Де може бути зареєстроване місце проживання новонародженої дитини ?
Місцем проживання фізичної особи, яка не досягла десяти років, є місце проживання її батьків (усиновлювачів) або одного з них, з ким вона проживає, опікуна або місцезнаходження навчального закладу чи закладу охорони здоров’я, в якому вона проживає.
В першу чергу, дитина не може бути зареєстрована в квартирі чи будинку, де не зареєстрований ні один з його батьків (усиновлювачі) або у відповідних випадках, де не проживає опікун або не знаходиться навчальний заклад чи заклад охорони здоров’я, в якому вона проживає.
Також вона не може бути зареєстрована, як власне і всі інші, в нежилому приміщенні.
В який термін з моменту народження потрібно зареєструвати місце проживання дитини?
На те, щоб виконати це, батькам дається три місяці з дня державної реєстрації її народження.
Де реєструють місце проживання новонароджених і які необхідні документи?
Для реєстрації місця проживання новонародженої дитини за місцем проживання батьків або одного із них можна звернутися в регіональний Центр надання адміністративних послуг.
Серед документів, які необхідно буде подати батькам є: заява (яка заповнюється в самому Центрі) , паспорти батьків, свідоцтво про народження дитини, квитанція про оплату держ. мита.
За бажанням батьків, документи для реєстрації місця проживання новонародженої можуть бути подані до органів РАГС одночасно з державною реєстрацією народження дитини.
Реєстрація місця проживання дитини через органи соц. захисту
Також є можливість зареєструвати місце проживання новонародженої одночасно з подачею заяви на державну допомогу при народженні дитини.
Зокрема законодавством тепер передбачено, що реєстрації проживання новонародженої дитини відбувається під час оформлення допомоги при народженні. Сама реєстрація визначена у зміненому Порядку призначення і виплати державної допомоги сім’ям з дітьми
Для реєстрації місця проживання дитини одним із батьків (опікуном) до органу соціального захисту населення подається квитанція про сплату державного мита або копія посвідчення, яке дає право на звільнення від сплати мита.
Як проходить реєстрація місця проживання новонародженої дитини:
Орган соціального захисту населення у строк до трьох календарних днів надсилає територіальному підрозділу ДМС інформацію за формою, встановленою МВС, та документи, необхідні для реєстрації місця проживання новонародженої дитини.
Територіальні підрозділи ДМС у строк до п’яти календарних днів після надходження зазначених документів подають органу соціального захисту населення інформацію про реєстрацію місця проживання дитини.
У разі коли особа, яка звернулася за допомогою, подала неправдиві відомості про реєстрацію місця свого проживання, територіальний підрозділ ДМС повідомляє про це органу соціального захисту населення, який надсилає зазначеній особі інформацію про неможливість зареєструвати місце проживання дитини.
У разі звернення осіб, місце проживання яких не зареєстровано, осіб, які вимушені були залишити місця проживання з тимчасово окупованої території України та районів проведення антитерористичної операції та не мають можливості зареєструвати новонароджену дитину, рішення про призначення допомоги при народженні дитини приймає орган соціального захисту населення на підставі акта обстеження матеріально-побутових умов, складеного за місцем фактичного проживання сім’ї.
Tags: порядок реєстрації дитини, реєстрація новонародженої дитини, реєстрація проживання новонародженої дитини
Доброго дня! При звернені та оформлені допомоги на моє звернення про реєстрацію дитини працівником органу захисту населення було відмовлено сказано ми реєстрацією не займаємось ідіть в паспортний стіл. Скажіть будь-ласка чи це правомірна відмова? І куди тепер звертатись?
Відповідь: неправомірна. Візьміть письмову відмову працівника УСЗ та зверніться зі скрагою до обласного УСЗ та до суду
Доброго дня. При оформленні допомоги нам ніхто не сказав що можна зареєструвати дитину через соцзабез. Дитині вже 3 місяці. Куди тепер звертатися для реєстрації і що для цього потрібно?
Відповідь: в органи реєстрації, які наразі діють при місцевих органах влади.
Ще раз добрий день! Вибачте, можливо, я неясно висловилася, тож спробую ще раз.Треба зареєструвати 10-місячну дитину за адресою, де зареєстровані ми з чоловіком. Мене чоловік зареєстрував за цією адресою 2 місяці тому, коли дитині було 8 місяців. А дитину тепер не реєструють, бо вимагають довідку, що вона не зареєстрована там, де була зареєстрована я раніше. Отже питання в тому, чи потрібна насправді та довідка?
Відповідь: потрібна
Доброго дня! Скажіть будь-ласка, чи потрібна довідка про те, що дитина не зареєстрована за колишнім місцем реєстрації матері. Дитина народилася 10 місяців тому, а прописав мене чоловік 2 місяці тому, і, як говорить наш реєстратор, у нас була можливість прописати дитину за іншою адресою.
Відповідь: не зрозуміло ваше питання, і без документів правовий висновок дати не можливо
Я взяла таку довідку. Нам сказали що це не та. Потрібно Ф11
Відповідь: в такому випадку запросіть у органа, який у вас просить цю довідку- її форму, підстави надання та джерело, де її брати
Добрий день. Ми чоловіком прописані за різними адресами а різних містах. Дитину хочемо прописати за пропискою чоловіка (там де ми всі разом і проживаємо). Нам сказали що потрібна довідка ф11. Де її взяти, і що саме це за довідка?
Відповідь: довідка з вашого місця проживання, що у вас дитина не зареєстрована
Доброго дня. Наша дитина народилась 5 місяців назад. Раніше ми з чоловіком були зареєстровані за різними адресами. Декілька днів назад ми зареєструвались за однаковими адресами. Чи правомірні дії органів реєстрації коли вони вимагають від мене (матері) заяву-згоду на приписку дитини та оплати штрафу за несвоєчасну приписку так як 3 місяці від нарождення вже минуло. Дитина народилась 26.12.15
Відповідь: так, правомірно
Доброго дня.
Моя дитина прописана зі мною в м. Сарни.
Я проживаю по факту з чоловіком в м. Костопіль, де він і прописаний. В садочок для оформлення дитини вимагають тимчасово переєструвати дитину в м. Костопіль. Скажіть що це таке ця тимчасова реєстрація(закон про переміщення громадян україни)
Відповідь: само визначення є в законі.
Доброго дня ! Підскажіть Будь-ласка при реєстрації дитини до батька чи потрібно присутність матері при оформлені, чи можливо надати нотаріально завірену заяву матері? якщо можна надати заяву де можна взяти бланк на її заповнення?.
Відповідь: якщо допомога оформлюється на батька -не потрібна
Добрий день! Скажіть будь-ласка, чи потрібна на сьогоднішній день, довідка про те, що дитина не зареєстрована за місцем проживання батька, якщо батько особисто письмово дасть згоду на її реєстрацію за місцем прописки матері і підтвердить, що дитина раніше ні де зареєстрована не була? Дитині 5 років. Якщо не потрібна така довідка, прошу зіслатись на документ, який це підтверджує.
Відповідь: не потрібна. Інформація про нормативно правове обгрунтування -міститься в статті на сайті