«ВАРТО ЗНАТИ»
Шукаєте інформацію як отримати пенсію, допомогу, пільги? Зіштовхнулися з порушенням ваших прав роботодавцем? Не знаєте як діяти коли держава не виконує свої зобов’язання? Цей сайт створений спеціально для того, аби вам допомогти.
Цей ресурс — ваш путівник у сфері соціально-економічних прав, він надає актуальні поради та роз’яснення зрозумілою для вас мовою. Більше того, тут ви маєте можливість отримати відповідь на ваше конкретне запитання.
Тільки з початку цього року більш ніж півтори тисячі людей отримали консультацію від юриста сайту.
Сайт є волонтерською ініціативою Української Гельсінської спілки з прав людини та існує виключно завдяки пожертвам користувачів.
Фактично сайт працює для вас, своїх відвідувачів, а не на державу, юридичну фірму чи будь-яку іншу організацію. І буде існувати до того часу поки він для вас буде потрібний.
Представники ініціативи
Щербатюк Максим — юрист Української Гельсінської спілки з прав людини (masimo at ukr.net)
Рибінцева Алла — волонтер Української Гельсінської спілки з прав людини
Люди, які епізодично допомагають у різних аспектах діяльності ініціативи.
Спасибо за ответы!!!. Сколько человек должно входить в комиссию по проверке больничных листов на предприятии?
Відповідь: не менше трьох
Нужно ли на предприятии, численностью 23 человека, образовівать комиссию по проверке больничних листов?
Відповідь: навіть численністю в 2 людини-потрібно
Добрый день! Подскажите пожалуйста , фоторгафию по достижении 25 лет нужно вклеивать только по месту регистрации?
Відповідь: так
Здравствуйте,помогите пожалуйста разобраться в таком вопросе:
У меня 3 детей. Первый ребенок инвалид с детства 1 Б группы ему 21 год, второму 12 лет, третьему 6 лет. Считается моя семья многодетной? Приравнивается мой старший ребенок — инвалид к ребенку. Я нашла в бюджетном кодексе Украины Статья 51. Особенности осуществления отдельных расходов бюджета.
Пункт 5. При предоставлении льгот и осуществлении расходов из бюджета относительно их выплаты к членам семьи льготника принадлежат: жена (муж), их несовершеннолетние дети (до 18 лет); неженатые совершеннолетние дети, признанные инвалидами с детства I и II группы или инвалидами I группы; лицо, проживающее вместе с инвалидом войны I группы и присматривающее за ним, при условии что инвалид войны не находится в браке; нетрудоспособные родители; лицо, находящееся на попечении или опеке гражданина, который имеет право на льготы, и проживает вместе с ним.
Відповідь: так, ви є багатодітною. І якщо відмовили в наданні цього статусу, беріть письмову відмову та оскаржуйте її.
Мне знакомая сказала, что согласно этой статье мой старший ребенок является ребенком и пока моему среднему ребенку не исполнится 18 лет моя семья считается многодетной. Но в раисполкоме мне отказали в выдаче свидетельств многодетной семьи.
Разъясните пожалуйста многодетная моя семья или нет?
Який розмір державної надбавки на дитину до пенсії матері-інваліду 1-ої групи?
Відповідь: прочитайте відповідну статтю на сайті, він значить там
Які потрібно документи для оформлення аліментів?
Відповідь: позовна заява та перелік документів відповідно до цивільного процесуального кодексу України
Доброго дня,вибачте, можливо пишу не там, де потрібно.Я розлучився із жінкою 3 роки тому. Доки наша спільна дитина проживала із нею вона отримувала допомогу 150 гривень на дитину(оскільки дружина інвалід 1-ої групи).Дитина вже проживає зі мною 2 роки, а допомогу матір продовжує отримувати, і не хоче віддавати ці гроші дитині. Як цю допомогу стягнути на користь дитини?
Відповідь: зверніться до УПСЗ і просіть припинити допомогу, оскільки дитина у вас на утриманні, далі подаватй заяву про призначення вже вам допомоги. В судовому порядку можете стягнути вже виплачено.
Доброго дня,вибачте, можливо пишу не там, де потрібно. Я розлучився 3 роки тому із жінкою.Вона інвалід 1-ої групи. В нас є спільна дитина, яка проживає після нашого розлучення зі мною. Чи можу я подати на аліменти, якщо вона непрацюючий інвалід?
Відповідь: можете, розмір буде вираховуватися з урахуванням отриманої нею пенсії.
Здравствуйте, извините, возможно, пишу не там, где нужно… Подскажите, после решения суда прошло уже больше, чем полгода (решение Высшего суда было принято 19 ноября 2014 г.) вопрос о наследстве, прошёл срок подачи дела в Европейский суд? Живу в Киеве, могу подьехать на консультацию. Пожалуйста, помогите, уже отчаялась…
Відповідь: представництво УГСПЛ є в Києві. Пів року (6 міс) від останнього рішення суду/виконавчої служби є для звернення до ЄСПЛ.
У 1992 році за рішенням сільської ради народних депутатів для ведення селянського фермерського господарства свекру у постійне користування було виділено земельна частка у розмірі 30 га, у 1996 році на право постійного користування було виділено земельна частка у розмірі 24 га селянському (фермерському) господарству. Селянське фермерське господарство зареєстроване 28 грудня 1993 року. У Статуті селянського фермерського господарства зазначений лише батько – як Голова СФГ, тобто не вказано жодного члена господарства. 4 липня 2003 року батько помер, не залишивши заповіт. При зверненні дружини покійного, яка перебувала з ним у законному шлюбі, до державної нотаріальної контори 27.02.2004 року з запитом щодо оформлення спадщини на СФГ, їй було відмовлено у видачі свідоцтва про право на спадщину в зв’язку з тим, що не представлено правоустановчого документа на спадкове майно. Дружина покійного успадкувала грошові заощадження, трактор і причіп, які належали покійному. Зареєстрованого майна у фермерському господарстві не було.(На даний момент є лише довідка-рахунок видана фермерському господарству через голову СФГ в тім, що йому продано і видано цистерна та паспорт на цю автоцистерну). За рекомендацією нотаріальної контори свекруха звернулася з питанням щодо оформлення СФГ до районної ради, де їй теж було відмовлено, аргументуючи це тим, що в Статуті СФГ не вказано членів господарства. Після зміни голови районної державної адміністрації, в 2005 році матері видали розпорядження на виготовлення технічної документації із землеустрою щодо передачі в довгострокову оренду земельних ділянок для ведення фермерського господарства (про вилучення земельних ділянок з попереднього господарства не зазначено). 2007 року було укладено договір оренди землі площею 24 га та 30 га строком на 20 років, 2008 році зареєстроване нове фермерське господарство. Але СФГ засноване 1993 року не було ліквідоване і на даний час зареєстроване у державному реєстрі юридичних осіб, яким чином були вилученні землі з цього господарства і передані у державну власність, а потім виділені на правах оренди мамі невідомо. Землю мама обробляла без жодних правопорушень, вчасно сплачувалися всі необхідні податки (в тому числі на найманого працівника) від імені батькового СФГ до кінця 2008 року, а з 2008 року – від імені свого ФГ. В наявності є вся документація селянського (фермерського) господарства, заснованого 1993 року, печатка, два державні акти на право постійного користування землею: державний акт виданий фізичній особі для ведення селянського (фермерського) господарства 1993р. (30 га) та державний акт виданий СФГ 1997р. (24 га).
— Чи має право дружина покійного або хтось з дітей у судовому порядку успадкувати батькове СФГ, внести зміни до Статуту цього господарства і розпаювати земельну ділянку розміром 24 га між членами господарства? При цьому фермерське господарство засноване дружиною покійного визнати заснованим з порушенням прав громадян, з порушенням закону і т.п.,
— Якщо хтось з членів сімї має право успадкувати СФГ засноване батьком, якими повинні бути подальші наші дії для досягнення цієї мети?
— Якщо СФГ 1993 р. заснування буде успадковане, яке розпорядження може бути прийняте стосовно земельної ділянки розміром 30 га?
— Чи матимуть право члени успадкованого СФГ земельну ділянку розміром 30 га залишити у господарстві(наприклад на правах оренди)?
— Якщо земельна ділянка розміром 30 га буде вилучена з успадкованого СФГ чи матимуть переважне право члени успадкованого СФГ на користування цією землею?
Відповідь: допомогу заочно надати вам неможливо, зверніться, і бажано з документами до фахівця за очною допомогою