images (1)

Де  може бути  зареєстроване місце проживання  новонародженої дитини ?

Місцем проживання фізичної особи, яка не досягла десяти років, є місце проживання її батьків (усиновлювачів) або одного з них, з ким вона проживає, опікуна або місцезнаходження навчального закладу чи закладу охорони здоров’я, в якому вона проживає.

В першу чергу, дитина  не може бути зареєстрована  в квартирі чи будинку, де не зареєстрований  ні один з його батьків (усиновлювачі) або у відповідних випадках, де не проживає опікун або не знаходиться навчальний заклад чи заклад охорони здоров’я, в якому вона проживає.

Також вона не може бути зареєстрована, як власне і всі інші, в нежилому приміщенні.

В який термін з моменту народження потрібно зареєструвати місце проживання дитини?

На те, щоб виконати це, батькам дається три місяці з дня державної реєстрації її народження.

Де реєструють місце проживання новонароджених і які необхідні документи?

Для реєстрації  місця проживання новонародженої  дитини за місцем проживання батьків або одного із них можна звернутися в регіональний Центр надання адміністративних послуг.

Серед  документів, які необхідно буде подати батькам є: заява (яка заповнюється в самому Центрі) ,  паспорти батьків, свідоцтво про народження дитини, квитанція про оплату держ. мита.

За бажанням батьків, документи для реєстрації місця проживання новонародженої можуть бути подані до органів РАГС одночасно з державною реєстрацією народження дитини.

Реєстрація  місця проживання дитини через органи соц. захисту

Також є можливість зареєструвати місце проживання новонародженої одночасно з подачею заяви на державну допомогу при народженні дитини.

Зокрема законодавством тепер передбачено, що реєстрації проживання новонародженої дитини відбувається під час оформлення допомоги при народженні.  Сама реєстрація визначена у зміненому Порядку  призначення і виплати державної допомоги сім’ям з дітьми

Для реєстрації місця проживання дитини одним із батьків (опікуном) до органу соціального захисту населення подається квитанція про сплату державного мита або копія посвідчення, яке дає право на звільнення від сплати мита.

Як проходить реєстрація місця проживання новонародженої дитини:

Орган соціального захисту населення у строк до трьох календарних днів надсилає територіальному підрозділу ДМС інформацію за формою, встановленою МВС, та документи, необхідні для реєстрації місця проживання новонародженої дитини.

Територіальні підрозділи ДМС у строк до п’яти календарних днів після надходження зазначених документів подають органу соціального захисту населення інформацію про реєстрацію місця проживання дитини.

У разі коли особа, яка звернулася за допомогою, подала неправдиві відомості про реєстрацію місця свого проживання, територіальний підрозділ ДМС повідомляє про це органу соціального захисту населення, який надсилає зазначеній особі інформацію про неможливість зареєструвати місце проживання дитини.

У разі звернення осіб, місце проживання яких не зареєстровано, осіб, які вимушені були залишити місця проживання з тимчасово окупованої території України та районів проведення антитерористичної операції та не мають можливості зареєструвати новонароджену дитину, рішення про призначення допомоги при народженні дитини приймає орган соціального захисту населення на підставі акта обстеження матеріально-побутових умов, складеного за місцем фактичного проживання сім’ї.

Tags: , ,

421 комментарий on Реєстрація проживання новонародженої дитини по новому

  1. вікторія:

    Підкажіть будь ласка.Дитині 4 роки. досі не була ніде зареєстрована.Куди звернутись і який штраф(якщо такий передбачений) треба буде сплатити

    Відповідь: до місцевого органу влади

  2. Антон:

    І як взагалі взнати чи зареєстрована дитина за мною чи ні? Обовязково їхати 400 км. в ДМС за моїм місцем реєстрації?

    Відповідь: зверніться з письмовим запитом до ДМС та місцевого органу влади. В квітні пройшла процедура реорганізації служби по реєстрації, у багатьох містах це вже роблять не ДМС, а місцеві органи влади

  3. Антон:

    Доброго дня! Наша сімя(я, дружина і 2-х річна донька) переїхали у іншу обасть жити. Дружина є власником квартири. Хочемо зареєструвати дружину і дитину, я не реєструюсь. Чи потрібно брати довідку, що дитина не прописана за мною(батьком), чи достаньо тільки згоди і моєї присутності, щоб її прописати разом з мітірю? Дякую

    Відповідь: вашої згоди та присутності достатньо

  4. Валентин:

    Доброго дня! Чи не могли б ви надати розяснення стосовно наступного питання: реєстрація дитини за місцем реєстрації та проживання батька дитини у випадку, коли нерухомим обєктом одноособо володіє матір батька дитини (бабуся дитини) на підставі правовстановлюючих документів?
    Питання: чи потрібно надавати згоду власника житла, де зареєстрований батько дитини, тобто згоду бабусі дитини, для реєстрації місця проживання малюка?

    Відповідь: так

  5. Іван:

    Тобто, можна звернутися в департамент соціальної політики навіть не за пропискою?

    Відповідь: можна

  6. Іван:

    Добрий день! Підскажіть будь-ласка, Проживаємо з дружиною в місті Луцьк. Прописки луцької не маємо. Де ми можемо зареєструвати (прописати) дитину? Чи можемо ми звернутися в департамент соціальної політики Луцької міської ради для реєстрації дитини за місцем проживання дружини, чи треба звернутися в сільську раду де вона прописана?

    Відповідь: на ваш вибір, головне згода обох батьків

  7. Наталія:

    Доброго дня!Скажіть,будь ласка чи зросло мито при реєстрації місця проживання з 0.85 коп. до 35 грн. 14 коп.?

    Відповідь: відповідно до ЗУ про державне мито http://zakon5.rada.gov.ua/laws/show/7-93

  8. Галина:

    Дякую за відповідь. Підкажіть, будь-ласка, якими нормативно-правовими актами керуватися при оформленні протоколу у випадку з дитиною(де прописано, що це правопорушення, і який розмір штрафу). Ще раз дякую.

    Відповідь: на сайті є стаття, яка містить розяснення.

  9. Галина:

    яку відповідальність нестимуть батьки, якщо дитині уже сім місяців, місце проживання дитини не зареєстровано з жодним із батьків?

    Відповідь: адміністративна у вигляді штрафу.

  10. Роман:

    Доброго дня! Підскажіть будь ласка, що робити в такій ситуації: моїй дитині вже п’ять місяців і з деяких причин ми з дружиною її ще не приписали. Куди звертатись впершу чергу, щоб це зробити? Притому що при поданні заяви на допомогу при народженні дитини ніякого мита не сплачували.
    Дякую за відповідь!

    Відповідь: зверніться в орган ДМС та зареєструйте дитину

Добавить комментарий