Картка киянина — це іменна багатофункціональна електронна пластикова картка, яка є матеріальним носієм персональних даних утримувача карти і підтримує додатки, пов’язані з наданням і обліком заходів соціальної підтримки та інших інформаційних сервісів і послуг.
Метою створення інформаційно-телекомунікаційної системи «Картка киянина» є:
— надання мешканцям м. Києва зручного та універсального інструменту для отримання соціальної допомоги, такої як:
-
забезпечення обліку проїзду в громадському міському пасажирському транспорті;
-
отримання соціального дисконту для оплати товарів у магазинах і супермаркетах, а також пільг в аптечних пунктах при безкоштовному отриманні чи купівлі медикаментів;
-
обслуговування в лікувально-профілактичних установах, отримання медичних послуг тощо.
Для отримання «Картки киянина» потрібно звернутися в будь-яке відділення Ощадбанку. Зауважимо, що на сьогодні картка вже не видається у районних управліннях праці та соціального захисту населення, а потрібно звертатися безпосередньо до банку.
Для оформлення «Картки киянина» у банк необхідно разом із заявою принести :
- копію паспорта,
- копію ідентифікаційного номера (крім фізичних осіб, які через свої релігійні переконання відмовляються від прийняття реєстраційного номера облікової картки платника податків та офіційно повідомили про це відповідальний контролюючий орган і мають відмітку у паспорті),
- копію посвідчення, що дає право на пільгу,
- фотографію 3×4 або 4х6 (за бажанням заявника, фотокартка сканується з паспорта. В такому випадку фотографію надавати не потрібно),
- довідка про взяття на облік особи, яка переміщується з тимчасово окупованої території України або району проведення антитерористичної операції (за наявності),
- для громадян, які працюють або навчаються у м. Києві — довідка з роботи або навчального закладу.
В першу чергу, картку зможуть отримати:
-
батьки багатодітних сімей;
-
пенсіонери та інваліди, які не мають права на пільговий проїзд в метрополітені;
-
непрацюючі особи, які здійснюють догляд за дітьми-інвалідами та отримують державну соціальну допомогу;
-
особи, які не мають права на пенсію та інваліди;
-
соціальні працівники.
Тобто «Картка киянина» — це багатофункціональний інструмент, який дозволяє персоніфікувати громадянина (відповідно до категорій), як мешканця м. Києва, та використовувати картку для отримання ним різних видів соціальної підтримки, послуг та сервісів.
За результатами впровадження пілотного проекту пластикова картка «Картка киянина» буде видаватися за бажанням усім зареєстрованим у місті Києві громадянам.
Однак, Концепція не виключає можливість використання «Картки киянина» особами, які працюють, але не зареєстровані в м. Києві та особами, які навчаються в м. Києві.
У 2019 році планується запустити багатофункціональну електронну картку «Муніципальна картка «Картка киянина». Водночас власникам існуючих «Карток киянина» не доведеться міняти нинішні карти до зазначеного на них кінцевого терміну дії. Всі нараховані на них пільги також збережуться. На сьогодні випуском карток киянина продовжує займатися Ощадбанк.
Більш детальна інформація тут:
http://wiki.1551.gov.ua/pages/viewpage.action?pageId=8946382
Tags: картка киянина, карточка киявлянина, порядок оформлення картки киянина
Добрый день!Я киевлянка,получаю соц.помощь по догляду за мамой 82 года,государство мне платит 29 грн в месяц,имею ли я право на льготный проезд и бесплатное оформление карты киевлянна
Відповідь: зверніться за роз’ясненням до місцевого органу влади
Я працюю й проживаю в Києві 20 років. Не прописана. З 2014 року на пенсії,продовжую працювати. Плачу податки, Чи можу одержати картку киянина? Якщо так — куди звернутися? В який банк?
Відповідь: почніть зі звернення до місцевого органу влади
Добрий день.
Я на пенсії з 2008р.
З 1972 р. по теперішній час працюю офіційно в Києві.
Проживаю і прописаний в передмісті.
Отримав «Картку Киянина».
Підкажіть будь ласка в якій установі я можу активувати «Картку Киянина»?
Куди мені звертатися?
Відповідь: зверніться до місцевого органу влади за місцем мешкання
Скажіть,будь ласка місяць назад маю прописку Києва і маю трьох дітей не понолітніх .Чи маю прав отримати карту киянина??Дякую!
Відповідь: зверніться до місцевого органу влади
Вопрос: студентам стационарного дневного обучения карточка киянина положена ?
Відповідь: читайте в статті
Я працюю й проживаю в Києві 11-ий рік. Не прописана. З минулого року — пенсіонерка, продовжую працювати. Плачу податку Чи можу одержати картку киянина? Якщо так — куди звернутися?
Відповідь: до місцевого органу влади
Мені банк не видав картку киянина,бо я не громадянка України,але я живу в Києві з 2004року і маю довідку на постійне проживання в Україні,пенсійне посвідчення…я резидент України і по закону України маю всі права,що ігромадяни України..що робити,де шукати правди?
Відповідь: зверніться за очною фаховою допомогою
Добрый день,я пенсионер сдала на переоформление карту киянина в ощадбанк, а получить не могу так как объясняют, что выпуск карт приостановлен, в чем причина и что делать?
Відповідь: запросіть письмову відповідь.
Меня тоже интересует этот вопрос.Можно ли без платно ездить на транспорте (инвалидность)? Раньше можно было по удостоверению. Есть работа в Киеве, но прописки нету
Відповідь: зверніться до місцевого органу влади за розясненням
Добрый день. Подскажите пожалуйста по поводу карты кияника. Я работаю официально и проживаю в Киеве, не прописана. Я имею 3-ю группу инвалидности по зрению (ранее инвалид детства по зрению). Получила карту киянина, скажите пожалуйста могу ли я ее активировать для бесплатного проезда в транспорте? Куда мне обращаться? За местом проживания или работы?
Відповідь: за місцем фактичного мешкання