доброго ранку донька мала статус «одинока матір «,є рішення суду.
З часом вийшла заміж,чи зберігається за нею статус ,дитина носить прізвище мами до шлюбу,нинішній чоловік,вітчим,не всиновлював Дякую
Відповідь: статус — так, але право на допомогу — вже рахують з урахуванням доходів чоловіка. Про це описано в статті
Вітаю. Я одинока мати. В мене двоє дітей. 6 та 2 роки. Батько помер я отримую від нього у спадок будинок. Чи перестануть платити допомогу?
Відповідь: дохід у формі спадщини -підстава для зупинення виплати в тому числі
Добрый день. Я фоп, уже второй год декларация нулевая, мама в этом году вступила в права наследства, заплатила налог, квартира записана на нее, она здесь прописана, но проживает в другом городе. Могу ли я претендовать на выплаты?
Відповідь: за умов, що визначені в статті
Доброго вечора!Я одинока матір 3 дітей живу в СМТ працювала було скорочення штату і мене звільнили працювати в місті не можу так як до міста 25 км і нема залишити дітей на когось тому не працюю і в СМТ роботи немае і мені сказали що не виходить не багато дітність ні мать одиночка плати потрібно за світло і існувати за щось що мені робити?
Відповідь: порадимо ознайомитися зі статтею
Доброго день.У миня четвыро дитей 14лет двоэ 13лет и адин 12лет.Самый млатшый инвалит групи А1.Вмисти с инвалидностю я получаю 16300гр.Малозабеспечена 9880гр.Одынока 1800гр.На дытыну инвалида 4700гр.Жевем на сйомний квартыри квар плата що мисяця 3000гр плюс комунальни послугы.В дыкларацийи я впысую росходы але наце ятак розумию незвыртають увагу.
Відповідь: так, на видатки уваги не звертають. Описаний механізм розрахунку та приведений приклад
добрый вечер. Подскажите по какому Закону действовало кому начислять, а кому нет до 2020 года. То что написано не имеет подтекста на Законы или подзаконы, которые можно оспорить в суде, прифакте незаконного отказа. Меня интересует какой закон сюда действует
Відповідь: пояснено в статті
Здравствуйте. У меня такой вопрос, Я являюсь м/о моему ребенку 3 года исполнилось в феврале и мне теперь надо выйти на работу но я не магу так как мы ещё в очереди в садик. Что мне делать что бы не потерять выплату?
Відповідь: почніть з ознайомлення зі статтею на сайті
Скажіть будь ласка, якщо моя заробітна плата перевищує мінімальну чи маю я право на отримання мо. У власності маю земельну ділянку 0.4 га.
Відповідь: за умов, що значаться в статті