Процедура призначення

Кому надається допомога

Допомога по безробіттю, у тому числі одноразова її виплата для організації безробітними підприємницької діяльності надається застрахованим та незастрахованим особам, визнаним у встановленому порядку безробітними. Порядок  реєстрації, перереєстрації безробітних та ведення обліку осіб, які шукають роботузатверджено Постановою Кабінету Міністрів України від 20.03.2013 р. № 198, Порядок надання допомоги по безробіттю, у тому числі одноразової її виплати для організації безробітним підприємницької діяльност ізатверджено Наказом Міністерства праці та соціальної політики України від 15.06.2015 р. № 613.

Статусу безробітного може набути особа працездатного віку до призначення пенсії (зокрема на пільгових умовах або за вислугу років), яка через відсутність роботи не має заробітку або інших передбачених законодавством доходів, готова та здатна приступити до роботи. Статус безробітного надається цим особам за їх особистою заявою у разі відсутності підходящої роботи з першого дня реєстрації у територіальних органах центрального органу виконавчої влади, що реалізує державну політику у сфері зайнятості населення та трудової міграції (центр зайнятості), незалежно від зареєстрованого місця проживання чи місця перебування.

Куди звертатися за допомогою

Допомога по безробіттю призначається центрами зайнятості за місцем перебування безробітного на обліку і виплачується в установленому порядку через банківські установи.

Під час проведення реєстрації працівник центру зайнятості заповнює в Єдиній інформаційно-аналітичній системі державної служби зайнятості персональну картку, в якій зазначаються персональні дані безробітного (прізвище, ім’я та по батькові, зареєстроване місце проживання чи перебування, число, місяць та рік народження, реєстраційний номер облікової картки платника податків або серія та номер паспорта (для осіб, які через свої релігійні переконання відмовилися від прийняття реєстраційного номера облікової картки платника податків, повідомили про це відповідний орган державної податкової служби і мають відповідну відмітку в паспорті), відомості про останнє місце роботи або вид діяльності згідно із частиною першою статті 4 Закону України “Про зайнятість населення”, підстава для припинення трудових відносин відповідно до запису в трудовій книжці або іншого виду діяльності, що підтверджено документально. Форма персональної картки та додатки до неї затверджуються Мінсоцполітики.

Перелік документів необхідних для отримання допомоги

Допомога з безробіття призначається на підставі особистої заяви безробітного, довідки (довідок) про середню заробітну плату (дохід) за останнім місцем (кількома місцями) роботи чи служби, трудової книжки, військового квитка, копії цивільно-правового договору та пред’явленням (за наявності) свідоцтва про загальнообов’язкове державне соціальне страхування, паспорта або іншого документа, що посвідчує особу.

Військовослужбовці Збройних сил, Державної прикордонної служби, внутрішніх військ, інших військових формувань, утворених відповідно до Законів України, Служби безпеки України, Служби зовнішньої розвідки, Державної спеціальної служби транспорту, особи рядового і начальницького складу Державної служби спеціального зв’язку та захисту інформації, органів внутрішніх справ, органів і підрозілів цивільного захисту, особи начальницького складу податкової міліції, а також особовий склад воєнізованих аварійно-рятувальних служб (формувань), створених відповідно до законодавства на постійниій основі (далі — військовослужбовці), крім військовослужбовців строкової служби, звільнені зі служби, подають довідку (довідки) з військового комісаріату, військової частини або іншого формування, яке виплачує грошове забезпечення, про строки проходження служби, які включаються та (або) прирівнюються до страхового стажу, а також розмір і строки виплати грошового забезпечення відповідно до Порядку обчислення середньої заробітної плати (доходу) для розрахунку виплат за загальнообов’язковим державним соціальним страхуванням.

Відповідні довідки подають також особи, які проходили державну службу в підрозділах міліції та були звільнені у зв’язку із скороченням чисельності або штату без права на пенсію або звільнені за станом здоров’я.

До державної служби зайнятості громадяни подають копії відповідних документів (трудової книжки, цивільно-правового договору про виконання робіт (надання послуг), диплома або іншого документа про освіту, довідки ІПН), які зберігаються в їхній особовій справі (абзац 7 п. 3 Порядку реєстрації, перереєстрації та ведення обліку громадян, які шукають роботу, і безробітних).

 Яким документом оформляється рішення про призначення допомоги з безробіття?

Рішення про призначення допомоги з безробіття, її розмір і строки виплати, відкладення, скорочення та припинення виплати оформлюється наказом центру зайнятості, номер і дата якого заноситься до картки персонального обліку безробітного. З цим наказом безробітний має бути ознайомлений під особистий підпис у картці обліку ухвалених рішень керівництва центру зайнятості.

Розмір допомоги по безробіттю

Згідно з п.1 ст.23 Закону «Про загальнообов’язкове державне соціальне страхування на випадок безробіття» застраховані особи, визнані в установленому порядку безробітними, страховий стаж яких протягом 12 місяців, що передували реєстрації особи як безробітної, становить не менше ніж шість місяців за даними Державного реєстру загальнообов’язкового державного соціального страхування, мають право на допомогу по безробіттю залежно від страхового стажу. Розмір цієї допомоги визначається у відсотках до їхньої середньої заробітної плати (доходу), визначеної відповідно до Порядку обчислення середньої заробітної плати (доходу) для розрахунку виплат за загальнообов’язковим державним соціальним страхуванням, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 26.09.2001 р. №1266, залежно від страхового стажу: до двох років — 50%, від двох до шести років — 55, від шести до 10 — 60, понад 10 років — 70%.

Допомога по безробіттю виплачується залежно від тривалості безробіття у відсотках до визначеного розміру: перші 90 календарних днів — 100%, упродовж наступних 90 календарних днів — 80; у подальшому — 70%.

Допомога по безробіттю не може перевищувати чотирикратного розміру прожиткового мінімуму, для працездатних осіб, установленого Законом.

Застраховані особи, визнані в установленому порядку безробітними, які протягом 12 місяців, що передували реєстрації особи як безробітної, за даними Державного реєстру загальнообов’язкового державного соціального страхування мають страховий стаж менше шести місяців або звільнені з останнього місця роботи з підстав, передбачених статтею 37, пунктами 3, 4, 7 і 8 статті 40, статтями 41 і 45 Кодексу законів про працю України, молодь, яка закінчила або припинила навчання, звільнилась з військової або невійськової служби, мають право на допомогу по безробіттю у мінімальному розмірі.
Мінімальний розмір встановлюється Правління Фонду.

Правління Фонду загальнообов’язкового державного соціального страхування України на випадок безробіття постановою 12.04.2012  № 327 установило мінімальний розмір допомоги по безробіттю і на 2019 рік складає— 610 гри.

Для осіб, яким призначаються виплати з урахуванням страхового стажу та заробітної плати – 1630 грн.

Допомога по безробіттю виплачується з 8-го дня після реєстрації застрахованої особи в установленому порядку в державній службі зайнятості.

Виплата допомога по безробіттю особам, які звільнилися з останнього місця роботи за власним бажанням без поважних причин, починається з 91-го календарного дня.

Загальна тривалість виплати допомоги по безробіттю не може перевищувати 360 календарних днів протягом 2 років. Для осіб передпенсійного віку (за 2 роки до настання права на пенсію) тривалість виплати допомоги по безробіттю не може перевищувати 720 календарних днів, для осіб, які шукають роботу вперше, та інших незастрахованих осіб — 180 календарних днів.


Калькулятор розрахунку допомоги по безробіттю: http://trud.gov.ua/control/uk/job/calculator


У яких випадках допомога по безробіттю скорочується на строк до 90 календарних днів?

Згідно з п.5.4 Порядку надання допомоги по безробіттю тривалість виплати допомоги по безробіттю скорочується на строк до 90 календарних днів у разі:

— приховування відомостей про працевлаштування на тимчасову роботу (в тому числі поза межами України) або здійснення іншої діяльності за винагороду в період одержання допомоги по безробіттю — на строк, не менший від кількості календарних днів тимчасової роботи.Тимчасовою вважається робота, на яку працівника прийнято на строк до двох або чотирьох місяців у разі заміщення тимчасово відсутнього працівника, за яким на законних під ставах зберігається його місце роботи;

— порушення умов і строку реєстрації, перереєстрації як безробітного — на строк не менш як 30 календарних днів;

— недотримання рекомендацій щодо сприяння працевлаштуванню відповідно до законів України «Про зайнятість населення» та «Про загальнообов’язкове державне соціальне страхування на випадок безробіття», наданих безробітному в письмовій формі, у тому числі неповідомлення про перетин державного кордону у період, визначений працівником центру зайнятості для самостійного пошуку роботи — на строк не менш як 15 календарних днів;

— припинення без поважних причин професійної підготовки, перепідготовки або підвищення кваліфікації за направленням державної служби зайнятості — на строк не менш як 60 календарних днів.

У яких випадках розмір допомоги по безробіттю може бути зменшений і на який термін?

Згідно з п.4.1 Порядку надання допомоги по безробіттю, в тому числі одноразової її виплати для організації безробітним підприємницької діяльності, затвердженого наказом Мінпраці України від 20.11.2000 р. №307, однією з умов для призначення допомоги по безробіттю є готовність особи до участі в загальнодержавних оплачуваних громадських роботах, якщо така робота для неї є підходящою. У разі відмови особи від участі в таких громадських роботах без поважних причин розмір допомоги по безробіттю, визначений відповідно до цього пункту, зменшується на 50% строком до трьох місяців.

Чи нараховується та виплачується допомога з безробіття в разі невідвідування центру зайнятості з поважних причин?

Виплата допомоги з безробіттю нараховується та виплачується в межах її загальної тривалості в разі невідвідування центру зайнятості з поважних причин, а саме в разі:

— хвороби безробітного — на підставі довідки довільної форми, виданої в порядку, передбаченому Інструкцією про порядок видачі документів, що засвідчують тимчасову непрацездатність громадян, затвердженою наказом Міністерства охорони здоров’я України від 13.11.2001 р. № 455. За дорученням безробітного, який хворіє, оформленим у встановленому порядку, за наявності названої довідки допомога з безробіття може бути одержана іншою особою;

— надання права безробітному за його заявою залишити місце постійного проживання строком не більш як на 30 календарних днів упродовж календарного року для оздоровлення та літнього відпочинку дітей віком до 14 років;

— сесії чи захисту дипломної роботи, якщо безробітний навчається за заочною чи вечірньою формами навчання в навчальних, закладах не за направленням державної служби зайнятості — за наявності довідки-виклику на сесію та заяви безробітного про невідвідування центру зайнятості впродовж цього періоду;

— призову на навчальні (або перевірні) та спеціальні збори у Збройні сили України згідно із Законом України «Про загальний військовий обов’язок і військову службу»;

— визнання особи інвалідом у період одержання допомоги з безробіття, призначеної відповідно до п. 2. 7 та 4. 1 Порядку надання допомоги з безробіття.

Підстави припинення виплати допомоги

Виплата допомоги по безробіттю припиняється в такому разі:

— працевлаштування безробітного, провадження підприємницької або іншої діяльності, пов’язаної з одержанням доходу безпосередньо від такої діяльності, виконання робіт (послуг) за цивільно-правовими угодами (з дня працевлаштування, державної реєстрації як суб’єкта підприємницької або іншої діяльності, виконання робіт (послуг) за цивільно-правовими угодами);

— поновлення безробітного на роботі за рішенням суду (з дня поновлення);

— вступу до навчального закладу на навчання з відривом від виробництва (з дня зарахування до навчального закладу);

— проходження професійної підготовки, перепідготовки або підвищення кваліфікації за направленням державної служби зайнятості (з дня початку занять);

— призову на строкову військову або альтернативну (не військову) службу (з дати, зазначеної в повістці);

— набрання законної сили вироком суду про позбавлення волі безробітного (з дня набрання законної сили вироком суду або рішенням суду)або направлення його за рішенням суду на примусове лікування (з дня набрання законної сили вироком суду або рішенням суду);

— призначення пенсії за віком, у тому числі на пільгових умовах, пенсії за вислугу років або досягнення особою встановленого законом пенсійного віку;

— призначення виплати на підставі документів, що містять неправдиві відомості (з дня встановлення порушення);

— призначення безробітній жінці допомоги з вагітності та пологів (з дня набуття такого права відповідно до медичної довідки);

— подання письмової заяви про бажання доглядати за дитиною до досягнення нею трирічного віку (з дня подання заяви або з дати, зазначеної в заяві);

— подання письмової заяви про відмову від послуг державної служби зайнятості (з дня подання заяви або з дати, зазначеної в заяві);

— переїзду на постійне місце проживання в іншу місцевість або закінчення строку реєстрації місця проживання (з наступного дня після виписки або закінчення строку реєстрації);

— закінчення строку її виплати (з наступного дня);

— зняття з обліку за невідвідування без поважних причин державної служби зайнятості впродовж 30 і більше календарних днів (з наступного дня після останнього відвідування безробітним центру зайнятості);

— визнання непрацездатною особи з інвалідністю в період перебування її на обліку як безробітної (з дня видачі довідки до акта огляду медико-соціальної експертної комісії);

— відмови безробітного від двох пропозицій підходящої роботи або від двох пропозицій проходження професійної підготовки, перепідготовки, підвищення кваліфікації за направленням державної служби зайнятості, в тому числі осіб, які вперше шукають роботу та не мають професії (спеціальності)(з дня відмови від другої пропозиції);

— відмови безробітного від роботи за спеціальністю, професією, набутою після професійної підготовки, перепідготовки або підвищення кваліфікації за направленням державної служби зайнятості(з дня відмови від роботи);

— смерті безробітного (з дня смерті).

Нормативно-правові документи, які можуть бути корисними щодо призначення і виплати допомоги по безробіттю

Закон України Про загальнообов’язкове державне соціальне страхування на випадок безробіття (http://zakon.rada.gov.ua/cgi-bin/laws/main.cgi?nreg=1533-14&p=1314627761835151)

Наказ Міністерства праці та соціальної політики України від 15.06.2015  № 613 «Про затвердження Порядку надання допомоги по безробіттю, у тому числі одноразової її виплати для організації безробітним підприємницької діяльності» http://zakon4.rada.gov.ua/laws/show/z0821-15

Постанова Кабінету Міністрів України від 20 березня 2013 р. № 198 «Про затвердження Порядку реєстрації, перереєстрації безробітних та ведення обліку осіб, які шукають роботу» http://zakon0.rada.gov.ua/laws/show/198-2013-%D0%BF

Tags: , ,

2 060 комментариев on Допомога по безробіттю — 2019

  1. таня:

    Доброго дня! Чи маю я право на допомогу по безробіттю після закінчення професійного ліцею?

    Відповідь: Ви можете стати на облік в центр зайнятості.Статусу безробітного може набути особа працездатного віку до призначення пенсії (зокрема на пільгових умовах або за вислугу років), яка через відсутність роботи не має заробітку або інших передбачених законодавством доходів, готова та здатна приступити до роботи. Статус безробітного надається цим особам за їх особистою заявою у разі відсутності підходящої роботи з першого дня реєстрації у територіальних органах центрального органу виконавчої влади, що реалізує державну політику у сфері зайнятості населення та трудової міграції (центр зайнятості), незалежно від зареєстрованого місця проживання чи місця перебування.

  2. kari:

    Добрий вечір)
    Якщо я після закінчення університету хочу стати на біржу,то яка сума мені буде нарахована?Освіта вища закічена(магістр).

    Відповідь: Застраховані особи, визнані в установленому порядку безробітними, які протягом 12 місяців, що передували реєстрації особи як безробітної, за даними Державного реєстру загальнообов’язкового державного соціального страхування мають страховий стаж менше шести місяців або звільнені з останнього місця роботи з підстав, передбачених статтею 37, пунктами 3, 4, 7 і 8 статті 40, статтями 41 і 45 Кодексу законів про працю України, молодь, яка закінчила або припинила навчання, звільнилась з військової або невійськової служби, мають право на допомогу по безробіттю у мінімальному розмірі.
    Мінімальний розмір встановлюється Правління Фонду.

  3. Доброго дня! В 2012 році була звільнена з роботи за згодою сторін і майже рік не ставала на облік на біржу праці. Чи можу я зараз (після року часу) стати на біржу праці і на які кошти можу розраховувати, якщо з останнього місця роботи я пішла з нарахованою зарплатою в сумі 4200 грн.
    Як довго мені будуть платити? Стаж роботи всього становить 10 років.

    Відповідь: Так, на облік в центр зайнятості Ви можете стати, щодо переліку документів, які необхідін для цього та розмір допомоги, то це ви можете почерпнути з статті на сайті.

  4. Люба:

    Добрий день. Я зареєструвалась в ЦЗ 26 квітня. Принесла довідки з основного місця роботи з 3-го вересня (1-е і 2-е це субота і неділя) по 28 лютого. Потім ще працювала за трудовою угодою з 6-го березня по 15 квітня і через 10 днів зареєструвалась в ЦЗ. При нарахуванні допомоги мені виключили вересень, як не повний місяць (хоча всі робочі дні відпрацьовані), і не врахували лютий. Зате врахували квітень, причому 500 грн розкидали на ПОВНИЙ місяць, навіть на ті дні, коли мої документи вже були в центрі зайнятості, і цим дуже понизили мою середню зарплату. Зверталася до юриста, він відповів що це ніде не прописано конкретно. Але ж де логіка?

    Відповідь: Люба, щодо логічності дій, краще звертатися за цим питанням до законодавця. Можемо порадити зробити письмовий запит до центру безробіття щодо підстав врахування стажу та розміру заробітньої плати при підрахунку допомоги для Вас, можливо саме з відповіді Вам стане зрозумілим, яким чином та на яких підставах вони робили саме такий розрахунок.

  5. Олександр:

    Доброго дня. Я стою на обліку в ЦЗ 4 місяці, перед цим працював у Державній прикордонній службі, звільнився по закінченню контракту. За час перебування на обліку я 6 разів отримав допомогу загальною сумою близько 1700 грн. Оригінал довідки про доходи я віддав у ЦЗ під час оформлення і згідно неї я мав би отримувати по 1500 грн за місяць протягом перших трьох місяців. У ЦЗ по даній ситуації відповіли що я отримую мінімальну допомогу так як вони не отримали електронного підтвердження про мою зарплату, а дана затримка з підтвердженням повязана з тим що я був військовослужбовцем і тому існують певні особливості (обмеження) з доступом до баз даних щодо мене. На питання скільки потрібно чекати на це підтверлження і коли я почну отимувати повну суму допомоги а також чи перерахують мені недоотримані гроші в ЦЗ чіткої відповіді не дали.
    Чи є ця ситуація нормальною? Чи повинен ЦЗ чекати якісь підтвердження коли я надав оригінали документів і хто за це відповідає? Чи дочекаюсь я повної виплати допомоги?

    Відповідь: Для реєстрації в центрі зайнятості за місцем проживання подаються такі документи: паспорт, трудова книжка (якщо є), військовий квиток, документ про освіту, ідентифікаційний код.
    а умови реєстрації в установленому порядку в державній службі зайнятості впродовж місяця з дня взяття на облік у військовому комісаріаті військовослужбовці, звільнені з військової служби у зв’язку зі скороченням чисельності або штату, без права на пенсію отримують допомогу по безробіттю, незалежно від тривалості військової служби, впродовж 12 місяців, що передували початку безробіття. Тривалість виплати допомоги по безробіттю не може перевищувати 360 календарних днів протягом двох років, а для осіб передпенсійного віку — 720 календарних днів.
    Розмір допомоги по безробіттю визначається у відсотках до грошового забезпечення залежно від страхового стажу: до 2 років — 50 %, від 2 до 6 років — 55 %, від 6 до 10 років — 60 %, понад 10 років — 70 %. Перші 90 календарних днів — 100 %; протягом наступних 90 календарних днів — 80 %; у подальшому — 70 %.
    Допомога з безробіття призначається на підставі особистої заяви безробітного, довідки (довідок) про середню заробітну плату (дохід) за останнім місцем (кількома місцями) роботи чи служби, трудової книжки, військового квитка, копії цивільно-правового договору та пред’явленням (за наявності) свідоцтва про загальнообов’язкове державне соціальне страхування, паспорта або іншого документа, що посвідчує особу.
    Отже, якщо Вами було надано весь перелік документів, відповідно до вищевказаного списк та чинного законодавства, підстав для заниження виплати немає.
    Олександр, порадимо, напсиати письмове звернення на ім`я керівника районного центру зайнятості, де Ви зареєструвались та попросити письмове пояснення. В залежності від відповіді керівника, можливо необхідно буде звертатися до Прокуратури зі скаргою.
    Також порадимо ознайомитися з статтею http://www.i-law.kiev.ua/?p=375. В ній описані умови отримання цієї допомоги для Вашого статусу також.

  6. Ольга:

    Доброго дня! Була зареєстрована в центрі зайнятості у 2004році, знята з обліку(відмовилася від перенавчання і повернула кошти). Тоді пішла в декрет і закінчила університет. Зараз хочу повторно зареєструватися в ЦЗ з метою працевлаштування, але мені відмовляють, мотивуючи це тим, що після зняття з обліку я ніде офіційно не працювала. Як бути в такій ситуації? Дякую.

    Відповідь: Пункт 7 Порядку, затвердженим постановою Кабінету Міністрів України №198 від 20.03.2013, визначає вичерпний перелік підстав для відмови у наданні громадянину статусу безробітного, а саме:
    1) відсутність на дату звернення до територіального органу документів, зазначених у пунктах 3 і 4 Порядку;
    2) встановлення факту зайнятості особи, у тому числі отримання повідомлення роботодавця про працевлаштування особи;
    3) подання заяви про надання статусу безробітного особою, яка не зазначена у частині першій статті 43 Закону України „Про зайнятість населення”;
    4) письмова відмова особи від пропозиції підходящої роботи;
    5) невідвідування роботодавця та неподання в установлений строк без поважних причин особою письмової відповіді роботодавця про відмову у працевлаштуванні відповідно до виданого територіальним органом направлення на працевлаштування;
    6) неповернення особою коштів, отриманих за період попередньої реєстрації, що припинена на підставі абзаців дев’ятнадцятого — двадцять першого підпункту 1 пункту 37 цього Порядку.
    Не зовсім зрозуміли на яких підставах саме Вам відмовляють, тому порадимо Вам написати письмову заяву про реєстрацію Вас як безробітньої, і подати її, та просити письмову відповідь на Ваш запит, можливо з письмової відповіді буде зрозуміло підстави відмови, якщо вони є і чи законні вони.

  7. Добрий день. Мене звати Юра. У серпні закінчується 6 місяць з часу реєстраціїї у СЗ. За цей період мені не виплатили усі кошти. Питання — чи я зобовязаний чи мене можуть зняти з обліку? І якщо знімуть, чи можу я розраховувати, що недоплачені кошти мені вернуть?

    Відповідь: Всі нараховані, але не виплачені кошти з якихось причин, мають бути Вам виплачені. Чинним законодавством не визначений граничний термін перебування безробітних на обліку. Людина, визнана в установленому порядку безробітною, повинна у визначені терміни відвідувати центр зайнятості та виконувати рекомендації працівників центру зайнятості щодо пошуку роботи.
    Громадяни, зареєстровані в центрі зайнятості як такі, що шукають роботу, та безробітні, знімаються з обліку:
    з дня працевлаштування (самостійного або за направленням центру зайнятості), в тому числі на сезонні роботи; державної реєстрації фізичної особи — підприємця, укладення договору цивільно-правового характеру, предметом якого є діяльність, спрямована на виконання власними силами робіт, надання послуг тощо;
    поновлення безробітного на роботі за рішенням суду;
    вступу до навчального закладу з відривом від виробництва (за поданням громадянином заяви про зняття з обліку чи копії довідки-виклику);
    призову на строкову військову або альтернативну (невійськову) службу (за поданням громадянином заяви про зняття з обліку чи пред’явленням повістки);
    набрання законної сили вироком суду про позбавлення волі або направлення на лікування до лікувально-трудового профілакторію;
    набуття права на пенсію відповідно до законодавства;
    смерті громадянина, який шукав роботу, або безробітного;
    подання письмової заяви до центру зайнятості про відмову від його послуг або з дати, зазначеної в заяві;
    подання письмової заяви до центру зайнятості про бажання здійснювати догляд за дитиною до досягнення нею трирічного або шестирічного віку або з дати, зазначеної в заяві;
    з дня, що настає після зняття з реєстрації місця проживання у разі переїзду в іншу місцевість (район, місто) або закінчення строку реєстрації місця проживання;
    з дня, що настає після закінчення періоду пошуку роботи у разі відмови громадян, зареєстрованих як такі, що шукають роботу вперше і не мають професії (спеціальності), в тому числі випускників загальноосвітніх навчальних закладів, від професійної підготовки або влаштування на оплачувану роботу, включаючи роботу тимчасового характеру, яка не потребує професійної підготовки;
    з дня, що настає після закінчення періоду пошуку роботи у випадку дворазової відмови громадянина, зареєстрованого як такого, що шукає роботу, від підходящої роботи протягом тижневого терміну;
    виявлення факту подання недостовірних даних, що мав місце під час перебування особи на обліку як безробітної.

  8. Юра:

    Доброго Дня! У мене така ситуація. Я сою на біржі праці останній місяць, але є заборгованість виплат. Чи обовязково знімати себе з обліку, після 6-місячного терміну перебування у ЦЗ ?

    Відповідь: Ні, не обовя`зково. Ви можете перебувати на обліку до того часу, поки не знайдете роботу або ж з інших причин самостійно не забажаєте знятися з обліку.

  9. Люба:

    Доброго дня! Підкажіть будь ласка чоловік був зареєстрований на біржі з 21 січня 2012 року після реєстрації з 90 дня йому почали виплачувати допомогу по безробіттю в розмірі 544 грн., а 21 січня 2013 року виплати припинились. у квітні він знайшов роботу і пропрацював місяць, звільнився за згодою сторін. На біржі сказали що зареєструватись знову він може після 27 січня 2014 року, тобто через рік після зняття з обліку. Якщо він ніде до цього часу не буде працювати і зареєструється на біржі йому допомогу будуть виплачувати з першого місяця чи знову через 90 днів.

    Відповідь: Звільнення особи з останнього місця роботи за угодою сторін (п.1 ст.36 КЗпП) з 28 квітня 2009 р.(дата прийняття Рішення КСУ) вважається втратою роботи з незалежних від неї обставин, а допомога по безробіттю виплачується з дня призначення з восьмого дня після реєстрації. Тобто не з першого місяця, і не через 90 днів, а саме з 8 дня після Реєстрації.

  10. Юрій:

    Доброго лня! Працюю оператором теплогенераторної сезонно з 16.10 по 16.04, враховуючи відпустку звільнено 30 квітня. Довідка про заробітну плату видана з листопада по березень, так як ці місяці відпрацьовані не повністю. Чи правомірно це? І чи не впливає це на допомогу по безробіттю? ( страховий стаж більше 25 років)

    Відповідь: Щодо довідки про заробітню плату, то мали надати так, як Ви просили, тобто якщо у жовтні Ви і не повністю відпрацювали, то дохід все одно отримували за той період, а отже мали також за Вашим запитом надати довідку про цей дохід в цей період.
    Щодо того, чи впливає це на розмір допомоги, то порадимо ознайомитися з статтею та прикладом розрахунку на сайті та проконсультуватися з співробітником служби зайнятості, адже саме вони будуть приймати у Вас документи та робити розрахунок, якщо це має значення, тоді просіть у работодавця надати довідку за всі місяці, в які ви отримували дохід.

Добавить комментарий