Де може бути зареєстроване місце проживання новонародженої дитини ?
Місцем проживання фізичної особи, яка не досягла десяти років, є місце проживання її батьків (усиновлювачів) або одного з них, з ким вона проживає, опікуна або місцезнаходження навчального закладу чи закладу охорони здоров’я, в якому вона проживає.
В першу чергу, дитина не може бути зареєстрована в квартирі чи будинку, де не зареєстрований ні один з його батьків (усиновлювачі) або у відповідних випадках, де не проживає опікун або не знаходиться навчальний заклад чи заклад охорони здоров’я, в якому вона проживає.
Також вона не може бути зареєстрована, як власне і всі інші, в нежилому приміщенні.
В який термін з моменту народження потрібно зареєструвати місце проживання дитини?
На те, щоб виконати це, батькам дається три місяці з дня державної реєстрації її народження.
Де реєструють місце проживання новонароджених і які необхідні документи?
Для реєстрації місця проживання новонародженої дитини за місцем проживання батьків або одного із них можна звернутися в регіональний Центр надання адміністративних послуг.
Серед документів, які необхідно буде подати батькам є: заява (яка заповнюється в самому Центрі) , паспорти батьків, свідоцтво про народження дитини, квитанція про оплату держ. мита.
За бажанням батьків, документи для реєстрації місця проживання новонародженої можуть бути подані до органів РАГС одночасно з державною реєстрацією народження дитини.
Реєстрація місця проживання дитини через органи соц. захисту
Також є можливість зареєструвати місце проживання новонародженої одночасно з подачею заяви на державну допомогу при народженні дитини.
Зокрема законодавством тепер передбачено, що реєстрації проживання новонародженої дитини відбувається під час оформлення допомоги при народженні. Сама реєстрація визначена у зміненому Порядку призначення і виплати державної допомоги сім’ям з дітьми
Для реєстрації місця проживання дитини одним із батьків (опікуном) до органу соціального захисту населення подається квитанція про сплату державного мита або копія посвідчення, яке дає право на звільнення від сплати мита.
Як проходить реєстрація місця проживання новонародженої дитини:
Орган соціального захисту населення у строк до трьох календарних днів надсилає територіальному підрозділу ДМС інформацію за формою, встановленою МВС, та документи, необхідні для реєстрації місця проживання новонародженої дитини.
Територіальні підрозділи ДМС у строк до п’яти календарних днів після надходження зазначених документів подають органу соціального захисту населення інформацію про реєстрацію місця проживання дитини.
У разі коли особа, яка звернулася за допомогою, подала неправдиві відомості про реєстрацію місця свого проживання, територіальний підрозділ ДМС повідомляє про це органу соціального захисту населення, який надсилає зазначеній особі інформацію про неможливість зареєструвати місце проживання дитини.
У разі звернення осіб, місце проживання яких не зареєстровано, осіб, які вимушені були залишити місця проживання з тимчасово окупованої території України та районів проведення антитерористичної операції та не мають можливості зареєструвати новонароджену дитину, рішення про призначення допомоги при народженні дитини приймає орган соціального захисту населення на підставі акта обстеження матеріально-побутових умов, складеного за місцем фактичного проживання сім’ї.
Tags: порядок реєстрації дитини, реєстрація новонародженої дитини, реєстрація проживання новонародженої дитини
Доброго дня! Підкажіть, будь ласка, де приписати дитину, якщо ми проживаємо в гуртожитку, де я і прописана,а чоловік- окупованій території. Чи можна приписати на місці моєї колишньої реєстрації,мого рідного дому?
І що відбувається, якщо не приписати дитину в установлений термін -3 місяці?
На перед дякую за відповідь
Відповідь: інформація по вашому питанню є в статті на сайті, ви можете ознайомитись, або ж звернутись за очною фаховою допомогою
Підкажіть будь-ласка, якщо чоловік прописаний в Києві, а я в іншій області, я хочу подати документи на соціальну виплату за своїм місцем реєстрації , чи можна водночас зареєструвати місце проживання дитини, але за своєю адресою, а чоловіка?
Відповідь: можна, за згоди обох батьків
Доброго вечора!! Я майбутня мама-одиночка, прописана в Києві у гуртожитку (власного житла не маю), планую народження дитини в Черкаській обл., які документи потрібні для реєстрації дитини за моїм місцем реєстрації?
Відповідь: без виключень, за загальним списком, описаним в статті на сайті
Доброго вечора!
Моя сестра студентка ВНЗ. Вона вже 3 роки прописана в гуртожитку університету. У неї народилася дитина, яку вона бажає прописати за своєю попередньою пропискою(її рідним домом). Чи може вона це зробити чи повинна прописувати за власною пропискою?
Відповідь: за згодою обох батьків- за будь-якою адресою, але за загальним правилом- за адресою батьків
Доброго дня. Я- українка, мій чоловік- іноземець, проживає на Мальті. Наші діти народжені у Франціі. Коли я звернулася в ЦНАП із заявою зареєструвати місце проживання дітей за моїм місцем реєстрації в Украіні, працівниця сказала, що я повинна принести згоду батька на реєстрацію, нотаріально завірену і відповідно перекладену. Проте сказала, що переклад нотаріально завіряти не потрібно. Дякую за відповідь.
Відповідь: правова вимога
Доброго вечора,чи потрібні правоустановчі документи на власність квартири при реєстрації новонародженої дитини, якщо обоє батьків зареєстровані за даною адресою?
Відповідь: так
ми з чоловіком зареєстровані в різних містах,чи потрібна його наторіально завірена згода на реєстрацію дитини до мене?
Відповідь: достатньо письмової згоди
Підкажітб як бути. Ми з чоловіком прлписані в різних областях. Хочемо зареєструвати дитя у мене. Для цього селищна рада вимагає від чоловіка довідку форми 3. Йому її не видають у жеку. А у ЦНАПі сказали що її ввдмінили законом. ЯК нам бути?
Відповідь: оскаржувати відмову органу.
Доброго дня! Мати-одиначка Оксана 1998р.н. зареєстрована у гуртожитку за місцем навчання (училище, ІІ курс), крім того, вона є особою з числа дітей позбавлених батьківського піклування. Житла не має, була виведена з ДБСТ (дитячий будинок сімейного типу). 05.11.2016р. народила Любочку. Адміністрація відмовляється реєструвати Любочку разом з матір’ю в гуртожитку. Чи правомірно? Як бути матері-студентці? Дякую за відповідь!
Відповідь: не прамовірно, звертайтесь зі скаргою, шукайте допомогу в місцевих органах влади
чи можна зробити дублікат свідоцтва про народження?
Відповідь: якщо він втрачен, то можна