Процедура призначення
Кому надається допомога
Допомога при усиновленні дитини призначається усиновлювачу, який є громадянином України, постійно проживає на її території та усиновив дитину з числа дітей-сиріт або дітей, позбавлених батьківського піклування (якщо усиновлювачами є подружжя — одному з них на їх розсуд).
Потрібно зазначити, що допомога при усиновленні дитини призначається особам, які усиновили дитину після 1 січня 2009 року, незалежно від одержання на дитину інших видів допомоги.
Куди і коли звертатися за допомогою
Допомога при усиновленні дитини призначається і виплачується усиновлювачу органами праці та соціального захисту населення за місцем його реєстрації. Допомога може бути призначена за місцем фактичного проживання за умови подання довідки про неодержання зазначеної допомоги в органах праці та соціального захисту населення за місцем реєстрації.
Допомога при усиновленні дитини призначається за умови, що звернення за її призначенням надійшло не пізніше 12 календарних місяців з дня набрання законної сили рішенням про усиновлення дитини.
Чи призначається допомога, якщо дитина померла до прийняття рішення про призначення допомоги?
У разі смерті дитини до прийняття рішення про призначення допомоги при усиновленні дитини така допомога не виплачується.
Перелік документів необхідних для отримання допомоги
Для призначення допомоги при усиновленні дитини органові праці та соціального захисту населення за умови пред’явлення паспорта або іншого документа, що посвідчує особу, подаються такі документи:
1) заява усиновлювача (якщо усиновлювачами є подружжя — одного з них), що складається за формою, затвердженою Мінпраці;
2) копія свідоцтва про народження дитини, виданого державним органом реєстрації актів цивільного стану після внесення змін до актового запису про народження дитини на підставі рішення суду про усиновлення дитини;
3) копія рішення суду про усиновлення дитини.
Умови припинення виплати допомоги
Виплата допомоги при усиновленні дитини припиняється у разі:
— позбавлення отримувача допомоги батьківських прав;
— нецільового використання коштів і незабезпечення отримувачем допомоги належних умов для повноцінного утримання та виховання дитини;
— відібрання дитини в отримувача допомоги без позбавлення батьківських прав;
— смерті дитини або отримувача допомоги;
— перебування отримувача допомоги у місцях позбавлення волі за рішенням суду;
— скасування рішення про усиновлення дитини або визнання його недійсним;
— тимчасового влаштування дитини на повне державне утримання.
Порядок припинення виплати допомоги
Виплата допомоги при усиновленні дитини припиняється за рішенням органів праці та соціального захисту населення, прийнятим на підставі пропозицій служби у справах дітей, а у разі смерті дитини — повідомлення державного органу реєстрації актів цивільного стану з місяця, що настає за місяцем, в якому виникли зазначені обставини.
Служби у справах дітей подають протягом 10 днів після настання обставин, які передбачають припинення виплати допомоги, органам праці та соціального захисту населення пропозиції щодо припинення виплати допомоги при усиновленні дитини.
У свою чергу державні органи реєстрації актів цивільного стану подають протягом 10 днів після реєстрації смерті дитини органам праці та соціального захисту населення відповідні відомості.
Розмір допомоги при народженні
Допомога при усиновленні дитини призначається на кожну дитину у розмірі та в порядку, що встановлені для виплати допомоги при народженні першої дитини, на дату набрання законної сили рішенням про усиновлення.
А отже, розмір допомоги (при незмінності у законі про бюджет розмірів затверджених прожиткових мінімумів) буде складати:
з 1 січня — 30960 гривень, з яких 10320 буде виплачуватись одноразово, а решта рівними частинами протягом 24 місяців;
з 1 липня — 31770 гривні, з яких 10590 буде виплачуватись одноразово, а решта рівними частинами протягом 24 місяців;
з 1 жовтня — 33060 гривні, з яких 11020 буде виплачуватись одноразово, а решта рівними частинами протягом 24 місяців;
Нормативно-правові документи, які можуть бути корисними щодо призначення і виплати допомоги при народженні
Закон України «Про державну допомогу сім’ям з дітьми»
http://zakon1.rada.gov.ua/cgi-bin/laws/main.cgi?nreg=2811-12&p=1270204897733506
Постанова Кабінету міністрів України від 27 грудня 2001 р. N 1751 «Про затвердження Порядку призначення і виплати державної допомоги сім’ям з дітьми»
http://zakon1.rada.gov.ua/cgi-bin/laws/main.cgi?nreg=1751-2001-%EF&p=1270204897733506
Tags: допомога при усиновленні, допомога при усиновленні 2013, усиновлення
Дайте будь-ласка пояснення,яку допомогу отримає батько,котрий всиновив дитину дружини від попереднього шлюбу(попереднього чоловіка позбавили батьківських прав)?
Відповідь: якщо мати у дитини є, і її не позбавляли батьківських прав, тоді ніяку.
Скажіть будьласка я усиновила двійню у лютому2013року.народились діти 03.07.2012року.Яку суму допоиоги на кожну дитину я маю отримувати?
Відповідь: за датою рішення суду, що набрало законної сили.Розміри допомог в статті на сайті
Мы с мужем сейчас усыновляем моего племянника, которому 5 лет. Когда ребенок родился его мама получала выплаты, положенные при рождении. Будут ли нам платить эти выплаты как при рождении ребенка после усыновления? Или если мама ребенка получала деньги, то усыновители теперь ничего не получат?
Відповідь: будуть, зверніться до УПСЗ з цього приводу
Скажіть будь-ласка, а де можна знайти, що на сьогодні виплата при усиновленні нараховуеться так,як написала Віторія:»ми всиновили дитинку в липні 2014 року. Рішення суду вступило в силу 4 липня 2014 року. Собез нарахував нам допомогу таким чином:
Одноразова допомога 10320 грн,і по 860 грн ще 24 місяці. Ми настоюємо,що нам мають платити вже по новому закону,тобто 10320 грн і по 860 грн 36 місяців.» — бо знайомі теж всиновили дитину в липні 2014р.,а рішення суду вступило в силу 8 липня 2014 року.Де прописано, що виплата по 860грн.- 36 місяців, а не 24 ?
Відповідь: Ми прописали в статті, а сама допомога прописана в законі. Посилання на закон та його номер, визначені в статті
Скажіть будь-ласка,ми всиновили дитинку в липні 2014 року. Рішення суду вступило в силу 4 липня 2014 року. Собез нарахував нам допомогу таким чином:
Одноразова допомога 10320 грн,і по 860 грн ще 24 місяці. Ми настоюємо,що нам мають платити вже по новому закону,тобто 10320 грн і по 860 грн 36 місяців.в управлінні нам нехочуть робити перерахунок.чи правомірні їхні дії?
Відповідь: враховуючи дату рішення суду від 04.07.2014 дії УПСЗ неправомірні. Беріть письмову відмову про призначення допомоги у новому розмірі від УПСЗ та оскражуйте до суду
Добрий день. Така ситуація: була сім’я, батьки розвелись коли дитинка була ще зовсім маленькою, паспортного батька позбавили батьківських прав.
Я одружився з мамою дитинки і зараз збираю документи на усиновлення.
Чи можемо ми претендувати на мат.допомогу? що для цього необхідно?
Дякую.
Відповідь: Нажаль, ні, ця допомога надається, коли ви дитину з дитячого чи пологового будинку забираєте, і в неї взагалі немає батьків.
мені 16 років, мене хоче усиновити вітчим, обов*язково брати його прізвище чи ні? чи може бути так, що я буду його дочкою на документах, а прізвище взяти будь — яке?
Відповідь: звісно, можливо, адже вам 16, ви праві самостійно обирати прізвище.
Но у нее есть в данный момент еще дети но маленькие .
На них она получает ? Малышам по 2 года . И какую сумму ?
Відповідь: Це ви можете дізнатись, прочитавши наші відповідні статті.
Подскажите пожалуйста ,меня удочерила ,сейчас я на ее фамилии .
Мне 16 лет ,она получает на меня деньги или нет ?
Відповідь: Допомога при всиновленні надається лише у перші роки всиновлення, якщо ваше всиновлення відбулось давно, то мабуть вже ніяких коштів не отримує.
Скажіть будьласка, якщо в сім’ї вже є одна усиновлена дитина і плануємо усиновити другу дитинку — розмір домомоги буде як на першу дитину?
Відповідь: Так.