images (1)

Де  може бути  зареєстроване місце проживання  новонародженої дитини ?

Місцем проживання фізичної особи, яка не досягла десяти років, є місце проживання її батьків (усиновлювачів) або одного з них, з ким вона проживає, опікуна або місцезнаходження навчального закладу чи закладу охорони здоров’я, в якому вона проживає.

В першу чергу, дитина  не може бути зареєстрована  в квартирі чи будинку, де не зареєстрований  ні один з його батьків (усиновлювачі) або у відповідних випадках, де не проживає опікун або не знаходиться навчальний заклад чи заклад охорони здоров’я, в якому вона проживає.

Також вона не може бути зареєстрована, як власне і всі інші, в нежилому приміщенні.

В який термін з моменту народження потрібно зареєструвати місце проживання дитини?

На те, щоб виконати це, батькам дається три місяці з дня державної реєстрації її народження.

Де реєструють місце проживання новонароджених і які необхідні документи?

Для реєстрації  місця проживання новонародженої  дитини за місцем проживання батьків або одного із них можна звернутися в регіональний Центр надання адміністративних послуг.

Серед  документів, які необхідно буде подати батькам є: заява (яка заповнюється в самому Центрі) ,  паспорти батьків, свідоцтво про народження дитини, квитанція про оплату держ. мита.

За бажанням батьків, документи для реєстрації місця проживання новонародженої можуть бути подані до органів РАГС одночасно з державною реєстрацією народження дитини.

Реєстрація  місця проживання дитини через органи соц. захисту

Також є можливість зареєструвати місце проживання новонародженої одночасно з подачею заяви на державну допомогу при народженні дитини.

Зокрема законодавством тепер передбачено, що реєстрації проживання новонародженої дитини відбувається під час оформлення допомоги при народженні.  Сама реєстрація визначена у зміненому Порядку  призначення і виплати державної допомоги сім’ям з дітьми

Для реєстрації місця проживання дитини одним із батьків (опікуном) до органу соціального захисту населення подається квитанція про сплату державного мита або копія посвідчення, яке дає право на звільнення від сплати мита.

Як проходить реєстрація місця проживання новонародженої дитини:

Орган соціального захисту населення у строк до трьох календарних днів надсилає територіальному підрозділу ДМС інформацію за формою, встановленою МВС, та документи, необхідні для реєстрації місця проживання новонародженої дитини.

Територіальні підрозділи ДМС у строк до п’яти календарних днів після надходження зазначених документів подають органу соціального захисту населення інформацію про реєстрацію місця проживання дитини.

У разі коли особа, яка звернулася за допомогою, подала неправдиві відомості про реєстрацію місця свого проживання, територіальний підрозділ ДМС повідомляє про це органу соціального захисту населення, який надсилає зазначеній особі інформацію про неможливість зареєструвати місце проживання дитини.

У разі звернення осіб, місце проживання яких не зареєстровано, осіб, які вимушені були залишити місця проживання з тимчасово окупованої території України та районів проведення антитерористичної операції та не мають можливості зареєструвати новонароджену дитину, рішення про призначення допомоги при народженні дитини приймає орган соціального захисту населення на підставі акта обстеження матеріально-побутових умов, складеного за місцем фактичного проживання сім’ї.

Tags: , ,

421 комментарий on Реєстрація проживання новонародженої дитини по новому

  1. Олександр:

    Батьки прописані разом за однією адресою. Може батько один, без присутності дружини зареєструвати дитину за цією ж адресою?

    Відповідь: ні, згода обох обовязкова

  2. Людмила:

    Дякую за відповідь!

  3. Людмила:

    Чи можна прописати дитину , якщо батько не має змоги бути присутнім безпосередньо , але надасть письмову згоду ?

    Відповідь: письмову нотаріальну згоду- можливо

  4. Надія:

    Новонароджену дитину відмовляються реєструвати за місцем прописки батькачерез відсутність документу на право власності на хату.Хата не приватизована.Чи правомірно відмовляють у сільській раді?

    Відповідь: ні, надайте документи, підтверджуючі ваше законне перебюування. Якщо не має приватизації, то є право користування, ордер, договір оренди тощо

  5. Марина:

    Який порядок реєстрації дитини на території України, якщо батько іноземець.Чи взмозі самостійно все зробити мати.

    Відповідь: порядок описан в статті. Дозвіл батькан а рєєстрацію обовязковий

  6. Anna:

    Чи можна прописати дитину на Украіні,якщо батько іноземець?

    Відповідь: звісно можна

  7. Яна:

    Доброго дня! Хочу зареєструвати місце проживання дитини 16 років(для видачі паспорта).Можливо її зареєструвати за адресою матері? чи потрібна згода батька? Чи накладуть штраф? Оплата буде біля 13 грн? Дякую за відповідь!

    Відповідь: можливо, і лише за згодою батьків.

  8. Сергій:

    У зв’язку із численними змінами у законодавстві, сьогодні звернувся на горлінію ДМС України, щоб з’ясувати, як переконатися, що орган соцзахисту надав необхідні дані і дитина належним чином зареєстрована. Відповідь — ДМС більше не займається реєстрацією громадян. Все через територіальні виконкоми і ЦАПи. Що порадите? Чи це так? Просто звернув увагу на останні коменти і відповіді з ДМС в контексті реєстрації… Дякую.

    Відповідь: якщо не через УСЗ, тоді комунікація через ДМС дійсно не проводиться, ане не у всіх містах. Зверніться до вашого місцевого органу влади

  9. Богдан:

    Під час зверення до органів соціального захисту з проханням надати дані до міграційної служби з метою реєстрації місця проживання новонародженої дитини (в ході подання заяви на виплату допомоги у зв’язку із народженням) мені повідомили, що мені особисто необхідно буде завітати до міграційної служби де сплатити державне мито , квитанцію привезти до органу соцзахисту, після чого особисто знову надати документи на реєстрацію до міграційної служби, а після їх розгляду забрати з міграційної служби також особисто (пояснили це тим, що у органу соцзахисту немає кур’єрів). Таким чином вони наголошують на тому, що зазначену норму вони виконати не взмозі.

    Відповідь: ви можете запросити все це оформити вам письмово та звернутись за оскарженням дій працівників УСЗ та ДМС

  10. Юлія:

    Можна прописати дитину без дозволу батька, якщо батько іноземець?

    Відповідь: ні, згода обох баткьів обовязкова

Добавить комментарий