images (1)

Де  може бути  зареєстроване місце проживання  новонародженої дитини ?

Місцем проживання фізичної особи, яка не досягла десяти років, є місце проживання її батьків (усиновлювачів) або одного з них, з ким вона проживає, опікуна або місцезнаходження навчального закладу чи закладу охорони здоров’я, в якому вона проживає.

В першу чергу, дитина  не може бути зареєстрована  в квартирі чи будинку, де не зареєстрований  ні один з його батьків (усиновлювачі) або у відповідних випадках, де не проживає опікун або не знаходиться навчальний заклад чи заклад охорони здоров’я, в якому вона проживає.

Також вона не може бути зареєстрована, як власне і всі інші, в нежилому приміщенні.

В який термін з моменту народження потрібно зареєструвати місце проживання дитини?

На те, щоб виконати це, батькам дається три місяці з дня державної реєстрації її народження.

Де реєструють місце проживання новонароджених і які необхідні документи?

Для реєстрації  місця проживання новонародженої  дитини за місцем проживання батьків або одного із них можна звернутися в регіональний Центр надання адміністративних послуг.

Серед  документів, які необхідно буде подати батькам є: заява (яка заповнюється в самому Центрі) ,  паспорти батьків, свідоцтво про народження дитини, квитанція про оплату держ. мита.

За бажанням батьків, документи для реєстрації місця проживання новонародженої можуть бути подані до органів РАГС одночасно з державною реєстрацією народження дитини.

Реєстрація  місця проживання дитини через органи соц. захисту

Також є можливість зареєструвати місце проживання новонародженої одночасно з подачею заяви на державну допомогу при народженні дитини.

Зокрема законодавством тепер передбачено, що реєстрації проживання новонародженої дитини відбувається під час оформлення допомоги при народженні.  Сама реєстрація визначена у зміненому Порядку  призначення і виплати державної допомоги сім’ям з дітьми

Для реєстрації місця проживання дитини одним із батьків (опікуном) до органу соціального захисту населення подається квитанція про сплату державного мита або копія посвідчення, яке дає право на звільнення від сплати мита.

Як проходить реєстрація місця проживання новонародженої дитини:

Орган соціального захисту населення у строк до трьох календарних днів надсилає територіальному підрозділу ДМС інформацію за формою, встановленою МВС, та документи, необхідні для реєстрації місця проживання новонародженої дитини.

Територіальні підрозділи ДМС у строк до п’яти календарних днів після надходження зазначених документів подають органу соціального захисту населення інформацію про реєстрацію місця проживання дитини.

У разі коли особа, яка звернулася за допомогою, подала неправдиві відомості про реєстрацію місця свого проживання, територіальний підрозділ ДМС повідомляє про це органу соціального захисту населення, який надсилає зазначеній особі інформацію про неможливість зареєструвати місце проживання дитини.

У разі звернення осіб, місце проживання яких не зареєстровано, осіб, які вимушені були залишити місця проживання з тимчасово окупованої території України та районів проведення антитерористичної операції та не мають можливості зареєструвати новонароджену дитину, рішення про призначення допомоги при народженні дитини приймає орган соціального захисту населення на підставі акта обстеження матеріально-побутових умов, складеного за місцем фактичного проживання сім’ї.

Tags: , ,

421 комментарий on Реєстрація проживання новонародженої дитини по новому

  1. Наталя:

    Доброго вечора. Збираюсь приписати дитину за місцем приписки мами, батько дитини не проти та надасть згоду. Але батько приписаний в іншій області, і в паспортному столі вимагають щоб він надав довідку про те що дитина не прописана за місцем прописки батька дитину. Оскільки батько дитини працює і немє часу поїхати в іншу область щоб взяти лише довідку в паспортному столі, питання: чи може паспортний стіл (за місцем прописки мами) зробити запит в паспортний стіл (за місцем прописки батька дитини) з приводу чи не прописана там дитина?
    Якщо можливо надайте ссилку на такий закон?

    Відповідь: ні

  2. Юрій:

    Добрий день! Дитині 3 місяці.
    1. Чи можливо зареєструвати дитину по місцю реєстрації матері без згоди власника( приватний будинок)?
    2. Що таке квитанція про сплату державного мита і як її отримати?
    3. Які ще документи потрібні у разі реєстрації в мами(батько прописаний в іншому місці)?
    Дякую!

    Відповідь: 1-ні, 2- дізнатись реквізити в органі ДМС та сплатити в банку держ.мито, вам видадуть квитанцію; 3 -перелік в статті на сайті

  3. ната3223:

    Дякую вам велике за попередні відповіді.а без довідки,що неприписина в чоловіка,але з згодою від нього ,щоб вмене приписати?чи можливо так?так якнемає змоги взяти цю довідку але присутність батька можлива.вибачте наперед

    Відповідь: можливо

  4. ната3223:

    А якщо чоловіка немає в країні,то я дитину незможу приписати?

    Відповідь: так, орган ДМС не дасть дозволу без згоди батька

  5. ната3223:

    Добрий день,дитині 6міс,і я хочу її приписати за своєю адресою,з батьком дитини ми нерозписані,але дитина на його прізвищі…чи потрірібно йому брати довідку,що дитина неприписана за його адресою?

    Відповідь: так, і його згода потрібна

  6. Ирина:

    Как оформить регистрацию ребенка по прописке матери, если мы сейчас живем в другом городе? Необходимо ли ехать в родной город для оформления прописки? Согласие второго совладельца, я так понимаю, необходимо? В течение какого срока после рождения ребнка необходимо сделать ему прописку?

    Відповідь: лише при особистому зверненні до органу ДМС за місцем реєстрації

  7. Юлианна:

    ситуація така. квартира поділена на 4 частини. дві частини у одного власника і одна у іншого. за 4у частину не вступили в права власності по заповіту на протязі 9 років. чи можна приписати новонародженного в цю квартиру, якщо одна частина не має власника?

    відповідь: так

  8. Юлия:

    Чи потрібна згода власника, бабулі чоловіка та його батька, що би зареєструвати нашу дочку до нього?

    Відповідь: так, згода власника нерухомості та батьків дитини

  9. Игорь:

    Отец новорожденного ребенка прописан у жены. Но у ребенка другая мать. В свидетельстве о рождении отец вписан по паспорту. Т.е. от ребенка не отказался. Возможно ли новорожденного прописать к отцу в квартиру зауонной жены, которая является владельцем и не против?

    Відповідь: так

  10. Антон:

    Дякую за відповідь, але ви не надали роз’яснення щодо підпункту 2.13 (наказ Міністерства внутрішніх справ 22.11.2012 №1077). Буду вдячний за його отримання.

    Відповідь: пояснення нормативного акту ви можете отримати в самому органі, що його видав. Офіційних розясненнь наразі немає

Добавить комментарий