images (1)

Де  може бути  зареєстроване місце проживання  новонародженої дитини ?

Місцем проживання фізичної особи, яка не досягла десяти років, є місце проживання її батьків (усиновлювачів) або одного з них, з ким вона проживає, опікуна або місцезнаходження навчального закладу чи закладу охорони здоров’я, в якому вона проживає.

В першу чергу, дитина  не може бути зареєстрована  в квартирі чи будинку, де не зареєстрований  ні один з його батьків (усиновлювачі) або у відповідних випадках, де не проживає опікун або не знаходиться навчальний заклад чи заклад охорони здоров’я, в якому вона проживає.

Також вона не може бути зареєстрована, як власне і всі інші, в нежилому приміщенні.

В який термін з моменту народження потрібно зареєструвати місце проживання дитини?

На те, щоб виконати це, батькам дається три місяці з дня державної реєстрації її народження.

Де реєструють місце проживання новонароджених і які необхідні документи?

Для реєстрації  місця проживання новонародженої  дитини за місцем проживання батьків або одного із них можна звернутися в регіональний Центр надання адміністративних послуг.

Серед  документів, які необхідно буде подати батькам є: заява (яка заповнюється в самому Центрі) ,  паспорти батьків, свідоцтво про народження дитини, квитанція про оплату держ. мита.

За бажанням батьків, документи для реєстрації місця проживання новонародженої можуть бути подані до органів РАГС одночасно з державною реєстрацією народження дитини.

Реєстрація  місця проживання дитини через органи соц. захисту

Також є можливість зареєструвати місце проживання новонародженої одночасно з подачею заяви на державну допомогу при народженні дитини.

Зокрема законодавством тепер передбачено, що реєстрації проживання новонародженої дитини відбувається під час оформлення допомоги при народженні.  Сама реєстрація визначена у зміненому Порядку  призначення і виплати державної допомоги сім’ям з дітьми

Для реєстрації місця проживання дитини одним із батьків (опікуном) до органу соціального захисту населення подається квитанція про сплату державного мита або копія посвідчення, яке дає право на звільнення від сплати мита.

Як проходить реєстрація місця проживання новонародженої дитини:

Орган соціального захисту населення у строк до трьох календарних днів надсилає територіальному підрозділу ДМС інформацію за формою, встановленою МВС, та документи, необхідні для реєстрації місця проживання новонародженої дитини.

Територіальні підрозділи ДМС у строк до п’яти календарних днів після надходження зазначених документів подають органу соціального захисту населення інформацію про реєстрацію місця проживання дитини.

У разі коли особа, яка звернулася за допомогою, подала неправдиві відомості про реєстрацію місця свого проживання, територіальний підрозділ ДМС повідомляє про це органу соціального захисту населення, який надсилає зазначеній особі інформацію про неможливість зареєструвати місце проживання дитини.

У разі звернення осіб, місце проживання яких не зареєстровано, осіб, які вимушені були залишити місця проживання з тимчасово окупованої території України та районів проведення антитерористичної операції та не мають можливості зареєструвати новонароджену дитину, рішення про призначення допомоги при народженні дитини приймає орган соціального захисту населення на підставі акта обстеження матеріально-побутових умов, складеного за місцем фактичного проживання сім’ї.

Tags: , ,

421 комментарий on Реєстрація проживання новонародженої дитини по новому

  1. Оксана:

    Чи потрібна згода батька на реєстрацію дитини в Україні, якщо батько іноземець і не має місця постійного проживання в Україні?

    Відповідь:так

  2. Оля:

    Добрый день. Читаю комментарии и теперь тупик окончательный. Вы пишите неоднократно в ответах, что для регистрации ребенка необходимо разрешение собственника жилья. Законодательство же говорит абсолютно противоположное. В каких тогда случаях нужно разрешение собственника жилья, чтобы родители смогли зарегистрировать место проживания их ребенка по своему адресу?

    Відповідь: ми завжди, в тому числі і в коментарях, наполягаємо, що спиратись необхідно на нормативних актах, а не коментарях.
    Читайте:

    Закон України «Про свободу пересування та вільний вибір місця проживання в Україні» від 11.12.2003 № 1382-IV;

    Закон України «Про правовий статус іноземців та осіб без громадянства» від 22 вересня 2011 року N 3773-VI;

    Закон України «Про імміграцію» від 7 червня 2001 року N 2491-III;

    Сімейний кодекс України, Цивільний кодекс України, Житловий кодекс Української РСР, кодекс України про адміністративні правопорушення;

    Наказ МВС України від 22.11.2012 № 1077 «Про затвердження Порядку реєстрації місця проживання та місця перебування фізичних осіб в Україні та зразків необхідних для цього документів»

    Закон України «Про біженців та осіб, які потребують додаткового або тимчасового захисту» від 8 липня 2011 року № 3671-VІ.

    Закон України «Про забезпечення прав і свобод внутрішньо переміщених осіб» від 20 жовтня 2014 року № 1706- VІІ.
    http://dmsu.gov.ua/posluhy/ree.....iaty-rokiv

  3. Антон:

    У пункті 11 згаданого у вашій статті «Порядку призначення і виплати державної допомоги сім’ям з дітьми» зазначається наступне:
    Орган соціального захисту населення … має право отримувати від органів державної влади … відомості, необхідні для призначення допомоги при народженні дитини.

    Тобто порядок реєстрації дитини у Порядку — НЕ ВИЗНАЧЕНИЙ!!! Йдеться лише про ПРАВО органу соц.захисту звертатись в т.ч. до тер.органу ДМС про реєстрацію дитини. Чи є інші нормативно-правові акти чим чизначається реєстрація дитини у органах соц.захисту ???

    Відповідь: інших немає

  4. Оксана:

    якщо мати ніде не зареєстрована .що буде з реєстрацією новонародженого?

    Відповідь: одне до іншого відношення пряме не має.

  5. ната3223:

    Я так зрозуміла,що це від людини залежить?!дзвонили в дмс,сказали,що без довідки ніяк і нічого їх не інтересує(.виходить,в наш час коли все компютеризовано,то їм бумажку подавай?!а потім претензії чому дитина неприписана!підскажіть,як краще зррбити в моєму випадку?дякую наперед

    Відповідь: відстоювати свої права. Але для цього не теелфонувати, а читатати закони—та писати письмові звернення та скарги.http://dmsu.gov.ua/posluhy/ree.....iaty-rokiv

  6. ната3223:

    Дякую,це в дмс можуть приписати без довідки,що дитина не прописана в іншій обл?

    Відповідь: так, якщо є згода обох батьків

  7. ната3223:

    Звернулись в дмс ,щоб дали запрос,що дитина неприписана в батька ,пройшло 3 тижні,а відповіді немає.в чому може бути причина і що робити ? І чи може дмс приписати дитину до мене тільки за згодою батька? Чи цнап тільки припискою займається?

    Відповідь: згоди вас та батька достатньо для реєстрації місця проживання

  8. Наталія:

    Доброго дня! Підскажіть, будь-ласка, я мама, хочу прописати дитину в свою квартиру. Батько прописаний в іншій області, їхати за довідкою не зручно. Чи можливо прописати без довідки? Що необхідно для процедури?
    Дякую!!

    Відповідь: згода батька на реєстрацію, та особиста присутність в органах ДМС

  9. Людок:

    Довідка про те що дитина не прописана за адресою батька береться в ЖЕКУ?Це звичайна довідка форма #3

    Відповідь: так, в тому числі і форма 3, і довідка про склад родини

  10. Віка:

    Я військова, приаисана в військовій частині в Миколаєві а народжувати і продивати буду в Львові.підкажіть чи можу я в фЛьвові звернутися для приписки дитини і оіормлення дитячих, чи мені пр йдеться іхати аж в Миколаів.?

    Відповідь: звісно можна та потрібно звертатися за фактичним місцем проживання

Добавить комментарий