Картка киянина — це іменна багатофункціональна електронна пластикова картка, яка є матеріальним носієм персональних даних утримувача карти і підтримує додатки, пов’язані з наданням і обліком заходів соціальної підтримки та інших інформаційних сервісів і послуг.
Метою створення інформаційно-телекомунікаційної системи «Картка киянина» є:
— надання мешканцям м. Києва зручного та універсального інструменту для отримання соціальної допомоги, такої як:
-
забезпечення обліку проїзду в громадському міському пасажирському транспорті;
-
отримання соціального дисконту для оплати товарів у магазинах і супермаркетах, а також пільг в аптечних пунктах при безкоштовному отриманні чи купівлі медикаментів;
-
обслуговування в лікувально-профілактичних установах, отримання медичних послуг тощо.
Для отримання «Картки киянина» потрібно звернутися в будь-яке відділення Ощадбанку. Зауважимо, що на сьогодні картка вже не видається у районних управліннях праці та соціального захисту населення, а потрібно звертатися безпосередньо до банку.
Для оформлення «Картки киянина» у банк необхідно разом із заявою принести :
- копію паспорта,
- копію ідентифікаційного номера (крім фізичних осіб, які через свої релігійні переконання відмовляються від прийняття реєстраційного номера облікової картки платника податків та офіційно повідомили про це відповідальний контролюючий орган і мають відмітку у паспорті),
- копію посвідчення, що дає право на пільгу,
- фотографію 3×4 або 4х6 (за бажанням заявника, фотокартка сканується з паспорта. В такому випадку фотографію надавати не потрібно),
- довідка про взяття на облік особи, яка переміщується з тимчасово окупованої території України або району проведення антитерористичної операції (за наявності),
- для громадян, які працюють або навчаються у м. Києві — довідка з роботи або навчального закладу.
В першу чергу, картку зможуть отримати:
-
батьки багатодітних сімей;
-
пенсіонери та інваліди, які не мають права на пільговий проїзд в метрополітені;
-
непрацюючі особи, які здійснюють догляд за дітьми-інвалідами та отримують державну соціальну допомогу;
-
особи, які не мають права на пенсію та інваліди;
-
соціальні працівники.
Тобто «Картка киянина» — це багатофункціональний інструмент, який дозволяє персоніфікувати громадянина (відповідно до категорій), як мешканця м. Києва, та використовувати картку для отримання ним різних видів соціальної підтримки, послуг та сервісів.
За результатами впровадження пілотного проекту пластикова картка «Картка киянина» буде видаватися за бажанням усім зареєстрованим у місті Києві громадянам.
Однак, Концепція не виключає можливість використання «Картки киянина» особами, які працюють, але не зареєстровані в м. Києві та особами, які навчаються в м. Києві.
У 2019 році планується запустити багатофункціональну електронну картку «Муніципальна картка «Картка киянина». Водночас власникам існуючих «Карток киянина» не доведеться міняти нинішні карти до зазначеного на них кінцевого терміну дії. Всі нараховані на них пільги також збережуться. На сьогодні випуском карток киянина продовжує займатися Ощадбанк.
Більш детальна інформація тут:
http://wiki.1551.gov.ua/pages/viewpage.action?pageId=8946382
Tags: картка киянина, карточка киявлянина, порядок оформлення картки киянина
Непрацюячий пенсіонер (65 років)Чи можна карткою киянина користуватись як песійною?
Відповідь: за цим питанням зверніться до місцевого органу влади
Доброго дня! Підскажіть, будь ласка, чи має право простий пенсіонер, без льгот, на безкоштовний проїзд в метрополітені по картці киянина?
Відповідь: ні
Добрий день. Отримала переоформлену картку киянина в ОЩАДБАНК. Не можу користуватись трамваєм, турнікет не реагує, проте з метро все добре. Що це може бути?
Відповідь: нажаль, заочно нам це не відомо. Зверніться за очною фаховою допомогою
Добрий день. Я ко картка киянина загублена. Що далі? Як її відновити?
Відповідь: звернутися до місцевого органу влади
Мені дуже шкода, що картку киянина можна отримати тільки через Ощадбанк.оскільки рівень надання послуг залишився на рівні «ощадкаси СРСР». Вважаю,що Київраді треба переглянути співпрацю з цим «банком»,відмовитись від його послуг і не брати на себе той негатив,який створює ця установа
Відповідь: радимо вам письмово адресувати ваші зауваження до самого місцевого органу
До 20 листопада їздив трамваєм та метро по каторчці киянина; та сьогодні, 26 листопада у трамваї виявилось, що картка заблокована.
Картка нова, нікому не передавав. Мені 76 років, тож знов бігати по інстанціям? Що за нове знущання придумали чиновники?
Відповідь: зверніться по очну фахову допомогу
Скажіть будь ласка,я не прописана у місті Києв, але постійно живу тут та працюю,чи можу я оформити карту Киянина з пільгами на проїзд?
Відповідь: за умови підтвердження постійного проживання в місті.
Добрий день!
Підскажіть будьласка, оформити картку киянина з пільгами на проїзд в міському транспорті можуть і батько і мати багатодітної сім’ї?
Заздалегідь дякую.
Відповідь: ні, лише на дітей розповсюджується.
Жінці видали неактивовану «картку киянина»,яка діє тільки як проїздний в метро.В тому місці,де її видали відмовляються активувати,як дисконтну при закупівлі ліків тощо.Де можуть активувати вже видану картку?
Відповідь: за місцем видачі, вимагайте письмову відмову, якщо такка буде
Отримала картку киянина термiном на 10 мiсяцiв. , Чому??!
Відповідь: зверніться з запитом до органу, який вам видав цю картку