Відповідно до ст. 17 Закону України «Про пенсійне забезпечення» жінки, які народили п’ятеро або більше дітей і виховали їх до восьмирічного віку, і матері інвалідів з дитинства, які виховали їх до цього віку, мають право на пенсію за віком після досягнення 50 років і при стажі роботи не менше 15 років із зарахуванням до стажу часу догляду за дітьми (пункти «є» і «ж» статті 56). При цьому до числа інвалідів з дитинства належать також діти-інваліди віком до 16 років, які мають право на одержання соціальної пенсії.

Відповідно до розділу XV Закону України «Про загальнообов’язкове державне пенсійне страхування» жінки, які народили п’ятеро або більше дітей і виховали їх до шестирічного віку, і матері інвалідів з дитинства, які виховали їх до цього віку, мають право на призначення дострокової пенсії за віком, але не раніше ніж за 5 років до досягнення пенсійного віку, передбаченого статтею 26 цього Закону, за наявності не менше 15 років страхового стажу. При цьому до числа інвалідів з дитинства належать також діти-інваліди віком до 16 років.

Інструкція про встановлення груп інвалідності, затверджена наказом Міністерства охорони здоров’я України від 07.04.2004 №183 та зареєстрованого в Міністерстві юстиції України 22.04.2004 за №516/9115, передбачає, що залежно від ступеня обмеження життєдіяльності встановлюють I, II, III групу інвалідності, а також причини інвалідності: загальне захворювання; інвалідність з дитинства; трудове каліцтво; професійне захворювання; поранення, контузія, травма, каліцтво і таке інше. При цьому зазначений нормативно-правовий акт не встановлює зв’язок причин інвалідності з терміном, коли такі причини були встановлені відповідним закладом.

Доводи Пенсійного фонду про те що вони керувалися листом-роз’ясненням від 18.01.2006 року № 237\02-01, де зазначено, що питання про призначення пенсії відповідно до вищезазначеної норми Закону розглядається лише тоді, коли надано висновок ВКК про те, що захворювання, котре  призвело до інвалідності  дитини, мало місце до  досягнення нею шестирічного віку, і тому їх дії правомірні, не можуть бути підставами для відмови, оскільки норми закону не містять таких застережень.

Tags:

161 комментарий on На допомогу матерям дітей інвалідів щодо призначення пільгової пенсії

  1. Світлана:

    Добрий день.Я мати дитини інваліда і пішла на пільгову пенсію в 50 років.Маю стаж 17 років і 2 місяці. Який потрібний бути стаж, щоб отримати мінімальну пенсію. Так як наданий час моя пенсія складає 949 грн. В пенсійному фонді мені конкретної відповіді не надали (одного разу сказали 25 років, а наступного сказали що 30)?Дякую за відповідь.

    Відповідь: а ми конкретну відповідь не можемо дати, бо не бачимо ваші документи. Знайомтесь тоді з нормативними документами та матеріалами в статті, і зверніться в УПФУ за письмовим розясненням

  2. вит:

    Чи стосується цей порядок БАТЬКА дитини інваліда, якщо він є фактичним піклувальником?

    Відповідь: так

  3. Ольга:

    Доброго дня! Підскажить, чи можу я працювати на повну зайнятість, якщо я отримую пенсію (є пенсіонером як мати дитини-інваліда і стаж роботи 32 роки). Якщо буде можливість, то посилання до нормативного акту. Дякую!

    Відповідь: спеціально створюються статті та вказуються нормативні акти в них, знайомтесь

  4. Наталя Іванівна Криштоф:

    Добрий день.Я мати дитини інваліда і пішла на пільгову пенсію в 50 років.Маю стаж 21 рік.Мене цікавить питання про підвищення пенсіі так як мені виплачують тільки 949 грн.Чому моя пенсія не підлягає підвищенню.Дякую за відповідь

    Відповідь: підлянає, а відмова УПФУ від підвищення — незаконна

  5. Надя:

    добрий день.я виховую дитину -інваліда дитинства(від2 років),дата переоформлення 18 років…я на роботу не ходжу(маю 2 роки трудового стажу)отримую допомогу від держави по догляду.чи зараховується мені в стаж роки,які я проводжу по-догляду і скільки мені потрібно трудовоо стажу до пенсіі.щиро дякую наперед за відповідь

    Відповідь: так

  6. Дитина інвалід дитинства з12 років чи маю право на дострокову пенсію?

    Відповідь: якщо у вас є стаж в 15 років і вам 50 років, тоді -так, але через суд. На сайті є стаття, пояснювальна

  7. оксана:

    доброго дня!скажіть будьласка чи входить супсидія в дохід шоб було нарахування мати одинокоі так як доглядаю итину інваліда?дякую

    Відповідь: так, входить

  8. хадакова тетяна анатоліївна:

    я, мати інваліда з дитинства , в 2015р подавала документи на призначення мені дострокової пенссії в 50 років , пенссійний фонд відмовив , відмову оскаржувала в суді , суд також виніс рішення з відмовою по причині ,шо син не був інвалідом до 6 років , бо таке рішення виніс Верховний суд України ,узаконивши лист-розяснення номер 237 ,далі місцевого суду я не подавала документи , чи можу я вийти на пенсію хоча б в 55 років, якщо доживу , бо виходить ,шо на папері пільги є ,а в дійсності їх немає.

    Відповідь: УПФУ відмовить, лише через рішення суду.

  9. Наталія:

    Доброго вечора!Я інвалід 3-групи після ДТП. Маю 5 дітей.У мене 26 років робочого стажу.Чи можу я перейти на пенсію за віком, у жовтні виповнилося 50 років?

    Відповідь: з того, що ви описали -так

  10. Біленко Світлана Георгіївна:

    Добрий день, тільки приїхала з ПФ, де хотіла почути відповідь на таке запитання: ми, батьки дитини-інваліда, якого виховували до 27 років (по теперішній час), мати,тобто я на пенсії з 47 років (заробила по 1-му списку), має чи ні право батько скористатися пільгою і піти на пенсію в 55 років. Мені відповіли, що батько може скористатися цією пільгою тільки, якщо мати померла. Пособіє по догляду за дитиною-інвалідом до 16 років получал сразу батько, не довго, потім переоформили на матір. Такого випадку в нашому ПФ ще не було і вони не знають може чи ні батько скористатися цією пільгою, допоможить будь ласка!

    Відповідь: необхідно бачити ваші документи, щоб допомогти. Тому радимо звернутися за очною фаховою допомогою.

Добавить комментарий