«ВАРТО ЗНАТИ»
Шукаєте інформацію як отримати пенсію, допомогу, пільги? Зіштовхнулися з порушенням ваших прав роботодавцем? Не знаєте як діяти коли держава не виконує свої зобов’язання? Цей сайт створений спеціально для того, аби вам допомогти.
Цей ресурс — ваш путівник у сфері соціально-економічних прав, він надає актуальні поради та роз’яснення зрозумілою для вас мовою. Більше того, тут ви маєте можливість отримати відповідь на ваше конкретне запитання.
Тільки з початку цього року більш ніж півтори тисячі людей отримали консультацію від юриста сайту.
Сайт є волонтерською ініціативою Української Гельсінської спілки з прав людини та існує виключно завдяки пожертвам користувачів.
Фактично сайт працює для вас, своїх відвідувачів, а не на державу, юридичну фірму чи будь-яку іншу організацію. І буде існувати до того часу поки він для вас буде потрібний.
Представники ініціативи
Щербатюк Максим — юрист Української Гельсінської спілки з прав людини (masimo at ukr.net)
Рибінцева Алла — волонтер Української Гельсінської спілки з прав людини
Люди, які епізодично допомагають у різних аспектах діяльності ініціативи.
Перебуваючи в вагітному стані стала на облік в центрі зайнятості отримувала допомогу по безробіттю 4300гр.на місяць.Після пологів звернулась до органу соціального захисту для оформлення допомоги в зв»язку з вагітністю та пологами.Допомога була нарахована з розрахунку 544гр на місяць чи правомірно це?
Відповідь: Так, нажаль правомірно.Розмір допомоги складає 25% від прожиткового мінімуму для працездатної особи в розрахунку на місяць.Так, з 01 січня 2013 року прожитковий мінімум для працездатної особи -це 1147 грн. отже 286,75 грн. — це розмір допомоги по вагітності та пологам з 01 січня 2013 року на місяць.
Дохідів в нашій сім»ї таких не було, щоб придбати автомобіль. Автомобіль насправді був придбаний закордоном за батьківські гроші (є договір купівлі-продажу на 2500 євро на французькій мові). Чи може цей фатк допомогти мені у вирішенні мого питання?
Відповідь: Договір купівлі-продажу між ким? Якщо між Вашим чоловіком і продацем, то не має значення на чиї кошти Ви його придбали чи фактично для кого Ви його купляли. Кошти, що надають батьки також враховуютьтся як допомога.
Доброго дня!
Допоможіть будь ласка з’ясувати хто правий, мене вже другий раз відправили з управління соціального захисту і сказали, що я не маю права подавати документи напідвищену допомогу на дитину до 3-х років.
Описую ситуацію:
Нас троє членів сім»ї, я в декретній відпустці, до того нігде не працювала, на обліку в центрі зайнятості не стою.
Мій чоловік приватний підприємець, але недіючий (взяв довідки з податкової,що не отримував доходу за останні 6 місяці), на обліку в центрі зайнятості не стоїть і зараз не працює.
Третій член сім»ї — дитина (народжена 29.01.2013).
За останні 6 місяців нашими доходами були: декретні 1190грн (виплачені одноразово) та за лютий і березень допомога при народженні по 810грн. Тобто сукупний дохід за 6 місяців 2810 грн, але чоловік в березні зареєстрував на себе автомобіль. І через це мені допомоги не дають, мотивують тим, що я заповнюю декларацію за останні 12 місяців і якщо була зроблена якась покупка, то допомога не надається.
Допоможіть будь ласка прояснити ситуацію чи я права чи ні. Якщо так, то підкажіть як цього добитись, куди можна звернутись.
Буду вдячна за відповідь!
Відповідь: Спробуємо з’ясувати питання разом. Підставою для відмови в призначенні допомоги по догляду за дитиною по досягненню нею трирічного віку не може бути придбаний автомобіль чи нерухомість перед зверненням за допомогою, на відміну від інших видів допомоги. Але, Ви заповнюєте декларацію, декларуєте свій дохід та враховується лише середньомісячний дохід сім’ї тільки за останні шість місяців. Якщо Ви звертаєтесь зараз, в квітні за допомогю, то показуєте свій дохід за період з жовтня 2012 року по березень 2013 року, і окрім допомоги, яку Ви вказали вище, Вам необхідно і задекларувати і автомобіль.
Поняття -«записав на себе автомобіль» не існує в чинному законодавстві, Він або його придбав, або його подарували, або обміняв, спадщина тощо, тобто був якийсь правочин, відповідно до якого Ваш чоловік став власником автомобіля. Наразі Вам необхідно з’ясувати на пісдтаві чого Ваш чоловік став власником автомобіля, якщо це дарування, міни або спадщина- Ви це зазначаєте в декларації і це не вплине на отримання допомоги, але якщо це була купля-продаж, то Ви маєте задекларувати кошти, на підставі яких Ви придбали цей автомобіль.
Якщо Ви дійсно придбали цей автомобіль, то відмова Органу праці та соціального захисту населення правомірна, якщо він став у Вашій власності на підставі інших правочинів, зазначте це в декларації та надайте відповідні документи в Орган праці та соціального захисту населення. Тоді вони зможуть побачити, що задекларований Вами дохід дійсно відповідає дійсності і Ви потребуєте цієї підвищеної допомоги. Законодавчі акти про цей вид допомоги: Закон України «Про державну допомогу сім’ям з дітьми»
http://zakon1.rada.gov.ua/cgi-.....4897733506
Постанова Кабінету міністрів України від 27 грудня 2001 р. N 1751 «Про затвердження Порядку призначення і виплати державної допомоги сім’ям з дітьми»
http://zakon1.rada.gov.ua/cgi-.....4897733506
Максим здраствуйте еще раз, очень благодарна за ваш ответ, с этими словами и документами обратилась в органы труда но с их слов мне дали понять что мой родной дядя который живет с нами не являеться родственником моему ребенку, как это пояснить и подскажите куда мне дальше обращаться. Огромное спасибо!!!
Відповідь: Ольга, надаємо Вам посилання на офіційне джерело нормативрного акту- http://zakon1.rada.gov.ua/laws.....7752401693 Постанови КМУ, п 17. вказаної Постанови — » Відповідно до статті 13 Закону України «Про державну
допомогу сім’ям з дітьми» ( 2811-12 ) право на виплату допомоги по
догляду за дитиною до досягнення нею трирічного віку має один з
батьків дитини, усиновлювач, опікун, дідусь, бабуся або інший
родич, який фактично здійснює догляд за дитиною.»
Роздрукуйте безпосередньо цей нормативний Акт, підкресліть «інший родич» в п. 17 і ще раз зверніться до Органу праці та соціального захисту населення. Якщо з працівником органу знову не вийде допомовитися та пояснити, вимагайте зустрічі з керівником Органу, Ви маєте на це право. Також просіть дати письмову відмову у переформленні на родича, і вже якщо не вийде з керівником домовитися, то маючи на руках письмову відмову, можливо звернутися в суд. Сподіваємось, що до суду не дійде, обов’язково поясніть для чого письмова відмова від Органу праці та соціального захисту населення. Головне, спокійно та конструктивно донести своє право.
Добрый день!Помогите решить следущий вопрос, на данный момент я нахожусь в декретном отпуске до 3-х лет, но планирую выйти на работу на полный рабочий день, ребенку сейчас 2,5 хочу переоформить декрет на своего родного дядю, который живет с нами но не прописан, возможно ли это? так как в органах труда сказали что нет, хотелось бы услышать и ваше мнение. Заранее благодарна!
Відповідь: Так, це можливо. Переоформлення документів щодо виплати допомоги на іншу працездатну особу, яка не отримує пенсії, здійснюється згідно з письмовою заявою такої особи на підставі довідки з місця роботи, навчання, служби, центру зайнятості про початок виконання особою, що отримувала допомогу, трудових обов’язків, навчання, несення служби, перебування на обліку у центрі зайнятості. Особі ж яка буде отримувати допомогу по догляду буде необхідно донести ті документи з цього списку, які стосуються цієї особи.
В данному випадку взагалі не має значення реєстрація Вашого родича та місце мешкання. Прочитайте уважно статтю на цю тему, http://i-law.kiev.ua/?p=154, зверніться до Органу праці та соціального захисту ще раз, з переліком документів щодо Вас та Вашого родича, посилайтесь на нормативні акти, що регулюють даний вид допомоги (вони зазначені в статті) та вимагайте переоформлення.
Які види допомог має отримувати малозабезпечена багатодітна сім’я, якщо дітям- 9 місяців, 5 та 7 років,зар.плата чоловіка-600 грн.?
Відповідь: Ми певні, що Ви ознайомились з нашою статтею про цей вид допомоги та побачили приклад розрахунку http://i-law.kiev.ua/?p=316, але можливо у Вас виникли питання при розрахунку.
Для того, щоб ми змогли Вам розрахувати розмір допомоги, як малозабезпечина родина, необхідно знати Ваш середньомісячний дохід сім’ї, адже напевно, що Ви також отримуєте допомогу якусь, наприклад при народженні дитини або по догляду за дитиною по досягненню нею трирічного віку? Будь-який вид допомоги також враховується при визначенні розміру середньомісячного доходу.
Щодо допомоги як багатодітна родина, то Допомога багатодітним сім’ям надається, якщо середньомісячний сукупний дохід родини є нижчим від встановленого прожиткового мінімуму для сім’ї. Розмір державної соціальної допомоги дорівнює різниці між прожитковим мінімумом для сім’ї та її середньомісячним сукупним доходом. Середньомісячний сукупний дохід сім’ї враховується за шість місяців, що передують місяцю звернення по соціальну допомогу.
Отже і при цьому виді допомоги необхідно знати Ваш середньомісячний дохід за останні 6 місяців.
У нас немає договору купівлі продажу,просто у МРЕО зареєстровано машина на чоловіка,але її сума перевищує 10-ти кратний розмір прожиткового мінімуму.
Відповідь: відсутність саме у Вас договору купівлі-продажу на автомобіль не засвідчує що саме такого правочину не було, можливо в Ваших інтересах було зроблено купівлю автомобіля. Для реєстрації автомобіля на особу необхідні правові підстави, це повинен бути правочин:купівля-продаж, дарування або міни.
От якщо цей правочин був купівля-продаж, то нажаль це є пісдтавою для відмови Вам у призначенні цього виду допомоги.
добрий деня!!1Я народила 01,06,2012року,отримувала маклозапезпечину,у вересні на чоловіка брат зареєстрував машину,у лютому поновляла документи,скажіть будь ласка чи буду я дальне отримувати молозабезпечену
Відповідь.
Багато в чому це буде залежати від того як була здійснена передача. Якщо це був договір купівлі продажу і сума там перевищує 10-кратну величину прожиткового мінімуму для сім’ї, тоді це є підставою не надання Вам цією допомоги. Якщо ні, тоді Вам мають і надалі її виплачувати.
Здравствуйте,Максим.Очень полезная информация,спасибо Вам.А что делать,если неправильно назначена помощь малообеспеченной семье?Я разведена,одна воспитываю двоих детей 13 и 15 лет.Получаю алименты и зарплату, общая сумма примерно 1400 грн.А уровень я рассчитываю так- 240,87+2*(907,50+10%)=2237,37+180+360=2777,37.Это правильно?Значит,помощь должна быть 2777,37-1400=1377,37.Но я не получаю такую сумму.Максим,подскажите,пожалуйста,что делать в таком случае?Правильно я рассчитала размер помощи?Буду Вам очень благодарна,если Вы мне ответите.Спасибо Вам.
Відповідь.
В першу чергу у випадку наявності сумніву щодо правильності нарахування допомоги по малозабезпеченості Вам необхідно подати письмовий запит у відділ соціального захисту із проханням надати розрахунок Вашої допомоги. І тільки після цього можна продовжувати дискусію щодо правильності або неправильності нарахування допомоги.
Важливо також відзначити, що розмір державної соціальної допомоги малозабезпеченим сім’ям у 2013 році не може бути більше ніж 75 відсотків від рівня забезпечення прожиткового мінімуму для сім’ї.
Допоможіть мені розрахувати збільшення допомоги на дитину (130грн). Дитина народилась 10.02.2012. Мій дохід з 01.06.12-01.12.12=290,00грн.Дохід чоловіка з 01.06.12-01.12.12=9378,27грн.Склад сім»ї — 3 особи.
Відповідь: 1.Визначаємо середньомісячний сукупний дохід сім’ї за останні 6 місяців (з 01.06.2012р. по 01.12.2012р.) в розрахунку на одну особу:
(290 грн. + 9378,27 грн.) / 6 міс / 3 особи = 537,13 гривень
2. Визначаємо розмір допомоги для сім’ї:
1147 грн. – 537,13 грн. = 609,87 гривні.
Отже сім’я щомісячно впродовж грудня 2012-травня 2013 року Ваша сім’я буде отримувати допомогу у розмірі 609,87 гривень, це вже з урахуванням 130 грн.