«ВАРТО ЗНАТИ»
Шукаєте інформацію як отримати пенсію, допомогу, пільги? Зіштовхнулися з порушенням ваших прав роботодавцем? Не знаєте як діяти коли держава не виконує свої зобов’язання? Цей сайт створений спеціально для того, аби вам допомогти.
Цей ресурс — ваш путівник у сфері соціально-економічних прав, він надає актуальні поради та роз’яснення зрозумілою для вас мовою. Більше того, тут ви маєте можливість отримати відповідь на ваше конкретне запитання.
Тільки з початку цього року більш ніж півтори тисячі людей отримали консультацію від юриста сайту.
Сайт є волонтерською ініціативою Української Гельсінської спілки з прав людини та існує виключно завдяки пожертвам користувачів.
Фактично сайт працює для вас, своїх відвідувачів, а не на державу, юридичну фірму чи будь-яку іншу організацію. І буде існувати до того часу поки він для вас буде потрібний.
Представники ініціативи
Щербатюк Максим — юрист Української Гельсінської спілки з прав людини (masimo at ukr.net)
Рибінцева Алла — волонтер Української Гельсінської спілки з прав людини
Люди, які епізодично допомагають у різних аспектах діяльності ініціативи.
Подскажите, если беременная женщина ЧП уходит в декрет, прийдется ли ей платить ЭСВ пока она не работает? Я 3 группа, плачу единый налог, наемных работников нет, поесть деятельность вестись не будет
Відповідь: так, необхідно. Якщо діяльність не ведеться, то ви маєте перейти зі спрощеної системи на загальну
Після смерті папи спадкоємцями на його півквартири і депозит в банку стали мама і я. Інша половина мамина, я живу окремо. Мама не йде до нотаріуса і мені не дає документів, бо каже «всі хочуть обібрати».
Як мені заявити про спадщину? Довідку про смерть оформлювала в РАГСі я на свій паспорт, чи дадуть мені там копію? Що буде з папиною половиною квартири, якщо мама не заявить?
Відповідь: ні, вам копію не дадуть.
ЯК можна оформить помощь одинокой матери если как говорят что зарплата матери привышает за полгода работаю официально в больнице плачу за жилье сама а помощи не откуда или это так документы оформляют я на понимаю подскажите как сделать правельно.
Відповідь: якщо доходи перевищують мінімальний рівень, то нажаль, дійсно на допомогу права не має. В статті на сайті є приклад. Якщо доходи зміняться- ви зможете звернутись в УСЗ
Я веду догляд за інвалідом 2 групи, пс. Хворий,якщо мені зараховується такий догляд у стаж,то підскажіть будьласка де про це сказано в законі України.
Як бути, коли при оформленні допомоги при народженні дитини у матері, яка оформляє цю допомогу вимагають довідку про те, що чоловік не отримує цієї допомоги, а чоловік є громадянином молдови
і не має змоги одержати таку довідку, та і чи вона буде дійсна в Україні?
Відповідь: як бути: прочитати статтю на сайті, знати своє право та реалізовувати його у відповідності до закону
Чи вважається реєстрацією місця проживання запис в погосподарській книзі сільської ради за 2000 рік, за умови,що реєстрація (особова картка) в міграційній службі на цю людину відсутня.
Відповідь: так
Сім’я з чотирьох осіб проживає в квартирі не переоформленій з померлої матері. На основі цього їм відмовлено в субсидії. Там є двоє малолітніх дітей. Чи це правильно і як вчинити в даному випадку?
Відповідь: з вашого опису це незаконна відмова
Доброго дня. У мене таке питання: на початку цього місяця я втратив батька. Він отримував пенсію державного службовця, був інвалідом 2 групи. Коли моя мати (пенсіонерка) звернулася до місцевого управління пенсійного фонду з приводу переходу на батькову пенсію, їй відмовили, сказавши, що це була спец. пенсія, і в 2015 році відмінили перехід на державну пенсію , осіб, що втратили годувальника. Дайте відповідь, чи дійсно це так і які в такому разі права є у вдови.
Відповідь: для обгрунтування відповіді та її аналізу, необхідно бачити документи. Зверніться за очною фаховою допомогою
Працюю лікарем в районній поліклініці, 5денний робочий тиждень, по черзі діжуримо в суботу потім відгул. Маю инвалідність. Чи можу я відмовитися від роботи в суботу? Якщо так, то на підставі чого?
Відповідь: якщо ваше картка на індивідуальну реабілітацію МСЕКа це передбачає, або якщо це не умови вашого трудового договору
29.08.2016 р. моєму сину, дитині-інваліду, виповнилось 18 років.Довідку МСЕК на дорослу інвалідність ми виробили ще за місяць до 18 років. Йому дали 1 групу А інвалід з дитинства, який потребує постійного стороннього догляду і нагляду.Коли ми звернулись в соцзабез, то нам в грубій формі пояснили, що пенсію сину не будуть нараховувати, допоки ми не оформимо через суд опікунство і не встановимо недієздатність.В кінці серпня 2016 року ми звернулись в суд.Це теж ще до 18 років.Вже відбулось два засідання суду, вже нам призначили дату судової експетизи… Час іде,вже закінчується жовтень 2016р.Пенсію нам не нараховують. Кого ж захищає такий соціальний захист.А як же права дитини інваліда? Що нам робити?
Відповідь: діяти в рамках судового процесу