Картка киянина — це іменна багатофункціональна електронна пластикова картка, яка є матеріальним носієм персональних даних утримувача карти і підтримує додатки, пов’язані з наданням і обліком заходів соціальної підтримки та інших інформаційних сервісів і послуг.
Метою створення інформаційно-телекомунікаційної системи «Картка киянина» є:
— надання мешканцям м. Києва зручного та універсального інструменту для отримання соціальної допомоги, такої як:
-
забезпечення обліку проїзду в громадському міському пасажирському транспорті;
-
отримання соціального дисконту для оплати товарів у магазинах і супермаркетах, а також пільг в аптечних пунктах при безкоштовному отриманні чи купівлі медикаментів;
-
обслуговування в лікувально-профілактичних установах, отримання медичних послуг тощо.
Для отримання «Картки киянина» потрібно звернутися в будь-яке відділення Ощадбанку. Зауважимо, що на сьогодні картка вже не видається у районних управліннях праці та соціального захисту населення, а потрібно звертатися безпосередньо до банку.
Для оформлення «Картки киянина» у банк необхідно разом із заявою принести :
- копію паспорта,
- копію ідентифікаційного номера (крім фізичних осіб, які через свої релігійні переконання відмовляються від прийняття реєстраційного номера облікової картки платника податків та офіційно повідомили про це відповідальний контролюючий орган і мають відмітку у паспорті),
- копію посвідчення, що дає право на пільгу,
- фотографію 3×4 або 4х6 (за бажанням заявника, фотокартка сканується з паспорта. В такому випадку фотографію надавати не потрібно),
- довідка про взяття на облік особи, яка переміщується з тимчасово окупованої території України або району проведення антитерористичної операції (за наявності),
- для громадян, які працюють або навчаються у м. Києві — довідка з роботи або навчального закладу.
В першу чергу, картку зможуть отримати:
-
батьки багатодітних сімей;
-
пенсіонери та інваліди, які не мають права на пільговий проїзд в метрополітені;
-
непрацюючі особи, які здійснюють догляд за дітьми-інвалідами та отримують державну соціальну допомогу;
-
особи, які не мають права на пенсію та інваліди;
-
соціальні працівники.
Тобто «Картка киянина» — це багатофункціональний інструмент, який дозволяє персоніфікувати громадянина (відповідно до категорій), як мешканця м. Києва, та використовувати картку для отримання ним різних видів соціальної підтримки, послуг та сервісів.
За результатами впровадження пілотного проекту пластикова картка «Картка киянина» буде видаватися за бажанням усім зареєстрованим у місті Києві громадянам.
Однак, Концепція не виключає можливість використання «Картки киянина» особами, які працюють, але не зареєстровані в м. Києві та особами, які навчаються в м. Києві.
У 2019 році планується запустити багатофункціональну електронну картку «Муніципальна картка «Картка киянина». Водночас власникам існуючих «Карток киянина» не доведеться міняти нинішні карти до зазначеного на них кінцевого терміну дії. Всі нараховані на них пільги також збережуться. На сьогодні випуском карток киянина продовжує займатися Ощадбанк.
Більш детальна інформація тут:
http://wiki.1551.gov.ua/pages/viewpage.action?pageId=8946382
Tags: картка киянина, карточка киявлянина, порядок оформлення картки киянина
Моя мама пенсіонерка.Намагалася ьогодні в Ощадбанку переоформити картку киянина.В результаті її заставили підписати ДОГОВІР добровільного страхування майна (15 грн) який діє 1 міс. (Їй пояснили, що це треба для прискорення процесу оформлення картки) Крім того заставили підписати заяву про приєднання до Договору комплексного банківського обслуговувуння з заявою на кредитну лінію в розмірі 2148 грн під 27%. Я не говорю, що жодного основного договору їй не надали, а інтернет ресурсом вона не володіє. Що за шахрайство? Я завтра йду в прокуратуру. Такі договори підписали всі пенсіонери в нашому районі.
Відповідь: так, це ваше право, якщо згоду ви не давали
Взимается ли комиссия при пополнении карты или при снятии наличных, к примеру, в банкомате? Какая комиссия при пополнении через терминал без карты?
Відповідь: зверніться з цим запитом до місцевого органу влади
В яких банках можна переоформити картку киянина?
Відповідь: зверніться за запитом до місцевого органу влади
Переоформили картку киянина в Ощадбанк, при этом мне оформили заявление на кредитную линию(кредит).при чем тут кредит, под 36%годовых? Законны ли такие действия банка?
Відповідь: незаконні, якщо не давали згоду
Якщо я інвалід другої групи і отримую пенсію від держави при оформленні цієї картки чи буде мені додатково нараховуватися допомога?
Відповідь: додаткова до чого? на сайті є стаття по цій темі, ви читали її?
Подскажите какой срок действия льготной карти киянина в связи с ликвидацией банка Крещатик?
Відповідь: пільгова картка не лвіквідується, переводяться операції на інший банк. Зверніться до місцевого органу влади за розясненням
скажите пожалуйста если карта украдена как можно восстановить карту и имею ли я право на бесплатный проезд в метро
Відповідь: звернувшись до органів влади
В зв’язку з банкрутуванням банку «Хрещатик», чи дійсна зараз картка киянина? Чи буде проводитись заміна карток?
Відповідь: дійсна, але буде обслуговуватись в нішому банку. За розясненням зверніться до тимчасової адміністрації банку Хкрещатик
Любой владелец карты (я студенка, жительница города) киевлянина может бесплатно ездить в метро и наземном общественном транспорте города Киева?
Відповідь: інфомрація по застосуванню карти- значиться в статті
Скажите пожалуйста,для бесплатного проезда достаточно предъявлять карту Киевлянина?…И действует ли она в метро..?
Відповідь: так