«ВАРТО ЗНАТИ»
Шукаєте інформацію як отримати пенсію, допомогу, пільги? Зіштовхнулися з порушенням ваших прав роботодавцем? Не знаєте як діяти коли держава не виконує свої зобов’язання? Цей сайт створений спеціально для того, аби вам допомогти.
Цей ресурс — ваш путівник у сфері соціально-економічних прав, він надає актуальні поради та роз’яснення зрозумілою для вас мовою. Більше того, тут ви маєте можливість отримати відповідь на ваше конкретне запитання.
Тільки з початку цього року більш ніж півтори тисячі людей отримали консультацію від юриста сайту.
Сайт є волонтерською ініціативою Української Гельсінської спілки з прав людини та існує виключно завдяки пожертвам користувачів.
Фактично сайт працює для вас, своїх відвідувачів, а не на державу, юридичну фірму чи будь-яку іншу організацію. І буде існувати до того часу поки він для вас буде потрібний.
Представники ініціативи
Щербатюк Максим — юрист Української Гельсінської спілки з прав людини (masimo at ukr.net)
Рибінцева Алла — волонтер Української Гельсінської спілки з прав людини
Люди, які епізодично допомагають у різних аспектах діяльності ініціативи.
Доброго дня!У мене таке питання. Помер мій чоловік. У нас кооперативна квартира, відповідальним квартиронаймачем якої був мій чоловік. Квартира отримувалась у шлюбі. Як я тепер можу оформити цю квартиру? Свідоцтво про право власності не оформлялось. Дякую.
Відповідь: Право власності на квартиру мають квартиронаймач та його родичі, ви були там зареєстровані, а отже маєте право на приватизацію цієї квартири, а тому -йдіть і приватизовуйте.
Чи вплине переписка автомобіля покійного батька дружини на одно з сім»ї на допомогу малозабезпеченим сім»ям? Після смерті не був зареєстрований на жодного із сім»ї (автомобіль 2004 року)
Відповідь: Залежить від того, як ви його будете переписувати, як спадок, як дарування, купівля -продаж тощо. Тільки як спадок — не вплине на допомогу як малозабезпечина родина.
Добрий день.У мене така ситуація-моя подруга взяла кредит у кредитній спілці я їй була поручителем вона кредит не виплатила і зараз суд зобовязав в солідарному порядку стягнути з нас ці кошти.але гроші брала вона і розписувалася що їх взяла.що тепер мені робити підкажіть…
Відповідь: Виконувати Рішення суду, а далі вже в регресному порядку стягувати кошти з вашої подруги в судовому порядку.
Добрый вечер Максим!
Подскажите,пожалуйста, что мне дальше делать, куда обращаться?
Дело в том что у меня есть(была)квартира (наследство после отца)с 1995 года.Отец умер в 1993 году.Я там жила с 1991 по 1996 год.
В 1997 году я туда пустила пожить свою сестру, пока не вырастит мой сын.
В 06.2012 году я подарила квартиру своему сыну (инвалид 2 гр.),а в 08.2012 году попросила сестру выселиться, после чего она подала на меня в суд.
При этом в суде сестра не сказала ни одного слова правды, а предоставила ксерокопию обложки сбер.книжки нашего отца (что она «фактически вступила в права наследства»). Суд первой инстанции дал оценку всем доказательствам, и мы выиграли.
Сестра пошла на апелляцию, где она проплатила. Суд апелляции не рассматривая дело по сути принял решение (на основании обложки сбер.книжки)что она имеет право на 1/2 квартиры.
Я написала жалобу в кассацию, там к сожалению произошла та же ситуация что и в апелляции.
НЕ могу смириться с такой несправедливостью и таким нарушением прав человека.
Я написала жалобу в Прокуратуру, Советнику Президента Портнову, в ВККСУ.
Прокуратура просто отписалась, а советник переправил мою жалобу в ВККСУ.
Скажите, пожалуйста как мне можно добиться справедливости, что мне делать?
Сестра имеет 3/4 части материной квартиры, а меня оставили без ничего.
Как можно спустя 18 лет с обложкой от сбер.книжки отобрать квартиру у моего сына???
Помогите, пожалуйста советом куда мне дальше идти или писать, что делать?
Ни как не хочется сдаваться и оставлять этот беспредел просто так.
С Благодарностью ,Вера.
Відповідь: Можемо порадити лише одне- це відстоювати своє право в судовому порядку. Якщо ви програли всі судові інстанції національного суду, спробуйте звернутись знову в суд першої інстанції, але вже з інших підстав, також якщо є підстави, можете після вичерпання всіх національних способів захисту — звернутись до Європейского суду з прав людини.
Високоповажний пане Юристе, будь ласка, допоможіть. НЕ ВИТРИМУЮ НЕСПРАВЕДЛИВОСТІ І БЕЗЗАКОНЯ.
Мій вік зараз — 50 років. Я мати, що виховує дитину інваліда з дитинства (у доньки 1986 року народження вроджені вади зору; діагноз: вроджена ускладнена міопія високого ступеня (праве око — 0,01 не корегує), ускладнений астигматизм, амбліопія і….). Ми з чоловіком об’їхали з цією дитиною всі офтальмологічні клініки, які існують, з надією хоча б частково покращити зір, але на жаль все марно і в 13 річному віці ми оформили інвалідність,хоча захворювання, яке призвело до інвалідності, вроджене, було в дитини з самого народження та й звичайно ж до досягнення нею 6-річного віку. Визнання доньки інвалідом з дитинства засвідчено медичним висновком в 2000 році, коли доньці було повних 13 років. Далі МСЕК установив безстрокову інвалідність. Це страшно, але… Так, патологія вроджена, про це чітко вказано в діагнозі, але нам дуже страшно було ставити доньці клеймо інвалід і ми всі сили прикладали аби виправити ситуацію та коли зрозуміли, що патологія вроджена і виправити нічого не можливо все ж оформили інвалідність.
Я звернулася із заявою в органи Пенсійного фонду про призначення мені дострокової пенсії за віком (після досягнення 50 років), як матері, що виховує доньку інваліда з дитинства, відповідно до ст. 17 Закону України «Про пенсійне забезпечення» та п.3 Прикінцевих положень Закону України «Про загальнообов’язкове державне пенсійне страхування»
У Пенсійному фонді мені відмовляють в оформленні пенсії, кажуть, що я не маю права, наголошуючи на тому, що обов’язковою умовою для призначення пенсії є оформлення інвалідності до шестирічного віку. ЩО ЦЕ ЗА БРЕД??? Адже Закон України «Про загальнообов’язкове державне пенсійне страхування» не містить обов’язкової вимоги про те, що інвалідність дитини має бути оформлено до досягнення нею 6-річного віку. Така ж правова позиція була викладена в низці постанов адміністративних судів, у тому числі і у визначенні Вищого адміністративного суду України від 27.10.2011г. №К/9991/44479/11.
Згідно з абзацом 4 пункту 3 розділу XV “Прикінцеві положення” Закону України “Про загальнообов’язкове державне пенсійне страхування” жінки, які народили п’ятеро або більше дітей і виховали їх до шестирічного віку, і матері інвалідів з дитинства, які виховали їх до цього віку, мають право на призначення дострокової пенсії за віком після досягнення 50 років і при наявності не менше 15 років страхового стажу. При цьому до числа інвалідів з дитинства належать також діти-інваліди віком до 16 років. Факт народження дитини встановлюють на підставі свідоцтва про народження, а її виховання до зазначеного віку – на підставі свідоцтва про народження чи паспорта дитини.
Таким чином, для дострокового виходу на пенсію матері дитини інваліда з дитинства обов’язковими умовами є:
• вік матері – не менше 50 років;
• страховий стаж матері – не менше 15 років (мій страховий стаж — 24 роки);
• дитина, як мінімум, до 6 років виховувалася в родині (наша донька (вона в нас одна єдина, все своє життя ми присвятили їй) з народження і до сьогодні проживає з нами, ми не відправляли її ні в інтернат, нікуди. Навчалася вона в звичайній школі, але навчання було організоване вдома);
• дитина має статус інваліда з дитинства.
Увесь необхідний пакет документів я для Пенсійного фонду підготувала, але видається в країні, де не діють затверджені ЗАКОНИ на місцях вигадують ВЛАСНІ закони і все нормально. ЖАХ!!!
Чи правомірні дії органів Пенсійного фонду??? БУДЬ ЛАСКА, ДОПОМОЖІТЬ!!! Якщо правомірні вкажіть, будь ласка, відповідно до яких документів. Якщо це Постанова правління Пенсійного фонду України від 25.11.2005 р. № 22-1 так це ж підзаконний акт, а там вмістили повний абсурд з метою «дабы сократить число желающих воспользоваться Законом».
Якщо не правомірні, теж, будь ласка, зазначте згідно з якими документами.
Хіба ж цей бред можна витримати???
ЩИРО ВДЯЧНА. ДУЖЕ НАДІЮСЬ на ДОПОМОГУ. ЧЕКАЮ ВІДПОВІДІ.
Відповідь: Правову позицію безпідставності вимог УПФУ ви виклали самостійно, а тому наразі можемо лише порадити звертатится до суду за захистом свого права. Відмова органів УПФУ неправомірна, звертайтесь до суду.
Спосибо Вам.а мы можем подать исковое заявление и есть ли смысл ведь это уже непервое правонарушение со староны АЗС Параллель?
Відповідь: В даному випадку не встановлено чия саме провина, адже бухгалтерія підприємства повинна була розрахувати лікарняні, та направити до Фонду, а Фонд вже мав виплатити, тому необхідно встановити, хто саме порушує Ваші права. А це ви можете з`ясувати лише зробивши офіційні запити.
Здравствуйте мы с супругой незнаем как быть и что делать,она работала на АЗС Параллель оператором офециально,и в этом году2013.07 июля пошла отпуск по предписанию врачей (беременость)30недель и по закону ей полжено предродовое пособие она подала все требуемые документы. На данный момент она ничего не получила 02.10.2013.И 01.10.2013. родила но выплаты так и нет.Куда можно обратиться и как поступить Да мы обратились в месные органы Прокуратуры но ничего.
Відповідь: Зробіть письмовий запит до бухгалтерії і керівництва підприємства, де працювала ваша дружина- з запитом про причини затримки, далі зверніться з письмовим запитом до Фонду, в якому обслуговується Ваше підприємсто, і знову ж таки пишть письмову скаргу про злочин до прокуратури, ходіть на особистий прийом до Прокурора тощо. Лише таким чином, можливо дізнатись про причини не виплати і вину осіб в цьому.
Мій батько інвалід має статус ліквідатора наслідків на ЧАЕС першої категорії другої групи , перебував згідно табеля обліку робочого часу.На даний час не може добитися пенції так ,як зарплата збита замісяць вся, а требують за ці пророблені дні окремо. Що порадите робити, куди мені звернутися?
Дякую.
Відповідь: Здійсніть письмовий запит до УПФУ, отримайте письмовц відповідь про причину відмови, не зовісм зрозуміло, чого саме не вистачає ПФУ.
Добрий день. Підскажіть будь-ласка в мене помер чоловік при отримані свідоцтва про смерть мені надали довідку на отримання одноразової допомоги на поховання. але на роботі де працював чоловік вимагають ВИТЯГ З ДЕРЖАВНОГО РЕЭСТРУ щоб виплатити цю допомогу. Підскажіть чи можу я отримати цей ВИТЯГ і де саме??ми мешкаємо у м.Вишневому.І взагалы що робити в такій ситуації?
Відповідь: Відповідно до вимог статті 49 Цивільного кодексу України постановою Кабінету Міністрів України від 22 серпня 2007 року № 1064 (зі змінами) затверджено Порядок ведення Державного реєстру актів цивільного стану громадян.
Пунктом 2 вказаної постанови КМУ передбачено, що довідки, видача яких здійснюється відділами реєстрації актів цивільного стану, складаються у формі витягів з Реєстру.
Водночас, згідно з пунктом 5 наведеної постанови Кабінету Міністрів України, наказом Міністерства юстиції України від 24.07.2008 № 1269/5 затверджено Інструкцію з ведення Державного реєстру актів цивільного стану громадян та внесено відповідні зміни до Правил реєстрації актів цивільного стану в Україні.
Наведеними нормативними документами врегульовано порядок та умови отримання витягів з Державного реєстру актів цивільного стану громадян.
Право на отримання витягу з Реєстру мають представники фізичної особи.
Витяг з Реєстру про реєстрацію смерті видається:
— другому з подружжя, а також батькам, дітям, братам, сестрам, онукам, дідові, бабі та іншим родичам померлої особи за умови пред’явлення ними паспорта або паспортного документа і документів, що підтверджують родинні чи сімейні стосунки;
— спадкоємцям померлої особи, якщо родинні стосунки та/або право на спадкування підтверджуються документально, за умови пред’явлення паспорта або паспортного документа;
— особі, що згідно з договором особистого страхування життя, укладеним у фінансовій установі, утвореній відповідно до Закону України «Про страхування», є вигодонабувачем, за умови пред’явлення договору, паспорта або паспортного документа;
— особі, що згідно із спадковим договором є вигодонабувачем, за умови пред’явлення договору, паспорта або паспортного документа.
Для отримання витягу з Реєстру реєстраторові подається заява, у якій зазначається одна з таких відомостей про фізичну особу, щодо відомостей про яку видається витяг з Реєстру:
прізвище, ім’я та по батькові, дата та місце народження особи, щодо відомостей про яку отримано запит;
серія і номер свідоцтва про реєстрацію відповідного акта цивільного стану, дата його видачі;
реєстраційний номер, за яким зареєстровано внесення відомостей про акт цивільного стану.
До заяви додається документ про внесення плати за видачу витягу з Реєстру. Згідно з пунктом 2 вищевказаної постанови Кабінету Міністрів України плата за видачу витягу з Реєстру становить 73 гривні.
Вам неоьхідно звернутися за наступною адресою:
Відділ державної реєстрації актів цивільного стану реєстраційної служби Києво-Святошинського районного управління юстиції у Київській області
08153, м.Боярка, вул.Білогородська, 134 а,
тел.: (04598) 4-02-09
Добрый вечер.Подскажите,пожалуйста,заранее благодарна.Мой первый муж не выплачивает алименты на ребёнка.недавно его суд лишил родительских прав.В соцбезе выплачивают пособие вместо алиментов,но нынешний муж хочет удочерить дочь. Имею ли я после удочерения право на пособие вместо алиментов?
Відповідь: Якщо Рішення суду зі сплати аліментів не скасовано, і продовжує діяти, тоді звісно допомогу, яку виплачує держава замість несплачених аліментів, буде продовжено виплачуватися.