Картка киянина — це іменна багатофункціональна електронна пластикова картка, яка є матеріальним носієм персональних даних утримувача карти і підтримує додатки, пов’язані з наданням і обліком заходів соціальної підтримки та інших інформаційних сервісів і послуг.
Метою створення інформаційно-телекомунікаційної системи «Картка киянина» є:
— надання мешканцям м. Києва зручного та універсального інструменту для отримання соціальної допомоги, такої як:
-
забезпечення обліку проїзду в громадському міському пасажирському транспорті;
-
отримання соціального дисконту для оплати товарів у магазинах і супермаркетах, а також пільг в аптечних пунктах при безкоштовному отриманні чи купівлі медикаментів;
-
обслуговування в лікувально-профілактичних установах, отримання медичних послуг тощо.
Для отримання «Картки киянина» потрібно звернутися в будь-яке відділення Ощадбанку. Зауважимо, що на сьогодні картка вже не видається у районних управліннях праці та соціального захисту населення, а потрібно звертатися безпосередньо до банку.
Для оформлення «Картки киянина» у банк необхідно разом із заявою принести :
- копію паспорта,
- копію ідентифікаційного номера (крім фізичних осіб, які через свої релігійні переконання відмовляються від прийняття реєстраційного номера облікової картки платника податків та офіційно повідомили про це відповідальний контролюючий орган і мають відмітку у паспорті),
- копію посвідчення, що дає право на пільгу,
- фотографію 3×4 або 4х6 (за бажанням заявника, фотокартка сканується з паспорта. В такому випадку фотографію надавати не потрібно),
- довідка про взяття на облік особи, яка переміщується з тимчасово окупованої території України або району проведення антитерористичної операції (за наявності),
- для громадян, які працюють або навчаються у м. Києві — довідка з роботи або навчального закладу.
В першу чергу, картку зможуть отримати:
-
батьки багатодітних сімей;
-
пенсіонери та інваліди, які не мають права на пільговий проїзд в метрополітені;
-
непрацюючі особи, які здійснюють догляд за дітьми-інвалідами та отримують державну соціальну допомогу;
-
особи, які не мають права на пенсію та інваліди;
-
соціальні працівники.
Тобто «Картка киянина» — це багатофункціональний інструмент, який дозволяє персоніфікувати громадянина (відповідно до категорій), як мешканця м. Києва, та використовувати картку для отримання ним різних видів соціальної підтримки, послуг та сервісів.
За результатами впровадження пілотного проекту пластикова картка «Картка киянина» буде видаватися за бажанням усім зареєстрованим у місті Києві громадянам.
Однак, Концепція не виключає можливість використання «Картки киянина» особами, які працюють, але не зареєстровані в м. Києві та особами, які навчаються в м. Києві.
У 2019 році планується запустити багатофункціональну електронну картку «Муніципальна картка «Картка киянина». Водночас власникам існуючих «Карток киянина» не доведеться міняти нинішні карти до зазначеного на них кінцевого терміну дії. Всі нараховані на них пільги також збережуться. На сьогодні випуском карток киянина продовжує займатися Ощадбанк.
Більш детальна інформація тут:
http://wiki.1551.gov.ua/pages/viewpage.action?pageId=8946382
Tags: картка киянина, карточка киявлянина, порядок оформлення картки киянина
Чи може отримати картку киянина громадянин іншої держави, якщо в Києві проживає з 1990 року, зареєстрований у м. Києві, офіційно працевлаштований. Інвалід 2 групи. Дякую.
Відповідь: так
нужно ли брать с собой пенсионный, если я пользуюсь наземным транспортом? Электронного билета пока нет, и контролер может захотеть увидеть кроме картки киянина, еще и пенсионный.
Відповідь: так
Я пенсионер и имею картку киянина,подскажите что нужно сделать что бы мне перечисляли на нее пенсию, спасибо.
Відповідь: звернутися спочатку до банку за отриманням довідки, а далі з цією довідкою до вашого УПФУ.
Розчала оформлювати нову «Картку киянина».Перечитавши «Заяву про приєднання » , була дуже вражена тим, скільки і яку інформацию збирає про мене Ощадбанк! впевнена, що навіть СБУ такої інформації не збирає.Але ж мало цього, він ще й вимагає від мене підписатись про те,що не гарантує збереження моєї інформаціїї,- «Бо надсилання виписок і іншої інформації буде здійснюватись незахищеними електронними каналами і інформація з виписок може стати відомою третім особам». Як що не гарантуєте, то й не збирайте, тим більше,що я користуюсь тільки проїздом в метро, бо всі інші пропозиції «з аптеками і дешевими ліками» це обман, там буває ще дорожче. Можливо хтось знає, як можна отримати картку без заламування рук. У мене є рахунок у іншому банку, чи можу я отримати картку через цей банк?
Відповідь: нажаль через інший банк це не передбачено
В Ощадбанке отказали в выдаче переоформленной карты по доверенности. как получить карту.
Відповідь: отримати письмову відмову у видачі, з зазначенням підстав.
Доброго дня! Підкажіть, будь ласка, якщо у паспорті не вказані місяць та число народження, а лише рік (у зв’язку із народженням у 1942 році), потрібні якісь дії перед оформленням картки киянина? Дякую
Відповідь: ні
Отримую пенсію, як інвалід ІІІ групи, проживаю і працюю в Києві з 1992 року, зареєстрована в Київській області,маю картку киянина, чи маю я право на безоплатний проїзд у міському транспорті зокрема метрополітені?
Відповідь: відповідна інформація є в статті, знайомтесь
Добрый вечер в связи с утерей карты уточните, пожалуйста в какие органы власти обращаться. Спасибо
Відповідь: в місцеві
Доброго дня! Проживаю в Києві, зареєстрований в ішому місті. Учасник бойових дій (АТО). Чи зможу користуватися пільгами в міському транспорті(метро.трамвай) за допомогою картки киянина??
Дякую
Відповідь: так
Отримую пенсію по втраті годувальника, чі зможу безкоштовно їздити в міському транспорті та метро з 1 квітня?
Відповідь: ні