Умови призначення пенсії по інвалідності:

Пенсія по інвалідності призначається в разі настання інвалідності, що спричинила повну або часткову втрату працездатності в наслідок загального захворювання, в тому числі каліцтва, не пов’язаного з роботою, інвалідністю з дитинства) за наявністю страхового стажу. Пенсія по інвалідності призначається незалежно від того, коли настала інвалідність: у період  роботи, до влаштування на роботу чи після припинення роботи.

Групи інвалідності

Залежно від ступеня втрати  працездатності  визначено  три групи інвалідності. Причина, група, час настання інвалідності, строк, на який встановлюється інвалідність,       визначаються органом медико-соціальної експертизи.

Механізм встановлення групи інвалідності

Лікарсько-консультативна комісія лікувального профілактичного закладу охорони здоров’я направляє осіб, що звертаються для встановлення інвалідності, на огляд медико-соціальної експертної комісії за формою, затвердженою МОЗ. Медико-соціальна експертиза проводиться після повного медичного обстеження.

Медико-соціальна експертиза проводиться хворим, що досягли повноліття, інвалідам, потерпілим від нещасного випадку на виробництві та професійного захворювання. Документи, що використовуються для визначення причинного зв’язку інвалідності,  подаються в оригіналі або копії, засвідчені в установленому законодавством порядку.

Медико-соціальна експертиза осіб, що звертаються для встановлення інвалідності, які за станом  здоров’я не можуть з’явитися на засідання комісії, проводиться за місцем їх проживання або інших місцях перебування особи.

Датою встановлення інвалідності вважається день надходження до комісії документів, що підтверджують стійке порушення функцій організму.

Комісія проводить огляд тимчасово непрацездатної особи, що звернулася для встановлення інвалідності, протягом семи днів з дня надходження  документів на МСЕК.

Інвалідність та ступінь втрати професійної працездатності (у відсотках) такого потерпілого встановлюється до першого числа місяця, що настає за місяцем, на який призначено повторний огляд.

Органи Пенсійного фонду та застрахована особа мають право в установленому законом порядку оскаржити рішення органів медико-соціальної експертизи.

Причинами інвалідності можуть бути:

  • Загальне захворювання
  • Інвалідність з дитинства
  • Нещасний випадок на виробництві (трудове каліцтво чи інше ушкодження організму)
  • Професійне захворювання
  • Поранення, контузії, каліцтва, захворювання:
  • одержані під час захисту Батьківщини;
  • одержані в районах бойових дій у період Великої Вітчизняної війни;
  • одержані у неповнолітньому віці внаслідок воєнних дій громадянських і Великої Вітчизняної воєн та в повоєнний період;
  • пов’язані з участю у бойових діях та перебуванням на території інших держав;
  • пов’язані з виконанням службових обов’язків, ліквідацією наслідків Чорнобильської катастрофи, ядерних аварій, ядерних випробувань, з участю у військових навчаннях із застосуванням ядерної зброї, іншим ураженням ядерними матеріалами;
  • одержані внаслідок політичних репресій;
  • пов’язані з виконанням обов’язків військової служби або службових обов’язків з охорони громадського порядку, боротьби із злочинністю та ліквідацією наслідків надзвичайних ситуацій;

Захворювання:

  • отримані під час проходження військової служби чи служби в органах внутрішніх справ, державної безпеки, інших військових формуваннях;
  • пов’язані з впливом радіоактивного опромінення внаслідок Чорнобильської катастрофи.

Страховий стаж, необхідний для призначення пенсії по інвалідності

для інвалідів I групи:

до досягнення особою 25 років включно — 1 рік;

від 26 років до досягнення особою 28 років включно — 2 роки;

від 29 років до досягнення особою 31 року включно — 3 роки;

від 32 років до досягнення особою 34 років включно — 4 роки;

від 35 років до досягнення особою 37 років включно — 5 років;

від 38 років до досягнення особою 40 років включно — 6 років;

від 41 року до досягнення особою 43 років включно — 7 років;

від 44 років до досягнення особою 48 років включно — 8 років;

від 49 років до досягнення особою 53 років включно — 9 років;

від 54  років  до  досягнення  особою  59  років  включно   — 10 років;  

 

для інвалідів II та III груп:  до досягнення особою 23 років включно — 1 рік;

від 24 років до досягнення особою 26 років включно — 2 роки;

від 27 років до досягнення особою 28 років включно — 3 роки;

від 29 років до досягнення особою 31 року включно — 4 роки;

від 32 років до досягнення особою 33 років включно — 5 років;

від 34 років до досягнення особою 35 років включно — 6 років;

від 36 років до досягнення особою 37 років включно — 7 років;

від 38 років до досягнення особою 39 років включно — 8 років;

від 40 років до досягнення особою 42 років включно — 9 років;

від 43   років  до  досягнення  особою  45  років  включно  — 10 років;

від 46  років  до  досягнення  особою  48  років  включно   — 11 років;

від 49 років до досягнення особою 51 року включно — 12 років;

від 52   років  до  досягнення  особою  55  років  включно  — 13 років;

від 56  років  до  досягнення  особою  59  років  включно   — 14 років.

Особи, визнані інвалідами після досягнення пенсійного віку, мають право на пенсію по інвалідності за наявності страхового стажу не менше 15 років.

У разі якщо інвалідність настала в період проходження строкової військової служби, то пенсія по інвалідності призначається особі незалежно від наявності страхового стажу.

Розмір пенсії по інвалідності

Пенсія по інвалідності залежно від групи інвалідності призначається в таких розмірах: інвалідам I групи — 100 відсотків пенсії за віком; інвалідам II групи – 90 відсотків пенсії за віком; інвалідам III групи – 50 відсотків пенсії за віком. Мінімальний розмір пенсії за віком за наявності вказаного страхового стажу у чоловіків та жінок встановлюється в розмірі прожиткового мінімуму для осіб, які втратили працездатність, визначеного законом. З 1 2015 січня дана сума становить 949 грн., з 1 грудня 2015 – 1074 грн.  

Період, на який призначається пенсія по інвалідності 

Пенсія по інвалідності призначається на весь строк встановлення інвалідності. Інвалідам, які досягли пенсійного віку пенсії по інвалідності призначаються довічно. Повторний огляд цих інвалідів провадиться тільки за їх заявою. У разі зміни групи інвалідності пенсія в новому розмірі виплачується з дня зміни групи інвалідності. 

Нормативно-правові документи, які можуть бути корисними щодо процедури призначення пенсії по інвалідності

Закон України «Про загальнообов’язкове державне пенсійне страхування» Інструкція про встановлення інвалідності Положення про медико-соціальну експертизу

 

Tags:

708 комментариев on Пенсія по інвалідності

  1. ірина:

    мій стаж 18років

    Відповідь: тоді звертайтесь до работодавця, разом з Фондом має бути проведена підготовча робота та призначена регресна виплата

  2. ірина:

    ДТП повязане з роботою,я ж написала -виробнича травма.Складені акти N-5 N-1

    Відповідь: тоді звертайтесь до работодавця, разом з Фондом має бути проведена підготовча робота та призначена регресна виплата

  3. ірина:

    Внаслідок ДТП яке сталось в лютому 2015р(перелом хребта,ребер,ключиці,черепно мозкова травма і т. д.)травма виробнича,мені дали(22.10) 2групу інвалідності і ступінь втрати працездатності 65%.Будь-ласка скажіть якими будуть мої виплати:одноразова допомога,пенсія і т.п.на даний час я у відпустці і працювати щвидше всього незможу.

    Відповідь: якщо дтп не повязано з роботою, то пенсія в загальному порядку, в залежності від вашого стажу, на сайті є стаття на цю тему.

  4. Наталья:

    Я инвалид 3-й группы, пенсия 949 грн. Доплату тоже не получила в этом месяце. Это значит что ее и не будет вообще (я имею ввиду и в декабре 2015 года)? Где справедливость? И где это *повышение* о котором *раструбили* перед выборами. Куда обращаться и где искать правду?. Если мин. пенсию подняли (949 грн.), то какое препятствие? Где можно почитать каким категориям положено? У моей свекрови больше 2000 тыс. и ей снова добавили.

    Відповідь: в цій статті є перелік, кому підвищили: http://www.i-law.kiev.ua/%D0%B.....%96%D0%B4/

  5. Ірина:

    Так у мене є всі довідки які потрібні , а також довідка що діти на моєму утриманні. Тільки тиждень назад ПФУ сказав зібрати ці довідки, а сьогодні коли я принесла ці всі папери вони мені повідомили ,що доплата мені не вийде. Пояснивши : так як у мене пенсія розміром приблизно 635 грн. , і держава мені вже доплачує гроші до суми яку я зараз отримаю. Чі дійсно таке можливо?

    Відповідь: надати вам точну відповідь по заочному питанню неможливо, запросіть в УПФУ письмове розяснення з посиланням на законодавством. Після відповіді можна буде проаналізувати.

  6. Ірина:

    Добрий день. Скажіть будь-ласка, якщо я інвалід третьої групи і у мене пенсія 1049 грн, і я маю двох неповнолітніх дітей , я маю право отримувати доплату по 150 грн. на кожну дитину чи ні?

    Відповідь: замало інформації щоб дати точну відповідь. Залежить чи перебувають діти на утриманні тощо. Зверніться в УПФУ за розясненням.

  7. Рома:

    объяснили что по идее должны были поднять минимальные пособия но премьер — Яценука поручил министру Розенку внести поправки чтоб не допустить повышения минимальных пенсий инвалидам категории 3 группы — как юрист скажите считаются ли такие действия нарушением конституционных прав граждан??

    Відповідь: питання конституційності лежить в площині повноваження КСУ.

  8. софия:

    Добрий вечір, скажіть будь -ласка, якщо наприклад пенсія 1500 грн, то після отримання групи, вона буде меньшою?

    Відповідь: пенсія за віком? Після групи інвалідності-ви маєте обрати або песнія по інвалідності, або по віку, обрати. Перерахунок за віком на підставі того, що у вас інвалідність- не буде.

  9. Марина:

    добрий вечір, скажіть будь -ласка, а взагалі пенсія інвалідам третьої групи буде цього року збільшена.

    Відповідь: якщо буде прийнято відповідне рішення уряду

  10. Михайло:

    Виходить що всі пенсіонери громадяни України,а інваліди третьої групи ні.

    Відповідь: такий принцип збільшення пенсії в цьому випадку.

Добавить комментарий