Мінсоцполітики запровадило Е-послугу  оформлення допомоги при народженні дитини на порталі: e-services.msp.gov.ua

Відтепер допомогу при народженні батьки можуть оформити онлайн.

Основні переваги нової опції від Мінсоцполітики:

  • послугою ви можете скористатись не виходячи з дому чи офісу: подати заяву та отримати результат;
  • скористатися послугою ви маєте змогу цілодобово, кожного дня;
  • перелік документів скорочено.

 

Як скористатися послугою онлайн оформлення допомоги при народженні дитини:

1.Необхідно заповнити електронну форму заяви на сайті Мінсоцполітики: e-services.msp.gov.ua

Заяву необхідно засвідчити електронним цифровим підписом та подати її на розгляд.

Процес авторизації користувача на порталі https://e-services.msp.gov.ua/  відбувається у два способи: або через електронну пошту, або завдяки ЕЦП.

Далі відкривається електронна форма, яку слід заповнити. Власне, слід зазначити відомості про дитину, матір, батька, місце реєстрації та фактичного проживання, якщо вони відрізняються. Також – обрати спосіб, у який зручно отримувати виплати. Це може бути особистий банківський рахунок або відділення «Укрпошти». І насамкінець – система автоматично підкаже територіальний орган соціального захисту, який має розглянути запит.

Завдяки автоматичній перевірці і підказкам, заповнення електронної форми відбувається легко і просто – із мінімальним ризиком припущення помилок.

2. Далі ця заява потрапляє автоматично через виплатну систему Мінсоцполітики до кабінету працівника соцзахисту (Управління соціального захисту) за місцем реєстрації (прописки) заявника;

3. Працівник соцзахисту перевіряє подані документи і призначає допомогу;

4.  Далі ви вже маєте отримувати допомогу на вказаний банківський рахунок або через відділення Укрпошту, якщо обрали саме її для отримання допомоги.

Дана електронна послуга, яку  разом запровадили Міністерство соціальної політики, Міністерство юстиції та Державне агентство з питань електронного урядування запроваджена 30 березня 2017 року.

Завдяки налагодженій взаємодії між реєстрами Мінсоцполітики та Мін’юстом скорочено кількість документів, які мають пред’явити заявники.

Відтепер не потрібна копія свідоцтва про народження дитини – працівники управлінь соцзахисту самостійно перевіряють онлайн наявність відповідного свідоцтва у реєстрі актів цивільного стану.

Якщо користувач має електронний цифровий підпис (ЕЦП), результати розгляду заявки також надходять онлайн – на електрону пошту заявника.

Але відсутність ЕЦП не є перешкодою для користування сервісом. У такому разі онлайн можна направити документи на попередній розгляд, що скоротить час особистого візиту до управлінь соцзахисту.

Розгляд документів щодо призначення державної допомоги відбувається протягом десяти днів від дня звернення.

Рішення про призначення допомоги надсилається заявникові електронною поштою (або надається особисто – під час візиту) протягом п’яти днів після прийняття відповідного рішення. Однак завдяки автоматизації, яка значно пришвидшує процес розгляду документів, заявник часто отримує рішення раніше встановленого законодавством терміну.

 

 

 

 

 

 

 

 

Tags: , ,

449 комментариев on Оформлення допомоги при народженні онлайн 2021

  1. Інна:

    Як можна зробити Ецп???

    Відповідь: зверніться в податкову

  2. Al:

    Доброго дня,а реквізити вказувати це номер рахунку чи картки?

    Відповідь: так

  3. Neonilla:

    Добрий день. Чи можна подавати на допомогу при народженні дитини в Україні, якщо дитина народжена за кордоном? Батьки є громадянами України. Свідоцтво про народження дитини є іноземне
    Дякую за відповідь.

    Відповідь: сам факт територіального народження значення не має, головне постійне проживання на території країни на весь час призначення допомоги. Детальніше інформація значиться в статті

  4. Tanya:

    Підкажіть будь ласка, оформляла допомогу онлайн і вказала номер рахунку із заяви, яку мені дали в банку при оформленні карти. Гроші прийдуть на цю карту?

    Відповідь: ту, яку ви вказали.

  5. Сандра:

    В Червоноградській службі кажуть, що грощі на дитину може отримати тільки мати і подавати документи теж. Батько неможе. Чи це правда? Дякую.

    Відповідь: закони на всій території країни однакові. Знайомтесь зі статтею

  6. Марина:

    Чи можна подати заяву на дородові в режимі онлайн?

    Відповідь: нажаль ні

  7. Микола Миколайович:

    як можна отримати допомогу, якщо батьки переселенці (мають справки переселенця) , е-заяву відхилили тому що дитина не зареєстрована як переселенець (тому що зачинились та не впускають в УТСЗН в місті Слов’янськ). Додзвонитись не вдається. Мабуть ця послуга повинна автоматично реєструвати дитину як переселенця. ДОПОМОЖІТЬ БУДЛАСКА !!!

    Відповідь: надішліть письмовий запит.

  8. Лілія:

    Добрий день. Чи можна подавати заяву на соціальну допомогу дитині онлайн, якщо свідоцтво про народження дитини іноземне? Дякую.

    Відповідь: ні

  9. Альона:

    Добрый день я подала заявку 12.03.2020 пришла відповідь що нам назначили допомогу а коли очікувати зарахуваня?

    Відповідь: можете дізнатись безспоредньо в УСЗ

  10. Юля:

    Доброго дня. Чи можна отримати соціальну допомогу якшо дитина народжена в польші. Батьки украінці.які документи потрібні ?

    Відповідь: інформація міститься в статті

Добавить комментарий