Де може бути зареєстроване місце проживання новонародженої дитини ?
Місцем проживання фізичної особи, яка не досягла десяти років, є місце проживання її батьків (усиновлювачів) або одного з них, з ким вона проживає, опікуна або місцезнаходження навчального закладу чи закладу охорони здоров’я, в якому вона проживає.
В першу чергу, дитина не може бути зареєстрована в квартирі чи будинку, де не зареєстрований ні один з його батьків (усиновлювачі) або у відповідних випадках, де не проживає опікун або не знаходиться навчальний заклад чи заклад охорони здоров’я, в якому вона проживає.
Також вона не може бути зареєстрована, як власне і всі інші, в нежилому приміщенні.
В який термін з моменту народження потрібно зареєструвати місце проживання дитини?
На те, щоб виконати це, батькам дається три місяці з дня державної реєстрації її народження.
Де реєструють місце проживання новонароджених і які необхідні документи?
Для реєстрації місця проживання новонародженої дитини за місцем проживання батьків або одного із них можна звернутися в регіональний Центр надання адміністративних послуг.
Серед документів, які необхідно буде подати батькам є: заява (яка заповнюється в самому Центрі) , паспорти батьків, свідоцтво про народження дитини, квитанція про оплату держ. мита.
За бажанням батьків, документи для реєстрації місця проживання новонародженої можуть бути подані до органів РАГС одночасно з державною реєстрацією народження дитини.
Реєстрація місця проживання дитини через органи соц. захисту
Також є можливість зареєструвати місце проживання новонародженої одночасно з подачею заяви на державну допомогу при народженні дитини.
Зокрема законодавством тепер передбачено, що реєстрації проживання новонародженої дитини відбувається під час оформлення допомоги при народженні. Сама реєстрація визначена у зміненому Порядку призначення і виплати державної допомоги сім’ям з дітьми
Для реєстрації місця проживання дитини одним із батьків (опікуном) до органу соціального захисту населення подається квитанція про сплату державного мита або копія посвідчення, яке дає право на звільнення від сплати мита.
Як проходить реєстрація місця проживання новонародженої дитини:
Орган соціального захисту населення у строк до трьох календарних днів надсилає територіальному підрозділу ДМС інформацію за формою, встановленою МВС, та документи, необхідні для реєстрації місця проживання новонародженої дитини.
Територіальні підрозділи ДМС у строк до п’яти календарних днів після надходження зазначених документів подають органу соціального захисту населення інформацію про реєстрацію місця проживання дитини.
У разі коли особа, яка звернулася за допомогою, подала неправдиві відомості про реєстрацію місця свого проживання, територіальний підрозділ ДМС повідомляє про це органу соціального захисту населення, який надсилає зазначеній особі інформацію про неможливість зареєструвати місце проживання дитини.
У разі звернення осіб, місце проживання яких не зареєстровано, осіб, які вимушені були залишити місця проживання з тимчасово окупованої території України та районів проведення антитерористичної операції та не мають можливості зареєструвати новонароджену дитину, рішення про призначення допомоги при народженні дитини приймає орган соціального захисту населення на підставі акта обстеження матеріально-побутових умов, складеного за місцем фактичного проживання сім’ї.
Tags: порядок реєстрації дитини, реєстрація новонародженої дитини, реєстрація проживання новонародженої дитини
Доброго дня! Я зареєстрована в селі, а чоловік у відомчому гуртожитку, де ми і проживаємо. Завод відмовляється прописувати нашу новонароджену дитину до батька. Що робити? На які нормативно-правові акти ссилатись?
Відповідь: залежить від того: яка причина відмови? Якщо ви не надали квитанцію на реєстрацію- тоді причина відмови правомірна. Беріть письмову відмову.
«Новий» порядок реєстрації новонароджених у м. Рівне не діє. Працівники соцзахисту вимагають принести реєстраційний талон перед оформленням допомоги. Пояснюють тим, що квитанції на сплату держмита (0,85 грн) видає паспортний стіл. За оплату держмита ще треба банку 5 грн. комісії. Виходить, що за 85 коп. втрачаєш пів дня. Це по державному!
Відповідь: пишіть скарги на відповідні дії до обласного УПСЗ та Києва.
Добрий день!!!Я з моїм чоловіком зареєстровані в різних регіонах України , але проживаємо у нього разом з йога матірью. На днях очікуємо на народження дитини, чи маємо ми право прописати дитину в квартирі де ми проживаємо. Чоовік прописан в цій квартрі,але право власності на матері і вона не дає дозволу на реєстрацію дитини.
Відповідь: лише зі згоди власника житла
доброго дня! я і чоловік прописані в різних районах області, але проживаємо у львові у квартирі батька чоловіка, приписувати нас у себе він не хоче. який порядок звернення для отримання допомоги при народженні дитини(перелік документів), ми хочемо звернутись в соцзахист по місцю проживання, тобто у львові. чи можливо це? дякую
Відповідь: звісно можете, перелік документів та порядок звернення ви можете прочитати в статті на сайті
Цікавить таке питання:
я приписаний в одній області, жінка-в іншій, розписувались ще в іншій області!
народилась дитина там де жінка родом, пішли приписувать, і нам сказали, що потрібно йти у воєнкомат по місцю моєї приписки, щоб вони затвердили, що ми не там його приписали!
чи правомірно вони зробили, і що маю я знати в даному випадку?
дякую!
Відповідь: неправомірно, воєнкомат та ваш облік нік не впливає на реєстрацію народження дитини. Просіть письмову відмову
Не зрозуміла то ж куди слід звернутися в Деснянському районі Києва, де я зареєстрована у рідного дядька, щоб зареєструвати новонароджену дитину. Згоду дядько дає, необхідні довідки є.
Відповідь: реєструють дитину як і дорослу лише один орган-Державна Міграційна служба України.
Добре дякую
Ви кажете що вимога правомірна і треба довідки і заяву матері а в цьому коментарі що ні? То що вірно? Поясніть будь ласка
Наталія:
11.06.2015 в 3:30 дп
І ще питання. І ніякої довідки про те, що дитина, ще не зареєстрована за моєю адресою не потрібно? Виключно перечінь докумнетів, які вказано: паспорт,ІПН, заява і копія свідоцтва про народження? Ніяких заяв від батька, що він не заперечує, акту про те, що я проживаю не за адресою своєї реєстрації, а за адресою реєстрації чоловіка, нічого цього не потрібно?
Відповідь: не потрібно, перелік документів виключний, він в статті на сайті. Знайте свої права та відстоюйте їх
Відповідь: не плутайте окремі поняття реєстрації дитини в органі ДМС та отримання допомоги в органі УПСЗ. У людині зовсім інша ситуація, до цього питання, вона її описувала в декількох питаннях.
Тобто потрібна довідка? А через запит в іншу ДМС не можна?
Відповідь: можете написати відповідне клопотання ДМС, але вони не зобовязані його робити, на власний розсуд.
Підкажіть будь ласка! Ми з жінкою прописані за різними адресами а дитину хочу зареєструвати в себе, в паспортому столі від мене вимагають присутність матері і її заяву про згоду прописати дитину, а також довідку що дитина не прописана за її адресою! Чи обов’язково це все подавати? І якими документами це регулюється щоб доказати їм що цього не потрібно? Дякую!
Відповідь: вимога абсолютно правомірна, регулюється діючим законодавством, нормативні акти є в статті на сайті, ознайомтесь