Посвідчення видаються структурним підрозділом у справах сім’ї, молоді та спорту районних держадміністрацій, міських держадміністрацій Києва та Севастополя, виконавчих комітетів міських рад одному з батьків за місцем його реєстрації протягом одного місяця після подання таких документів (у випадку існування Центру надання адміністративних послуг посвідчення видається цим центром):
- Довідка щодо місця реєстрації №13;
- Копії паспортів батьків (оригінал з собою мати)
- Копії ідентифікаційних номерів батьків (оригінали з собою)
- Копії свідоцтв про народження дітей (оригінали з собою)
- Фотокартки 3*4 по 1 шт (мати, батько, діти від 6 до 18 років)
- Якщо мати чи батько зареєстровані в різних місцях потрібно буде принести довідку за місцем реєстрації від структурного підрозділу у справах сім’ї, молоді та спорту, що сім’я не зареєстрована, як багатодітна та не отримувала посвідчення багатодітної родини.
- Якщо дитина якій виповнилось 18 років навчається за денною формою навчання в загальноосвітніх, професійно-технічних або вищих навчальних закладах необхідно принести довідку з місця навчання, але не довше ніж до досягнення нею 23 років.
Довідку за місцем реєстрації від структурного підрозділу у справах сім’ї, молоді та спорту, що сім’я не отримувала посвідчення багатодітної родини, необхідно принести наступні документи:
- Оригінали паспортів батьків
- Оригінали свідоцтв про народження дітей.
Після подачі цих документів, структурні підрозділи у справах сім’ї, молоді та спорту районних держадміністрацій, міських держадміністрацій Києва та Севастополя, виконавчих комітетів міських рад подають відомості про дітей та батьків багатодітної сім’ї до Єдиного державного автоматизованого реєстру осіб, які мають право на пільги та видають посвідчення.
Строк дії посвідчень визначається окремо для кожної багатодітної сім’ї.Дітям з багатодітної сім’ї посвідчення видаються з шести років. При досягненні дитиною 14-річного віку в посвідчення вклеюється нова фотокартка.
Посвідчення видаються безоплатно!
У випадку відмови у видачі посвідчення для багатодітної сім’ї чи навпаки – при вимозі повернути уже видане посвідчення, Ви можете оскаржити це рішення шляхом надсилання рекомендованим листом ( з повідомленням про вручення ) письмової скарги на рішення підрозділу у справах сім’ї, молоді та спорту, який відмовив у видачі посвідчення (копію цієї скарги потрібно залишити у себе), до голови відповідного структурного підрозділу районної держадміністрації, міської держадміністрації Києва та Севастополя, виконавчого комітету міської ради. Ці скарги повинні бути розглянуті та вирішені не пізніше одного місяця від дня їх надходження (ч. 1 ст. 20 Закону України «Про звернення громадян»).
У разі отримання відмови у задоволенні Вашої скарги зазначеними посадовими особами, радимо звернутись із аналогічними скаргою (із зазначенням про те, що Ви уже подавали скаргу на дії особи, яка зобов’язана видати посвідчення) до голови відповідної районної держадміністрації, міської держадміністрації Києва і Севастополя, міської ради та до управлінь Міністерства сім’ї, молоді та спорту обласних державних адміністрацій, Міністерства сім’ї та молоді АРК.
У випадку відмови у задоволенні Вашої скарги у цих органах, Ви можете звернутись із аналогічною скаргою (із зазначенням попередніх оскаржень) до Голови відповідної обласної державної адміністрації (Міністерства сім’ї та молоді АРК) та до Міністерства сім’ї, молоді та спорту України.
Одночасно із зверненнями до цих органів, радимо Вам звернутись до районної (районної в місті) прокуратури із скаргою про порушення права на соціальний захист та з адміністративним позовом про оскарження рішення підрозділу у справах сім’ї, молоді та спорту, який відмовив у видачі посвідчення чи вимагає його повернення до місцевого загального суду за місцем Вашого проживання.
Інформація про те як і де можна отримати допомогу на дітей для багатодітної родини.
Tags: посвідчення багатодітних, посвідчення багатодітної матері, посвідчення для багатодітних сімей
А до чого умови,в яких я проживаю до посвідчення дитини з багатодітної сім»ї.Я ж не претендую ні на які пільги,чи статуси.я хочу отримати саме посвідчення.Для проїзду в транспорті умови мого проживання не мають ніякого значення.
Відповідь: мають, ще з 2015 року, оскільки були внесені зміни і пільги надаються по доходам. А доходи перевіряються в тому числі і по умовам. На сайті на цю тему не одна стаття
Ще скажіть будь-ласка за посвідченням для дитини звертатися за місцем реєстрації,чи проживання?могли відмовити через те,що я не проживаю там,де зареєстрована?
Відповідь: за місцем фактичного проживання, оскільки роблять огляд та перевірку умов проживання
Моїй третій дитині в грудні виповнилося 6 років.Сьогодні звернулася в соц.зах. щоб виготовити посвідчення.Сказали,що з семи років.Коли відбулися зміни?Двом старшим дітям робила з шести.
Відповідь: просіть письмове обгрунтування, змін не було
Доброго дня! Маємо продовжене посвідчення багатодітної родини. Раніше користувалися усіма пільгами.
Особливо рятували пільги на електроенергію. Проживаючи в приватному будинку, ми користуємося електроопаленням(інших варіантів немає)
Прийшовши з документами в Ірпінський совбез, аби продовжити пільги, з нас почали вимагати довідку про доходи на кожного члена родини! Це така нова норма? Але ж ми не боремося за права малозабезпеченої родини. Ми БАГАТОДІТНА СІМ»Я! І навіть, якщо моя дружина офіційно отримує гідну зарплатню, ми не можемо дозволити платити за електроопалення по 17 000грн на мцсяць(рахунок за грудень!!!)
Чи є десь прописані такі поправки до закону чи то вигадка спеціаліста совбезу?
Дякую, за відповідь!
Відповідь: поправки є, на головній сторінці сайту ви можете їх знайти, пільги наразі надаються з урахуванням сукупного доходу
Скажіть будь ласка чому моїй дитині дали тимчасове посвідчення дитини з багатодітної сім»ї, а не звичайне,і сказали що по ньому можна безкоштовно їздити лише по місту, а на міжміських маршрутах воно не діє.Це що закон змінився чи що? Раніше ж діти з багатодітних сімей мали право їздити безкоштовно і на міжміських маршрутах.
Відповідь: перелік та дія останніх змін по пільгам є в статтях, ознайомтесь
Скажіть,будь ласка,якщо мені 21 рік,і я навчаюсь на денній формі навчання,маю меншу сестру(19 років),яка на даний момент закінчила коледж,брата 12 років…чи можу отримати посвідчення багатодітноі сімі до 23 років?
Відповідь: якщо денна форма- то так
В каких именно «місцевих органах»? Я обращалась в собес, но они сказали, что не знают, где продлевают посвідчення.
Відповідь: органи УПСЗ саме цим і мають займатись для тимчасово перемищінех осіб. Зверніться повторно, письмово, можливо к керівництву
Добрый вечер! Я из старший ребенок из многодетной семьи. В этом году мне исполнилось 19 лет. С 2015-го года я учусь в Киеве на первом курсе. Кроме этого, я являюсь переселенкой, и свое посвідчення получала в Луганске. Слышала, что студенты могут продлить посвідчення на время учебы. Я не могу это сделать в том городе, где получала, т.к. он является зоной АТО. Где я могу его продлить и, что для этого надо, какие документы? Заранее спасибо.
Відповідь: в місцевих органах за місцем вашого навчання
Я являюсь переселенкой из зоны Ато, у меня 2 деток и 3 ребенок родился на территории Украины, могу ли я получить справку или удостоверение многодетной семьи?спасибо
Відповідь: за місцем обліку як вимушено переміщених осіб-так
Доброго дня дайте будь ласка відповідь на запитання , Я їжджу в маршрутному таксі , і коли я пред’явила посвідчення багатодітної сім’ї він сказав що по посвідченню вже їздити не можна , чи правда це ??
Відповідь: на сайті є стаття щодо цих пільг, ознайомтесь